Meino meškėnas (Maine Coon)

Meino meškėnas (Maine Coon)

Veislė: Meino meškėnas
Kilmės šalis: JAV
Spalvos: Balta, juoda, pilka, sidabrinė, rausva, auksinė
Svoris: 4,5-11 kg
Ilgaamžiškumas:   12-13 metų
Kiti pavadinimai: Maine Coon

Meino meškėnas yra įspūdingo dydžio katė, pasižyminti ypatingu žaismingumu. Šios veislės katės išlieka aktyvios iki pat senatvės! Tai yra labai smalsios katės, kurioms rūpi patikrinti net ir pačius atokiausius namų kampelius. Meino meškėnai yra labai draugiški, puikiai sutaria su visais šeimos nariais (taip pat ir su vaikais), tačiau su svečiais elgiasi atsargiai – nepažįstami žmonės Meino meškėnams nekelia pasitikėjimo. Šios veislės katės gali būti auginamos ir bute, ir nuosavame name – jos tikrai bus laimingos, jei galės išeiti ir į kiemą pasivaikščioti (Meino meškėnams blogų oro sąlygų nebūna!)

meino meskenas Maine CoonMeino meškėnas (Maine Coon)

Veislės istorija

Meino meškėnų tėvynė – Meino valstija, esanti JAV. Deja, nėra tiksliai žinoma, kaip čia atsidūrė šios įspūdingos katės, tačiau yra keletas hipotezių. Pavyzdžiui, spėjama, kad čia katės atvyko su jūreiviais, atkeliavusiais iš Norvegijos. Kai kurios katės nuklydo į ūkius, kuriuose ir liko. Ūkininkai tam neprieštaravo, nes šios katės nebuvo labai reiklios ir puikiai medžiojo graužikus. Meino meškėnai literatūroje pirmą kartą paminėti 1861 metais, tačiau išpopuliarėjo vėliau – XX amžiaus antroje pusėje. Šiandien Meino meškėnai yra viena populiariausių kačių veislių ne tik Amerikoje, bet taip pat ir Europoje. Bėgant metams Meino meškėnų išvaizda pakito – šiandien šios veislės katės yra stambesnės nei anksčiau, o jų išvaizda seniau neatrodė tokia laukinė kaip dabar.

Meino meškėnas (Maine Coon)meino meskeno kaciukai

Meino meškėnas:  išvaizda

Meino meškėnas iš kitų kačių labiausiai išsiskiria savo dydžiu. Patinai sveria 6-11 kg, patelės – nuo 4,5 iki 6 kg. Į Gineso rekordų knygą 2006 metais buvo įrašytas ilgiausias Meino meškėnų katinas, kurio ilgis, matuojant ir uodegą, siekė 120 cm. Šis gigantiškas katinas svėrė 16 kilogramų.  Meino meškėnų galva ya labai masyvi, aiškiai matyti smakras ir aukšti skruostikauliai. Galvą puošia didelės stačios ausys su ilgai kutais, kokių neturi nė viena kitų veislių katė (kutai ilgesni už Norvegijos miškų ar Sibiro katės). Įdomu tai, kad Meino meškėnų uodegos ilgis yra dar didesnis nei šių kačių kūno ilgis! Šios veislės kačių akys yra didelės, šiek tiek ovalios, gali būti įvairių spalvų. Įspūdį daro ir Meino meškėnų kailis, kuris ant nugaros ir uodegos yra gana ilgas. Šios veislės kačių kailis yra dvisluoksnis: kieti viršutiniai plaukai nepraleidžia vandens, o po šiuo kailio sluoksniu slepiasi minkšta ir labai tanki pavilnė. Kailis gali būti įvairių spalvų, išskyrus cinamono, alyvinę ir gelsvai rudą spalvą, leistinas bet koks baltos spalvos kiekis.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (19 balsai (-ų))