Burmos katės (Burmese)

Burmos katės (Burmese cat)

Veislė: Burmos katės
Kilmės šalis: Burma, Tailandas
Spalvos: Rausva, kreminė, šokoladinė, mėlyna, alyvinė, ruda
Svoris: 4-7 kg
Ilgaamžiškumas:   14-16 metų
Kiti pavadinimai: Burmese

Burmos katės yra labai aktyvios, žaismingos ir protingos. Šios veislės katės yra laikomos vienomis švelniausių ir ištikimiausių, joms labai svarbu užmegzti ryšį su žmogumi. Burmos katės lengvai prisitaiko prie pasikeitusios aplinkos, joms svarbu tik tai, kad šalia būtų šeimininkas. Vienatvė neabejotinai yra pats baisiausias dalykas, koks gali nutikti šiai katei, todėl tokios augintinės labiausiai tinka žmonėms, kurie dažnai būna namuose, ar gyvena ne vieni. Burmos katė visada randa „bendrą kalbą“ su įvairaus amžiaus žmonėmis, taip pat ir su vaikais. Jei jūsų namai dažnai lieka tušti, tokiu atveju galite pagalvoti ne apie vienos, bet apie dviejų Burmos kačių įsigijimą.

burmos kate Burmese catburmos kate Burmese cat

Veislės istorija

Burmos kačių atsiradimas vis dar apgaubtas paslaptimi. Spėjama, kad ši kačių veislė yra kilusi iš pietryčių Azijos, nes senuose Tailando rankraščiuose yra minima panašios išvaizdos katė. Šios katės išpopuliarėjo gana vėlai – 1930 metais Džozefas Tompsonas į Ameriką atsivežė katę, kurios išvaizda buvo labai panaši į Siamo kačių, tačiau jos kailis buvo rudos spalvos. Kiek vėliau buvo atgabenta ir daugiau šių kačių, jos buvo kryžminamos su Siamo katėmis, todėl kailiukas įgijo ir kitų atspalvių. Būtent Amerikoje šios veislės katės ir buvo pradėtos veisti, todėl buvo laikomos amerikietiška veisle. Maždaug šeštajame dvidešimtojo amžiaus dešimtmetyje Burmos katės iš JAV buvo atvežtos į Didžiąją Britaniją. Veislė labai greitai sulaukė susidomėjimo, todėl netrukus išplito ne vien tik Didžiojoje Britanijoje, bet taip pat ir kitose pasaulio šalyse.

Burmos katės (Burmese)burmos kaciukas Burmese cat

Burmos katės: išvaizda

Burmos katė yra vidutinio dydžio, sveria nuo 3,5 kg iki 5,5 kg. Šios veislės katėms yra būdingas grakštus kūnas, pleišto formos galva ir nosis su ryškiu įlenkimu. Birmos kačių kūnas yra tvirtas ir raumeningas, užpakalinės kojos ilgesnės nei priekinės, letenėlės ovalo formos. Uodega vidutinio ilgio, apvalėjančiu galiuku. Ausys vidutinio dydžio, šiek tiek palenktos į priekį, užapvalintos. Akys toli viena nuo kitos, apvalios. Burmos kačių kailis gali būti labai įvairių spalvų. Įprastai kailiuką puošia ne vienas atspalvis: kailis ant pilvo visada yra šviesesnis nei ant nugaros, snukučio ir ausų atspalviai taip pat gali būti nevienodi, tačiau balti plaukai, dėmės ir skirtingų spalvų ruožai yra laikomi defektais. Populiariausios Burmos kačių kailio spalvos – rausva, kreminė, šokoladinė, mėlyna, alyvinė, ruda. Šios veislės kačių kailis yra trumpas, tankus ir glotnus. Pavilnės Burmos katės praktiškai neturi.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (14 balsai (-ų))