Britų trumpaplaukis (British Shorthair)

Britų trumpaplaukis (British Shorthair)

Veislė: Britų trumpaplaukis
Kilmės šalis: Jungtinė Karalystė
Spalvos: Melsva, pilka, sidabrinė, kreminė, ruda, šviesiai ruda, rausvai ruda, dvispalvė, raina ir balta
Svoris: 4-9 kg
Ilgaamžiškumas:   15-20 metų
Kiti pavadinimai: British Shorthair

Britų trumpaplaukis – ramaus ir malonaus būdo katinas, tad nieko stebėtina, kad dabar Lietuvoje ši kačių veislė yra pati populiariausia. Tai – nesunkiai prie besikeičiančių gyvenimo sąlygų prisitaikančios katės, kurioms yra būtinas šeimininko švelnumas ir dėmesys. Britų trumpaplaukiai yra smalsūs, bet ne tiek, kad smalsumas juos galėtų pražudyti, aktyvūs ir prieraišūs, todėl lengvai pavergia kačių mylėtojų širdis. Nors britukai tiesiog dievina šeimininko dėmesį, tačiau supratę, kad šeimininkas yra užsiėmęs, mielai nueis pasnausti – ši katiniška veikla britukams, kaip ir kitoms padorioms katėms, taip pat labai patinka. Britų trumpaplaukiai myli visus šeimos narius, paprastai neišsirenka to vieno vienintelio šeimininko, todėl šios katės gali tapti tikrai puikiomis šeimos bičiulėmis.

Britų trumpaplaukis (British Shorthair)Britų trumpaplaukis (British Shorthair)

Veislės istorija

Spėjama, kad Britų trumpaplaukių pirmtakai galėjo atkeliauti su romėnų kariais, kurie bandė užkariauti Angliją, tačiau tą nustatyti praktiškai neįmanoma. Įvairiuose rašytiniuose šaltiniuose yra minimos stambaus sudėjimo pilkos katės, gyvenusios šalia fermų, ūkinių pastatų ar sodybų, kur reikėjo mažinti pelių populiaciją. Šios katės, kurios buvo tikrai talentingos medžiotojos, buvo laukinio charakterio, todėl žmonėms prireikė laiko, kad jas galėtų prisijaukinti. Devynioliktojo amžiaus pabaigoje šių stambių pilkų kačių populiacija išaugo, todėl buvo nuspręsta suteikti katėms pavadinimą – British Shorthair. 1871 metais Britų trumpaplaukės buvo pirmą kartą pristatytos parodoje. Pirmuoju Britų trumpaplaukių veisėju laikomas anglas Garrisonas Vaieris, kurio iniciatyva buvo suorganizuota pirmoji pasaulyje kačių paroda. Šios parodos metu Britų trumpaplaukės gavo daug aukštų įvertinimų, o praėjus aštuoniolikai metų Britų trumpaplaukiai buvo oficialiai pripažinti kaip atskira kačių veislė.

Britų trumpaplaukis (British Shorthair)Britų trumpaplaukis (British Shorthair)

Britų trumpaplaukis: išvaizda

Britų trumpaplaukis – itin mielos išvaizdos katė, kurios kailis yra švelnus, tankus ir purus. Britų trumpaplaukių galva apvali, skruostai – gana stambūs, o akys – didelės ir apvalios. Britukų ausys trumpos, užapvalintais galiukais. Kūno sudėjimas gana masyvus ir tvirtas, letenos – trumpos ir stiprios, uodega – trumpa ir buka. Patelės paprastai yra smulkesnės nei patinai, sveria nuo 4,5 iki 5,4 kg (patinai – nuo 6,8 iki 8,1 kg). Per ilgas kailis, pokailio nebuvimas ar rytietiškos akys yra laikomi veislės trūkumais, nes tai nėra būdinga grynaveislėms Britų trumpaplaukėms katėms. Tradicine Britų trumpaplaukių spalva yra laikoma pilkai mėlyna, tačiau kailio spalvų variacijų gali būti kur kas daugiau. Britukai gali būti ir vienspalviai, ir dviejų spalvų, taip pat šios katės gali būti ir rainos, ir t.t. 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (38 balsai (-ų))