Ragdoll katės (Skudurinukė, Ragdoll)

Ragdoll katės (Skudurinukė, Ragdoll)

 

Veislė: Ragdoll katės
Kilmės šalis: JAV
Spalvos: Balta, ruda, pilka, gelsvai ruda, alyvų, gelsva, kreminė, kelių spalvų deriniai
Svoris: 4,9-9 kg
Ilgaamžiškumas:   10-12 metų
Kiti pavadinimai: Skudurinukė, Ragdoll

Ragdoll katė kitaip dar vadinama regdolu, skudurine lėle ar tiesiog skudurinuke. Tokį pavadinimą šios veislės katės įgijo dėl to, kad jos visiškai pasitiki žmogumi ir patekusios į jo rankas atsipalaiduoja ir tampa tarsi lėle. Skudurinukė tikrai nesipriešins paimama ant rankų – ji labai mėgsta būti kuo arčiau žmogaus, dievina apkabinimus ir kitokį dėmesį. Ragdoll katė puikiai tinka ir pradedantiesiems kačių augintojams ir šeimoms, auginančioms vaikus, ir vienišiams, ir poroms.. Ši katė bus tikrai puiki kompanionė, kuri mielai įsitaisys šeimininkams ar svečiams ant kelių, neatsisakys žaidimų su vaikais. Skudurinukės sutaria ir su kitais gyvūnais, todėl yra tinkamos auginti tuose namuose, kuriuose jau yra kitų augintinių.

ragdoll veisles kaciukas

Ragdoll kačių veislės istorija

Skudurinukės yra kilusios iš JAV. Viena legenda pasakoja, kad Ragdoll kačių veislė atsirado tada, kai persų katę partrenkė automobilis, tačiau katė likusi gyva. Tiksliau, jai apskritai nieko nenutiko, išskyrus tai, kad visiškai pakito jos charakteris (niekam ne paslaptis, kad persų katės gali būti gana aikštingos..) Skudurinukė iš tiesų turi persų kačių kraujo, tačiau ji buvo kryžminama ir su kitų veislių katėmis. Ragdoll veislės istorija prasidėjo 1960 metais, kada mėlynakė angoros katė buvo sukryžminta su Siamo kate ir, kaip buvo tikėtasi, tėvai susilaukė įspūdingo grožio palikuonių. Šiuo metu Ragdoll katės yra ypač populiarios JAV, Kanadoje, Skandinavijos šalyse, vis sparčiau populiarėja Vakarų Europoje. Baltijos šalyse Ragdoll katė vis dar yra tikra retenybė. 


Ragdoll katės (Skudurinukė, Ragdoll)

Ragdoll katė: išvaizda

Regdolas – didelė ir raumeninga, tačiau labai grakšti katė. Suaugusios Ragdoll katės gali sverti nuo 4,9 iki 9 kilogramų. Įdomu tai, kad Ragdoll kačių palikuonys gimsta balti, o po 8-10 savaičių pradeda ryškėti tamsesnės žymės ant uodegos, letenų, ausų ir snukučio. Tikrąją skudurinukės spalvą galime matyti maždaug 3-4 katės gyvenimo mėnesį. Tamsesnės žymės gali būti rainos, šokolado ar liepsnos spalvos, taip pat ir mėlynos, alyvinės, grietinėlės spalvos. Kartais pasitaiko „vėžlinis“ dviejų arba trijų spalvų derinys. Skudurinukių letenos yra vidutinio ilgio, tarpupirščiuose paprastai būna plaukų kuokštai. Skudurinukių galva yra vidutinio dydžio, smakras stambus. Ausys yra gana toli viena nuo kitos, jų galiukai užapvalinti. Akys visada yra mėlynos spalvos, elipsės formos.

ragdoll kates Ragdoll

Ragdoll katė: charakteris

Regdolas yra labai meili ir švelni katė, kuri puikiai prisitaiko prie šeimininko poreikių. Šios katės yra protingos, nerodo agresijos, mielai bendrauja su kitais gyvūnais. Ragdoll katės nesupranta, kad dantis ir nagus gali naudoti tarsi ginklus, kai jas kažkas suerzina. Jei taip nutinka, skudurinukė paprasčiausiai bėga pasislėpti.

Nors regdolai yra lengvai prisitaikančios katės, tačiau yra dalykų, kurių jos negali pakęsti. Vienas jų – tai triukšmas. Skudurinukėms tyla ir ramybė visada yra kur kas priimtinesnė. Šios katės labai vertina saldų miegą – namuose skudurinukę dažniausiai rasite snaudžiančią ant sofos atlošo, o jos miegojimo poza tikrai nustebins, nes miegant skudurinukių kojos neretai tabaluoja. Taip yra dėl to, kad regdolai pasižymi ypatingais sugebėjimais atsipalaiduoti (na, žmonėms yra ko pasimokyti..) Nors regdolų miegojimo ypatumai neretai prajuokina, tačiau tai gali būti pavojinga – šios katės nesugeba visada pasiekti žemę letenomis.

Jei paklaustumėte, kas skudurinukėms yra svarbiausia, atsakymas būtų vienareikšmis – žmogus! Ragdoll katės visada pasitinka savo šeimininką, vos tik išgirsta rakinamų durų garsą. Jei galėtų, jos visą savo laiką praleistų kuo arčiau šeimininko ir padarytų viską, kad tik jis būtų laimingas. Noras įtikti šeimininkui labiau būdingas šunims nei katėms, tad turbūt nesumeluosime, jei pasakysime, kad regdolai yra tarsi tarpinis variantas tarp šuns ir katės. Dėl švelnaus būdo skudurinukės neretai yra pasirenkamos klinikų, kuriose taikoma felinoterapija. Šių kačių murkimas yra labai minkštas, švelnus ir raminantis. Tiesa, šiek tiek garsokas..

ragdoll kates Ragdoll cat

Ragdoll katė:  priežiūra

Regdolai nėra labai reiklios katės. Jos puikiai prisitaiko prie naujos aplinos, lengvai pakelia kraustymąsi iš vienos vietos į kitą. Ragdoll katės yra tinkamos laikyti tik namuose, jokiu būdu ne lauke – čia jos neišgyventų nė vienos dienos! Jei vykstate į kelionę, kartu pasiimkite ir skudurinukę – jai visur bus gerai, jei tik šalia bus šeimininkas. Skudurinukes lengva pripratinti prie namuose vyraujančių taisyklių: tikrai nereikės daug pastangų, kad katė priprastų nelipti ant stalo ar kitų gerų manierų. Ragdoll katės mielai mokysis įvairių triukų, pavyzdžiui, atnešti numestą žaislą. Kartą per savaitę reikėtų gerai iššukuoti skudurinukės kailį, nes gali atsirasti sąvėlų (jei jas pastebėtumėte, pašalinkite žirklėmis).

Užtikrinkite tinkamą katės mitybą ir normuokite maistą. Galite nesibaiminti, kad pamiršite pašerti katę – skudurinukė jums apie tai būtinai primins! Regdolai yra labai jaukios katės, tinkančios ir vienišiams, ir šeimoms, auginančioms vaikus. Net ir nepatyrę kačių augintojai sutiks, kad šių kačių priežiūra nėra labai sudėtinga, todėl regdolai puikiai tinka ir pradedantiesiems kačių augintojams. Skudurinukės gyvena apie 10-12 metų.

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.