Burmos katės (Burmese cat)

Burmos katės (Burmese)

 

Veislė: Burmos katės
Kilmės šalis: Burma, Tailandas
Spalvos: Rausva, kreminė, šokoladinė, mėlyna, alyvinė, ruda
Svoris: 4-7 kg
Ilgaamžiškumas:   14-16 metų
Kiti pavadinimai: Burmese

 

burmos kate Burmese cat

Burmos katės yra labai aktyvios, žaismingos ir protingos. Šios veislės katės yra laikomos vienomis švelniausių ir ištikimiausių, joms labai svarbu užmegzti ryšį su žmogumi. Burmos katės lengvai prisitaiko prie pasikeitusios aplinkos, joms svarbu tik tai, kad šalia būtų šeimininkas. Vienatvė neabejotinai yra pats baisiausias dalykas, koks gali nutikti šiai katei, todėl tokios augintinės labiausiai tinka žmonėms, kurie dažnai būna namuose, ar gyvena ne vieni. Burmos katė visada randa „bendrą kalbą“ su įvairaus amžiaus žmonėmis, taip pat ir su vaikais. Jei jūsų namai dažnai lieka tušti, tokiu atveju galite pagalvoti ne apie vienos, bet apie dviejų Burmos kačių įsigijimą.

burmos kate Burmese cat

Veislės istorija

Burmos kačių atsiradimas vis dar apgaubtas paslaptimi. Spėjama, kad ši kačių veislė yra kilusi iš pietryčių Azijos, nes senuose Tailando rankraščiuose yra minima panašios išvaizdos katė. Šios katės išpopuliarėjo gana vėlai – 1930 metais Džozefas Tompsonas į Ameriką atsivežė katę, kurios išvaizda buvo labai panaši į Siamo kačių, tačiau jos kailis buvo rudos spalvos. Kiek vėliau buvo atgabenta ir daugiau šių kačių, jos buvo kryžminamos su Siamo katėmis, todėl kailiukas įgijo ir kitų atspalvių. Būtent Amerikoje šios veislės katės ir buvo pradėtos veisti, todėl buvo laikomos amerikietiška veisle. Maždaug šeštajame dvidešimtojo amžiaus dešimtmetyje Burmos katės iš JAV buvo atvežtos į Didžiąją Britaniją. Veislė labai greitai sulaukė susidomėjimo, todėl netrukus išplito ne vien tik Didžiojoje Britanijoje, bet taip pat ir kitose pasaulio šalyse.

burmos kaciukas Burmese cat

Burmos katės: išvaizda

Burmos katė yra vidutinio dydžio, sveria nuo 3,5 kg iki 5,5 kg. Šios veislės katėms yra būdingas grakštus kūnas, pleišto formos galva ir nosis su ryškiu įlenkimu. Birmos kačių kūnas yra tvirtas ir raumeningas, užpakalinės kojos ilgesnės nei priekinės, letenėlės ovalo formos. Uodega vidutinio ilgio, apvalėjančiu galiuku. Ausys vidutinio dydžio, šiek tiek palenktos į priekį, užapvalintos. Akys toli viena nuo kitos, apvalios. Burmos kačių kailis gali būti labai įvairių spalvų. Įprastai kailiuką puošia ne vienas atspalvis: kailis ant pilvo visada yra šviesesnis nei ant nugaros, snukučio ir ausų atspalviai taip pat gali būti nevienodi, tačiau balti plaukai, dėmės ir skirtingų spalvų ruožai yra laikomi defektais. Populiariausios Burmos kačių kailio spalvos – rausva, kreminė, šokoladinė, mėlyna, alyvinė, ruda. Šios veislės kačių kailis yra trumpas, tankus ir glotnus. Pavilnės Burmos katės praktiškai neturi.

Burmos katės (Burmese)

Burmos katės: charakteris

Burmos katės – tikras gerumo ir meilumo įsikūnijimas. Žaisdamos su vaikais šios katės yra labai atsargios – niekada neįdrėks ir neįkąs. Jei su kate bus žaidžiama pernelyg grubiai, ji paprasčiausiai nubėgs pasislėpti. Burmos katės yra labai smalsios, mėgsta apieškoti visus namų kampelius, tačiau nesistengia lipti kuo aukščiau.

Tai nėra tylios katės, jos labai mėgsta „šnekėti“, skleidžiami garsai šiek tiek primena urzgimą.

Katinų ir kačių charakteris šiek tiek skiriasi – katinai ramesni, mėgsta susirangyti ant kelių ir pasnausti, o katės yra smalsesnės ir aktyvesnės. Burmos katės yra labai protingos ir lengvai auklėjamos, gali nesunkiai išmokt tam tikrų nesudėtingų komandų (pavyzdžiui, atnešti numestą žaisliuką). Jei katė negaus pakankamai dėmesio, ji tikrai ras būdą, kaip jo išsireikalauti. Burmos katės noriai bendrauja ne vien tik su savo šeimininkais, bet taip pat ir su svečiais. Kai kurios Burmos katės yra tikros pabėgimo meistrės – jos nesunkiai išmoksta atsidaryti duris.

burmos kate Burmese cat

Burmos katės: priežiūra

Burmos katės yra ilgaamžės – tinkamai prižiūrimos gali sulaukti ir 18-20 metų. Įdomu tai, kad net ir tokio amžiaus katės išlieka pakankamai gyvybingos, ir elgiasi taip, tarsi jų apskritai neslėgtų ilgų metų našta. Vis dėlto, aštuonerių metų sulaukusias Burmos kates reikėtų bent kartą per metus nuvežti pas veterinarą ir atlikti reikalingus sveikatos tyrimus. Šios veislės katės neserga veislei tipiškomis ligomis, galimi susirgimai yra tokie pat, kaip ir kitų kačių. Burmos katės priežiūra yra gana paprasta – jei katė išleidžiama į lauką, vertėtų periodiškai užlašinti lašų nuo parazitų, nepriklausomai nuo katės mitybos tipo, kas pusmetį sugirdyti vaistų nuo kirminų. Maistui Burmos katės nėra labai išrankios, tačiau dar nuo katės vaikystės vertėtų pasirūpinti tinkama mityba. Dažniausiu pasirinkimu tampa visavertis sausas pašaras katėms, kuris taip pat gali apsaugoti ir nuo dantų akmenų susidarymo.

Burmos katės kailio priežiūra nėra labai sudėtinga – pakanka retkarčiais pašukuoti minkštu šepečiu – tai suteiks kailiui daugiau žvilgesio. Burmos katės yra labai švarios augintinės, todėl jas maudyti reikėtų tik tada, kai tai yra būtina. Paprastai šios katės gali puikiai gyventi ir be maudynių – jos savo kailiuką nusipraus pačios. Nors tai nėra labai reiklios katės, tačiau šeimininkų dėmesio joms reikia tikrai nemažai. Idealu, jei jūsų namuose visada yra bent vienas asmuo – vien žmogaus buvimo šalia Burmos katėms visiškai pakanka, kad jos galėtų jaustis laimingos.

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.