Meino meškėnas (Maine Coon)

Meino meškėnas (Maine Coon)

 

Veislė: Meino meškėnas
Kilmės šalis: JAV
Spalvos: Balta, juoda, pilka, sidabrinė, rausva, auksinė
Svoris: 4,5-11 kg
Ilgaamžiškumas:   12-13 metų
Kiti pavadinimai: Maine Coon

Meino meškėnas (Maine Coon)

Meino meškėnas yra įspūdingo dydžio katė, pasižyminti ypatingu žaismingumu. Šios veislės katės išlieka aktyvios iki pat senatvės! Tai yra labai smalsios katės, kurioms rūpi patikrinti net ir pačius atokiausius namų kampelius.

Meino meškėnai yra labai draugiški, puikiai sutaria su visais šeimos nariais (taip pat ir su vaikais), tačiau su svečiais elgiasi atsargiai – nepažįstami žmonės Meino meškėnams nekelia pasitikėjimo.

Šios veislės katės gali būti auginamos ir bute, ir nuosavame name – jos tikrai bus laimingos, jei galės išeiti ir į kiemą pasivaikščioti (Meino meškėnams blogų oro sąlygų nebūna!) 

meino meskenas Maine Coon 5

Meino meškėnų veislės istorija

Meino meškėnų tėvynė – Meino valstija, esanti JAV. Deja, nėra tiksliai žinoma, kaip čia atsidūrė šios įspūdingos katės, tačiau yra keletas hipotezių. Pavyzdžiui, spėjama, kad čia katės atvyko su jūreiviais, atkeliavusiais iš Norvegijos. Kai kurios katės nuklydo į ūkius, kuriuose ir liko. Ūkininkai tam neprieštaravo, nes šios katės nebuvo labai reiklios ir puikiai medžiojo graužikus. Meino meškėnai literatūroje pirmą kartą paminėti 1861 metais, tačiau išpopuliarėjo vėliau – XX amžiaus antroje pusėje.

Šiandien Meino meškėnai yra viena populiariausių kačių veislių ne tik Amerikoje, bet taip pat ir Europoje. Bėgant metams Meino meškėnų išvaizda pakito – šiandien šios veislės katės yra stambesnės nei anksčiau, o jų išvaizda seniau neatrodė tokia laukinė kaip dabar.

meino meskenas Maine Coon

Meino meškėnas: išvaizda

Meino meškėnas iš kitų kačių labiausiai išsiskiria savo dydžiu. Patinai sveria 6-11 kg, patelės – nuo 4,5 iki 6 kg. Į Gineso rekordų knygą 2006 metais buvo įrašytas ilgiausias Meino meškėnų katinas, kurio ilgis, matuojant ir uodegą, siekė 120 cm. Šis gigantiškas katinas svėrė 16 kilogramų.  Meino meškėnų galva ya labai masyvi, aiškiai matyti smakras ir aukšti skruostikauliai. Galvą puošia didelės stačios ausys su ilgai kutais, kokių neturi nė viena kitų veislių katė (kutai ilgesni už Norvegijos miškų ar Sibiro katės). Įdomu tai, kad Meino meškėnų uodegos ilgis yra dar didesnis nei šių kačių kūno ilgis! Šios veislės kačių akys yra didelės, šiek tiek ovalios, gali būti įvairių spalvų.

Įspūdį daro ir Meino meškėnų kailis, kuris ant nugaros ir uodegos yra gana ilgas. Šios veislės kačių kailis yra dvisluoksnis: kieti viršutiniai plaukai nepraleidžia vandens, o po šiuo kailio sluoksniu slepiasi minkšta ir labai tanki pavilnė. Kailis gali būti įvairių spalvų, išskyrus cinamono, alyvinę ir gelsvai rudą spalvą, leistinas bet koks baltos spalvos kiekis.

Meino meškėnas (Maine Coon)

Meino meškėnas: charakteris

Meino meškėnai yra labai ramios, švelnios ir lengvai prisitaikančios katės. Joms nėra būdinga agresija, tačiau šioms katėms patinka dominuoti. Paprastai Meino meškėnai neišsirenka vieno šeimininko, mielai bendrauja su visais šeimos nariais.

Nors gulėdamas ant sofos Meino meškėnas užims didžiąją jos dalį, tačiau būsite nustebinti, pro kokius plyšelius gali pralįsti ši katė! Patikėkite, nuo šių gigantiškų smalsuolių jums tikrai nepavyks nieko paslėpti!

Bendraudami su svečiais Meino meškėnai gali būti kiek drovūs, jiems sunku prisileisti nepažįstamuosius – tam reikia šiek tiek laiko. Meino meškėnai sutaria su vaikais, kitomis katėmis ir šunimis, tačiau dviejų augintinių nepalikite vienų, kol nesate tikri, kad  jie jau susidraugavo.

Pasitaiko įvairių katiniškų išdaigų, tačiau Meino meškėnai išmoko šeimininkus laikyti daiktus tam skirtoje vietoje. Būtina pasirūpinti, kad katė turėtų kuo užsiimti, nes priešingu atveju  namuose bus tikras chaosas! Meino meškėnai yra labai protingos katės, kurias galima išmokyti atnešti numestus žaislus ir vaikščioti su pavadėliu (tam jos paprastai nesipriešina).

meino meskeno kaciukai

Meino meškėnas: priežiūra

Meino meškėnai puikiai prisitaiko prie įvairių gamtos sąlygų – joms nėra baisus net ir labai atšiaurus klimatas. Nuo šalčių šios veislės kates saugo tankus kailis ir labai pūkuota uodega, kuria katė gali užsikloti visą kūną.

Meino meškėnų priežiūra nėra labai sudėtinga – tereikia pasirūpinti tinkama mityba ir reguliariai šukuoti katės kailį. Tai rekomenduojama atlikti bent kartą per savaitę.

Svarbu tai, kad Meino meškėnas gautų pakankamai dėmesio – jei didžiąją dalį dienos praleidžiate darbe, šios veislės katė tikrai nebus geriausiu pasirinkimu! Meino meškėnas bus laimingas tik tada, jei gaus pakankamai žmogaus dėmesio, todėl būtų gerai, jei namuose visada būtų bent vienas šeimos narys. Žinoma, trumpą laiką šios katės gali pabūti ir vienos, tačiau svarbu, kad ta vienatvė neprailgtų.

Namuose rekomenduojama įrengti laipynę, kad katė galėtų užlipti į viršų. Jei katė nedalyvauja veisimo programoje, Meino meškėnus būtina kastruoti/sterilizuoti (veisiami tik patys geriausi Meino meškėnų veislės atstovai).

Meino meškėnai puikiai tinka šeimoms, auginančioms mažus vaikus, nes šios veislės katės yra labai švelnios ir atsargios. Būsimi Meino meškėno savininkai turėtų įvertinti, ar galės skirti katei pakankamai dėmesio – šios veislės augintiniai tiesiog nepakenčia vienatvės ir paprasčiausiai nesijaus laimingos. Be to, nuobodžiaujantis katinas gali nusiaubti namus, o to tikrai nepageidauja nė vienas kačių augintojas.

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.