Kornvalio reksas (Cornish Rex)

Kornvalio reksas (Cornish Rex)

Veislė: Kornvalio reksas
Kilmės šalis: Kornvalis, Jungtinė Karalystė
Spalvos: Balta, kreminė, šviesiai ruda, juoda, mėlyna, šokoladinė, alyvinė
Svoris: 4-7 kg
Ilgaamžiškumas:   11-13 metų
Kiti pavadinimai: Cornish Rex
Hipoalerginis: Taip (100 procentų hipoalerginių kačių nebūna, tačiau hipoalerginių veislių katės gali sukelti silpnesnius alergijos simptomus, arba alergija gali apskritai nepasireikšti.)

Kornvalio reksas iš savo gentainių išsiskiria aksominio švelnumo kailiu, kuris atrodo tarsi sugarbanotas. Tai – grakščios ir elegantiškos katės, kurių akys tarsi atspindi viso pasaulio išmintį. Kornvalio reksai yra labai judrūs ir žaismingi, šeimininkai, auginantys šios veislės kates, neretai imasi jas mokyti įvairių triukų. Turbūt kiekvienas Kornvalio reksų mylėtojas sutiks, kad šios katės – tarsi kačių ir šunų hibridai, jos yra labai prieraišios ir reikalaujančios šeimininko dėmesio.  Dėl trumpo kailio Kornvalio reksai šeriasi visai nedaug, todėl puikiai tinka tiems žmonėms, kurie baiminasi, kad katės plaukai bus randami visur – ant kilimo, drabužių, lovos ar net maiste..

Kornvalio rekso kačiukai (Cornish Rex)kornvalio reksas Cornish Rex

Veislės istorija

Tai nėra sena kačių veislė – Kornvalio reksų istorija prasidėjo 1950 metais Anglijos pietuose, Kornvalio grafystėje. Liepos 21 dieną iš pažiūros niekuo neišskirianti katė, vardu Serena, atsivedė penkis mažylius, kurių vienas atrodė labai neįprastai: jo kailis buvo baltas su oranžinėmis dėmėmis ir banguotas, kūnelis laibas, ausys – didelės, o uodega labai plona.  Šis kačiukas buvo pavadintas Kalibunkeriu. Dėl šio neįprasto katinėlio buvo kreiptasi į genetikus, kurie rekomendavo pratęsti šio katinuko giminę. Kalibunkeris buvo suvestas su mama Serena, ir hipotezės pasitvirtino – naujoje vadoje du iš trijų kačiukų buvo garbanoti. Tai pasikartojo ir tolimesnėse vadose. Dėl panašumo į garbanotus triušius Astrex šios veislės kačiukams buvo suteiktas Kornvalio rekso pavadinimas. 1957 metais dvi Kornvalio rekso katės buvo atvežtos į Ameriką, tačiau išgyveno tik viena, besilaukianti Kalibunkerio palikuonio kačiukų. Deja, Kornvalio reksų genofondas buvo pernelyg skurdus, kad būtų galima tęsti šios veislės kačių giminę, todėl Kornvalio reksai buvo kryžminami su kitų veislių katėmis – Havanos rudosiomis, amerikiečių trumpaplaukėmis, Siamo katėmis, ir t.t. Būtent tai ir lėmė didelę kailio spalvų bei raštų įvairovę.

kornvalio rekso kaciukas Cornish Rexkornvalio reksas Cornish Rex

Kornvalio rekso Išvaizda

Kornvalio reksas žavi trumpu, minkštu  ir puriu garbanotu kailiu. Įdomu tai, kad Kornvalio reksai neturi viršutinio dengiamojo kailio sluoksnio, kas ir lemia mažesnį šių kačių šėrimąsi. Šios veislės katės yra labai grakščios išvaizdos: jų kūnas lieknas ir raumeningas, ausys – stačios ir didelės, o akys – migdolų formos. Kuo didesnės Kornvalio rekso ausys, tuo labiau jis atitinka veislės standartą, svarbu tik tai, kad ausys būtų virš galvos, bet ne jos šonuose. Kailiuko spalva gali būti labai įvairi – pilka, juoda, balta, vėžlio kiauto spalvų, ir t.t. Parodose labiau vertinama sveika kailio išvaizda, jo spalva nėra tokia svarbi. Kornvalio rekso akys gali būti geltonos arba žalios spalvos. Uodega – ilga ir plona, su smailiu galiuku, padengta banguotu kailiu.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (23 balsai (-ų))