Koratų katės (Korat)

Koratų katės (Korat)

Veislė: Koratų katės
Kilmės šalis: Tailandas
Spalvos: Mėlyna, melsvai sidabrinė
Svoris: 4-5 kg
Ilgaamžiškumas:   13-15 metų
Kiti pavadinimai: Korat, Koratas

Koratų katės yra labai aktyvios ir gyvybingos, mėgstančios įsilieti į šeimos įvykių sūkurį. Kaip ir kitos katės, jos labai mėgsta dūkti ir tyrinėti aplinką, o pavargusios susirangyti šeimininkui ant kelių. Koratų katės mėgsta karaliauti vienos – jos sunkiai pripažįsta kitus gyvūnus, todėl labiausiai tinka tiems kačių mylėtojams, kurie neturi ir neplanuoja įsigyti kitų augintinių. Koratų katės labai greitai prisiriša prie savo šeimininko, mėgsta, kai joms rodomas dėmesys. Tai yra lengvai prisitaikančios katės, kurios greitai pripranta prie naujos aplinkos, bet ne prie nepažįstamų žmonių. Svečiai koratų katėms dažniausiai atrodo gana įtartini, todėl į dideles draugystes nesileidžia. Kiekviena koratų veislės katė yra tikra individualybė, pasižyminti ugningu charakteriu. Vis dėlto, pykčio jos ilgai nelaiko.

koratu kate Koratkoratu katinas Korat

Veislės istorija

Koratų katės yra viena seniausių natūraliai susiformavusių kačių veislių. Šios katės yra kilusios iš Tailando, joms vardas buvo suteiktas pagal Tailando vietovės pavadinimą. Tailande šios katės dar vadinamos „Si-Sawat“, kas išvertus į lietuvių kalbą reikštų „gera sėkmė“. Seniausias paveikslėlis, kuriame vaizduojamos šios katės, randamas XIV amžiaus knygoje „The cat book poems“ (paveikslėlio autorius nėra žinomas). Ši senovinė knyga šiuo metu yra saugoma nacionalinėje Bankoko bibliotekoje. Tailande šios veislės katės yra labai vertinamos – jų garbei išleista net pašto ženklų linija! Iki šių dienų tajai nuoširdžiai tiki, kad koratų katės gali atnešti sėkmę. Vis dėlto, vietinių gyventojų manymu, šių kačių magiškoji galia atsiskleidžia tik tada, jei katės yra ne perkamos, bet dovanojamos. Taigi, nieko nuostabaus, kad Tailande viena populiariausių vestuvinių dovanų yra būtent koratų kačių porelė. Į Ameriką pirmosios koratų katės buvo atgabentos 1950 metais, Didžiąją Britaniją pasiekė 1972 m. Vis dėlto, Didžiojoje Britanijoje ši kačių veislė buvo pripažinta gana negreitai – paprasčiausiai manyta, kad tai yra nepavykusi Siamo katės versija su neįprastos spalvos kailiuku.

koratu kate Korat catkoratu kate Korat cat

Koratų katės: išvaizda

Koratų katės yra vienos iš nedaugelio kačių veislių, kuriai būdinga tik viena spalva, šiuo atveju – sidabriškai mėlyna. Mėlyna spalva gali būti įvairaus intensyvumo ir įvairių atspalvių, kailį puošiantys sidabriški šlakai ryškėja nuo katės vaikystės iki maždaug dviejų metų amžiaus. Kuo daugiau sidabriškų šlakų turi katė, tuo didesnio pasisekimo katė sulaukia parodoje. Koratų katės nosis, lūpos ir padai gali būti pilkai mėlynos ar pilkai alyvinės spalvos. Kailis trumpas, blizgus, neturintis pavilnės. Kai katė juda, kailis ant katės nugarkaulio šiek tiek pasišiaušia. Koratų katės kūnas vidutinio dydžio, paprastai šios katės sveria 4-5 kilogramus. Kaulų struktūra yra labai tvirta, galinės kojos yra šiek tiek ilgesnės už priekines. Uodega vidutinio ilgumo, į galą siaurėjanti. Žiūrint iš priekio, galva primena širdelės formą. Kakta plokščia, pastebimas nedidelis išlinkimas tarp nosies ir kaktos. Ausys didelės, suapvalintais galiukais. Akys didelės, įstrižos, gana toli viena nuo kitos. Labiausiai vertinama žalia akių spalva, tačiau taip pat gali būti ir gintarinė.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (13 balsai (-ų))