Abisinijos katės (Abyssinian)

Abisinijos katės (Abyssinian)

Veislė: Abisinijos katės
Kilmės šalis: Egiptas
Spalvos: Laukinė (ruddy), mėlyna (blue), kakavinė (fown) ir raudona (sorrel)
Svoris: 4-7 kg
Ilgaamžiškumas:   14-15 metų
Kiti pavadinimai: Abyssinian
Hipoalerginis: Ne

Abisinijos katės yra labai žaismingos ir aktyvios išlieka visą gyvenimą. Nors tai nėra ta katė, kuri, šeimininkui panorėjus, susirangys ant kelių, tačiau Abisinijos katė tikrai pavergs savo charakteriu. Posakis, kad katė mėgsta vaikščioti viena Abisinijos katėms tikrai netinka – šioms katėms būtinas šeimininko dėmesys. Abisinai puikiai sutaria su visais šeimos nariais, mielai žaidžia su vaikais ar net miega kartu su jais. Šios veislės katės idealiai tinka tiems žmonėms, kurie namuose nori turėti aktyvų ir draugišką augintinį. Abisinijos kačių augintojai sutiks, kad už vieną šios veislės katę gali būti geriau tik... dvi.

abisinijos kate Abyssinianabisinijos kate Abyssinian

Veislės istorija

Abisinijos kačių kilmė iki šiol nėra visiškai aiški, tačiau manoma, kad tai yra viena seniausių kačių veislių. Pavadinimas yra kilęs iš senovės Etiopijos – Abisinijos. Šios veislės katės turi daug bendrų bruožų su senovės egiptiečių laikytomis katėmis, todėl spėjama, kad veislės kilmės ištakos siekia senovės Egiptą. Vienoje legendoje pasakojama, kad Abisinijos karalius padovanojo faraonui neįprasto grožio katę, kuri pasižymėjo karališka laikysena. Ši katė mylėjo žmones, ir atliko labai svarbią misiją – nuo graužikų saugojo neįkainojamus papirusus bibliotekose. Knygoje Abisinijos katė pirmą kartą paminėta 1874 metais, o 1883 metais pirmą kartą pasirodė kačių parodose. Į Šiaurės Ameriką pirmoji Abisinijos katė atvyko 1900 metais. Pirmosios Abisinijos katės buvo suvedamos su Britų trumpaplaukėmis, o vėliau – ir Rytų trumpaplaukėmis katėmis. Abisinijos kačių vadose neretai buvo pastebimas ilgas plaukas, ir dėl to buvo išskirta kita kačių veislė – Somalio katės.

abisinijos kate Abyssinianabisinijos kate Abyssinian

Abisinijos katės išvaizda

Abisinijos katė yra vidutinio dydžio, įprastai sveria nuo 4 iki 7 kilogramų. Šios veislės kačių kūnas elegantiškai lieknas, raumeningas ir lankstus, nugara šiek tiek lenkta. Abisinijos kačių uodega baigiasi tamsesniu galiuku, akys didelės, o ausys – stačios. Šių kačių galva plati, nosis su nedideliu įlenkimu, o smakras – ryškus. Ausys didelės ir smailios, ne viršugalvyje, bet žemai ties smilkiniais. Migdolo formos akys primena faraonų kates, jos gali būti žalios, geltonos arba gintarinės spalvos. Abisinijos kačių kailiukas trumpas ir švelnus, kiekvienas kailio plaukas turi dvi ar tris tamsesnes juosteles, todėl prie tam tikro apšvietimo jis atrodo tarsi žėrintis. Šios veislės katės gali būti įvairių spalvų, tačiau tik keturios jų pripažintos: tai – laukinė (ruddy), mėlyna (blue), kakavinė (fown) ir raudona (sorrel). Nors abisinai taip pat gali būti ir lelijinės spalvos (lilac), sidabrinės (silver) arba šokoladinės (chocolate) spalvos, tačiau jos nėra visuotinai pripažintos. Autentiška Abisinijos kačių spalva yra laikoma laukinė.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (36 balsai (-ų))