Abisinijos katės (Abyssinian)

Abisinijos katės (Abyssinian)

 

Veislė: Abisinijos katės
Kilmės šalis: Egiptas
Spalvos: Laukinė (ruddy), mėlyna (blue), kakavinė (fown) ir raudona (sorrel)
Svoris: 4-7 kg
Ilgaamžiškumas:   14-15 metų
Kiti pavadinimai: Abyssinian
Hipoalerginis: Ne

 

abisinijos kate Abyssinian

Abisinijos katės yra labai žaismingos ir aktyvios išlieka visą gyvenimą. Nors tai nėra ta katė, kuri, šeimininkui panorėjus, susirangys ant kelių, tačiau Abisinijos katė tikrai pavergs savo charakteriu. Posakis, kad katė mėgsta vaikščioti viena Abisinijos katėms tikrai netinka – šioms katėms būtinas šeimininko dėmesys. Abisinai puikiai sutaria su visais šeimos nariais, mielai žaidžia su vaikais ar net miega kartu su jais. Šios veislės katės idealiai tinka tiems žmonėms, kurie namuose nori turėti aktyvų ir draugišką augintinį. Abisinijos kačių augintojai sutiks, kad už vieną šios veislės katę gali būti geriau tik... dvi.

abisinijos kate Abyssinian

Abisinijos kačių veislės istorija

Abisinijos kačių kilmė iki šiol nėra visiškai aiški, tačiau manoma, kad tai yra viena seniausių kačių veislių. Pavadinimas yra kilęs iš senovės Etiopijos – Abisinijos. Šios veislės katės turi daug bendrų bruožų su senovės egiptiečių laikytomis katėmis, todėl spėjama, kad veislės kilmės ištakos siekia senovės Egiptą. Vienoje legendoje pasakojama, kad Abisinijos karalius padovanojo faraonui neįprasto grožio katę, kuri pasižymėjo karališka laikysena. Ši katė mylėjo žmones, ir atliko labai svarbią misiją – nuo graužikų saugojo neįkainojamus papirusus bibliotekose. Knygoje Abisinijos katė pirmą kartą paminėta 1874 metais, o 1883 metais pirmą kartą pasirodė kačių parodose. Į Šiaurės Ameriką pirmoji Abisinijos katė atvyko 1900 metais. Pirmosios Abisinijos katės buvo suvedamos su Britų trumpaplaukėmis, o vėliau – ir Rytų trumpaplaukėmis katėmis. Abisinijos kačių vadose neretai buvo pastebimas ilgas plaukas, ir dėl to buvo išskirta kita kačių veislė – Somalio katės.


abisinijos kate Abyssinian

Abisinijos katės išvaizda

Abisinijos katė yra vidutinio dydžio, įprastai sveria nuo 4 iki 7 kilogramų. Šios veislės kačių kūnas elegantiškai lieknas, raumeningas ir lankstus, nugara šiek tiek lenkta. Abisinijos kačių uodega baigiasi tamsesniu galiuku, akys didelės, o ausys – stačios. Šių kačių galva plati, nosis su nedideliu įlenkimu, o smakras – ryškus. Ausys didelės ir smailios, ne viršugalvyje, bet žemai ties smilkiniais. Migdolo formos akys primena faraonų kates, jos gali būti žalios, geltonos arba gintarinės spalvos. Abisinijos kačių kailiukas trumpas ir švelnus, kiekvienas kailio plaukas turi dvi ar tris tamsesnes juosteles, todėl prie tam tikro apšvietimo jis atrodo tarsi žėrintis. Šios veislės katės gali būti įvairių spalvų, tačiau tik keturios jų pripažintos: tai – laukinė (ruddy), mėlyna (blue), kakavinė (fown) ir raudona (sorrel). Nors abisinai taip pat gali būti ir lelijinės spalvos (lilac), sidabrinės (silver) arba šokoladinės (chocolate) spalvos, tačiau jos nėra visuotinai pripažintos. Autentiška Abisinijos kačių spalva yra laikoma laukinė.

abisinijos kate Abyssinian

Abisinijos katės charakteris

Abisinijos katė yra labai aktyvi, žaisminga ir prieraiši. Jai patinka bendrauti su šeimininku, gali sutarti ir su kitais naminiais gyvūnais. Tiesa, šunį Abisinijos katė priims geriau nei kitą katę – juk karaliauti gali tik viena numylėtinė, o šunys... kačių manymu, jie yra kur kas žemesnio rango. Abisinijos katės gali būti mokomos tam tikrų triukų – pavyzdžiui, atnešti kamuoliuką. Šios veislės katės jausis gerai tik tada, jei gaus pakankamai šeimininkų dėmesio – jos būtinai išlydės jus į darbą, pasitiks grįžus, ir paprašys paglostymų bei žaidimų. Abisinai labiausiai tinka aktyviems ir bendraujantiems žmonėms. Šios katės nesupyks, jei į jūsų namus atvyks svečių, taip pat nesunkiai ištvers ir triukšmingą vakarėlį. Juk svarbiausia – bendravimas! Abisinijos katės lengvai prisitaikys ir prie didelės žmonių kompanijos, ir būtinai suras tą žmogų, kuris „pasirašys“ su ja pažaisti. Šios katės labai prisiriša prie šeimos narių, todėl netektis jai sukeltų labai didelę kančią. Abisinai geriausiai jaučiasi tokiuose namuose, kuriuose yra daug erdvės ir visada yra žmonių. Neišsenkanti energija leidžia šioms katėms dūkti valandų valandas. Taip pat svarbu žinoti, kad abisinai nėra tylios katės – jos labai mėgsta „šnekėti“.

abisinijos kaciukas Abyssinian

Abisinijos katės priežiūra 

Abisinijos kačių priežiūra nėra labai sudėtinga. Trumpas abisinų kailis šeriasi nedaug, tačiau šėrimosi laikotarpiu jas būtina šukuoti – tam geriausiai tiks guminė pirštinė, kuri padės pašalinti negyvus kailio plaukus. Kailio blizgesį padės išlaikyti sudrėkinta zomša, kuria pašukuokite katės kailį.

Kaip ir kitų veislių katėms, abisinams reikalinga subalansuota mityba, todėl rinkitės aukščiausios kokybės katėms skirtą pašarą.

Nors abisinai yra sveika kačių veislė, tačiau galimos ir tam tikros paveldimos ligos. Pavyzdžiui, tam tikrais atvejais kelių mėnesių abisinams gali imti progresuoti tinklainės atrofija. Abisinijos katės, kurios turi progresuojančios tinklainės atrofijos (PTA) simptomų, negali būti veisiamos. Taip pat abisinams būdingos neurologinės ligos, taip pat ir psichogenetinis plikimas (katė labai laižosi kailį, dėl kurio ima slinkti plaukai). Pasitaiko atvejų, kad abisinai suserga paveldimomis inkstų ligomis, todėl svarbu rinktis patikimą veislyną. 

Jei planuojate įsigyti Abisinijos katę, pagalvokite, ar galėsite jai skirti pakankamai dėmesio, o namai jai bus pakankamai erdvūs. Jei dažnai išvažiuojate (abisinai mielai keliautų kartu,kelionės jiems nekelia didelio streso), pagalvokite, kas prižiūrės jūsų augintinę, nes jos sunkiai pakelia vienatvę.

Abisinijos veislės kačiukai (Abyssinian)

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.