Bengalijos katės (Bengal cat)

Bengalijos katės (Bengal cat)

Veislė: Bengalijos katės
Kilmės šalis: JAV
Spalvos: Ruda, snieginė ar sidabrinė, kailis yra dėmėtas arba marmurinio rašto
Svoris: 6-7 kg
Ilgaamžiškumas:   11-13 metų
Kiti pavadinimai: Bengal cat

Bengalijos katė savo išvaizda primena nedidelį leopardą ir sužavi kone visus kačių mylėtojus. Šios veislės katės buvo išveistos sukryžminus naminę katę su laukine Azijos leopardine kate: nors Bengalijos kačių protėviai nebuvo labai švelnaus charakterio, tačiau jos yra tikras meilumo įsikūnijimas! Bengalijos katė puikiai sutaria su visais šeimos nariais, noriai bendrauja ir su vaiksis, ir su gyvūnais. Paprastai išsirenka vieną vienintelį šeimininką, tačiau tikrai leisis glostoma ir kitų šeimos narių. Tai yra labai komunikabilios katės, kurios mėgsta „šnekėti“ – jei ieškote tylaus augintinio, Bengalijos katė – ne jums!

bengalijos kates Bengal catbengalijos kates Bengal cat

Veislės istorija

Nors gali pasirodyti priešingai, tačiau šios kačių veislės pavadinimas nėra susijęs su Bengalijos tigru. Veislės vardas kilęs iš Azijos leopardinės katės lotyniško pavadinimo (Prionailurus bengalensis). Teigiama, kad kiekviena Bengalijos katė turi iki ketvirtadalio savo protėvių genų. Bengalijos kačių veislė buvo sukurta atsitiktinai, tiesiog namuose auginant dvi kates. Jean Mill iš Kalifornijos 1963 metais nusprendė įsigyti neįprastą augintinį, todėl pasirinko leopardinę katę (tuo metu JAV leopardines kates dar buvo galima įsigyti legaliai). Vėliau Jean Mill pastebėjo, kad jos katė jaučiasi vieniša, todėl nusipirko ir naminę katę. Po kiek laiko kačių šeimininkė pastebėjo, kad jos augintinė laukiasi, ir tai buvo tikras siurprizas! Iš vados išgyveno tik viena  mažylė, kuriai buvo suteiktas Kin-Kin vardas. Tuo laikotarpiu leopardinės katės buvo persekiojamos, nes labai populiarėjo jų laikymas namuose. Jean Mill greičiausiai pabudo sąžinė, nes ji suvokė, kad nėra teisinga namuose laikyti laukinius gyvūnus. Jei norima namuose laikyti išskirtinį gyvūną, leopardinės ir naminės katės mišrūnai atrodė teisingesnė išeitis, todėl Jean Mill nusprendė ir toliau tęsti panašių naminių gyvūnų veisimą. Nors ji nepuoselėjo didelių vilčių, kad Kin-Kin pavyks pratęsti savo giminę, tačiau ši katė taip pat susilaukė palikuonių.  Pirmųjų vadų katės buvo gana laukinio charakterio, tačiau palaipsniui temperamentas tapo vis švelnesnis. Parodose Bengalijos katės pirmą kartą pristatytos 1985 metais.

Bengalijos katė (Bengal cat)Bengalijos katė (Bengal cat)

Bengalijos katės: išvaizda

Bengalijos katė yra didelė ir tvirta,  jos kailio raštas tiesiog traukte traukia akį. Šios veislės kačių letenos yra labai grakščios, kūnas – ilgas, gana lieknas. Bengalijos kačių kailis išsiskiria ne vien tik leopardiniu raštu, bet taip pat ir ypatingu blizgesiu ir švelnumu. Šios veislės kačių galva yra plati, kontūrai apvalūs. Įprastai skruostikauliai yra labai ryškūs, nosis gana didelė ir plati, ūsų pagalvėlės iškilusios. Ausys yra vidutinio dydžio, jų galiukai užapvalinti. Akys ovalios, ryškios, gana toli viena nuo kitos. Bengalijos kačių kailis yra trumpas arba vidutinio ilgio, leistinos spalvos: ruda, snieginė arba sidabrinė, kailis yra dėmėtas arba marmurinio rašto. Pilvo kailis be dėmių, letenų pagalvėlės paprastai yra ne tos pačios spalvos kaip ir kailis.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (29 balsai (-ų))