Škotų nulėpausis (Scottish Fold)

Škotų nulėpausis (Scottish Fold)

Veislė: Škotų nulėpausis
Kilmės šalis: Škotija
Spalvos: Įvairios spalvos: balta, mėlyna, raudona, kreminė, juoda
Svoris: 3-8 kg
Ilgaamžiškumas:   11-15 metų
Kiti pavadinimai: Scottish Fold

Kaip ir sako veislės pavadinimas, Škotų nulėpausis iš kitų kačių veislių išsiskiria nedidelėmis nulėpusiomis ausimis, kurios suteikia itin mielo gyvūno išvaizdą. Škotų nulėpausiai neretai yra lyginami su pelėdomis – mažos ausytės ir didelės apskritos akys iš tiesų suteikia panašumų į pelėdą. Šios veislės katės yra gana ramios, meilios ir draugiškos. Nors kartais išvaizda yra apgaulinga, tačiau tik ne tada, kai kalbama apie šios veislės kates – jos atrodo tikras gerumo įsikūnijimas, ir iš tiesų tokios ir yra. Žinoma, viena kita katiniška išdaiga pasitaiko ir jų kasdienybėje, tačiau pažvelgus į mielą gražų snukutį apie tai netrukus pamirštame.

skotu nulepausis Scottish FoldŠkotų nulėpausis (Scottish Fold)

Veislės istorija

Tai yra gana nauja kačių veislė, kuri išpopuliarėjo visai neseniai. Šias kates 1961 metais pradėjo veisti piemuo iš Škotijos regiono – jį labai sužavėjo katytės Susie atvesti kačiukai, kurie buvo su nulėpusiomis ausimis. Įdomu tai, kad veisiant Škotų nulėpauses kates vienas iš tėvų būtinai turi būti Škotų stačiaausis – tik tokiu atveju galima tikėtis išveisti kačiukus nulėpusiomis ausimis. Vos tik gimę visi kačiukai būna stačiomis ausimis ir tik trečią-ketvirtą gyvenimo savaitę ausys nulinksta arba lieka stačios. Kačių veisėjai negali iš anksto numatyti, kiek vados kačiukų bus stačiomis ir kiek – nulėpusiomis ausimis. Škotų nulėpausės katės yra labai vertinamos, nes ne kiekvienoje vadoje tokių kačių gimsta. Ar kačiukai galės dalyvauti parodose, tai galima spręsti po maždaug 12 savaičių nuo vados gimimo.

Škotų nulėpausis (Scottish Fold)skotu nulepausis Scottish Fold

Škotų nulėpausis: išvaizda

Škotų nulėpausių galva yra apvali ir plati, smakras – trumpas. Šių kačių nosis tiesi, trumpa ir plati, šiek tiek lenkta ir pereinanti į aukštą kaktą. Ausys yra nedidelės, lenktos, pasvirusios į priekį, jų galiukai – užapvalinti ir nukreipti į kaktos centrą. Akys gali būti žalios arba melsvai žalios, jos didelės ir apvalios, suteikiančios Škotų nulėpausiams pelėdišką žvilgsnį. Akys yra nutolusios viena nuo kitos, svarbu, kad jų spalva derėtų prie kailio spalvos. Škotų nulėpausiai yra vidutinio kailio ilgio katės, kailis minkštas ir purus, pripažįstamos įvairios kailio spalvos: balta, mėlyna, raudona, kreminė, juoda. Šios veislės kačių nosis bei padai turėtų būti tokios pačios spalvos kaip ir pagrindinė kailio spalva.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (27 balsai (-ų))