Ragdoll katės (Skudurinukė, Ragdoll)

Ragdoll katės (Skudurinukė, Ragdoll)

Veislė: Ragdoll katės
Kilmės šalis: JAV
Spalvos: Balta, ruda, pilka, gelsvai ruda, alyvų, gelsva, kreminė, kelių spalvų deriniai
Svoris: 4,9-9 kg
Ilgaamžiškumas:   10-12 metų
Kiti pavadinimai: Skudurinukė, Ragdoll

Ragdoll katė kitaip dar vadinama regdolu, skudurine lėle ar tiesiog skudurinuke. Tokį pavadinimą šios veislės katės įgijo dėl to, kad jos visiškai pasitiki žmogumi ir patekusios į jo rankas atsipalaiduoja ir tampa tarsi lėle. Skudurinukė tikrai nesipriešins paimama ant rankų – ji labai mėgsta būti kuo arčiau žmogaus, dievina apkabinimus ir kitokį dėmesį. Ragdoll katė puikiai tinka ir pradedantiesiems kačių augintojams ir šeimoms, auginančioms vaikus, ir vienišiams, ir poroms.. Ši katė bus tikrai puiki kompanionė, kuri mielai įsitaisys šeimininkams ar svečiams ant kelių, neatsisakys žaidimų su vaikais. Skudurinukės sutaria ir su kitais gyvūnais, todėl yra tinkamos auginti tuose namuose, kuriuose jau yra kitų augintinių.

Ragdoll katės (Skudurinukė, Ragdoll)ragdoll veisles kaciukas

Veislės istorija

Skudurinukės yra kilusios iš JAV. Viena legenda pasakoja, kad Ragdoll kačių veislė atsirado tada, kai persų katę partrenkė automobilis, tačiau katė likusi gyva. Tiksliau, jai apskritai nieko nenutiko, išskyrus tai, kad visiškai pakito jos charakteris (niekam ne paslaptis, kad persų katės gali būti gana aikštingos..) Skudurinukė iš tiesų turi persų kačių kraujo, tačiau ji buvo kryžminama ir su kitų veislių katėmis. Ragdoll veislės istorija prasidėjo 1960 metais, kada mėlynakė angoros katė buvo sukryžminta su Siamo kate ir, kaip buvo tikėtasi, tėvai susilaukė įspūdingo grožio palikuonių. Šiuo metu Ragdoll katės yra ypač populiarios JAV, Kanadoje, Skandinavijos šalyse, vis sparčiau populiarėja Vakarų Europoje. Baltijos šalyse Ragdoll katė vis dar yra tikra retenybė. 

ragdoll kates Ragdollragdoll kates Ragdoll cat

Ragdoll katė: išvaizda

Regdolas – didelė ir raumeninga, tačiau labai grakšti katė. Suaugusios Ragdoll katės gali sverti nuo 4,9 iki 9 kilogramų. Įdomu tai, kad Ragdoll kačių palikuonys gimsta balti, o po 8-10 savaičių pradeda ryškėti tamsesnės žymės ant uodegos, letenų, ausų ir snukučio. Tikrąją skudurinukės spalvą galime matyti maždaug 3-4 katės gyvenimo mėnesį. Tamsesnės žymės gali būti rainos, šokolado ar liepsnos spalvos, taip pat ir mėlynos, alyvinės, grietinėlės spalvos. Kartais pasitaiko „vėžlinis“ dviejų arba trijų spalvų derinys. Skudurinukių letenos yra vidutinio ilgio, tarpupirščiuose paprastai būna plaukų kuokštai. Skudurinukių galva yra vidutinio dydžio, smakras stambus. Ausys yra gana toli viena nuo kitos, jų galiukai užapvalinti. Akys visada yra mėlynos spalvos, elipsės formos.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (22 balsai (-ų))