Rusų mėlynasis (Russian Blue)

Rusų mėlynasis (Russian Blue)

Veislė: Rusų mėlynasis
Kilmės šalis: Rusija
Spalvos: Pilkai mėlyna, melsvai sidabrinė
Charakteris: Švelni, prieraiši, santūri, judri, smalsi, žaisminga, prisitaikanti
Svoris: 4-7 kg
Ilgaamžiškumas:   15-20 metų
Kiti pavadinimai: Rusų mėlynoji katė, Russian Blue
Hipoalerginis: Ne

Rusų mėlynasis – švelnumu, santūrumu, prieraišumu ir taikiu būdu pasižyminti katė, kuri puikiai prisitaiko prie besikeičiančių gyvenimo sąlygų. Nors rusų mėlynosios katės dažniausiai auginamos bute, tačiau jos taip pat džiaugiasi, jei turi galimybę išeiti į lauką – kartais šeimininkams parneša ir sumedžiotą grobį. Rusų mėlynasis yra judrus ir smalsus katinas, kuriam labai sunku nustygti vietoje. Jei norisi, kad namuose auginama katė būtų kuo ramesnė, ši veislė – ne jums. Rusų mėlynasis tikrai pareikalaus nemažai dėmesio – šios veislės katės iki pat senatvės išlieka žaismingos, todėl nusiteikite, kad žaisti su šia kate reikės tikrai daug!

rusu melynoji kate Russian Bluerusu melynojo kaciukas

Veislės istorija

Rusų mėlynųjų kačių kilmė iki šiol nėra visiškai aiški. Šios veislės katės turi net kelis skirtingus pavadinimus – jos vadinamos rusiškomis katėmis, mėlynosiomis katėmis, Archangelsko katėmis ar ispaniškomis katėmis. Spėjama, kad šių kačių „tėvynė“ yra Rusija.Teigiama, kad tai gali būti gana sena kačių veislė – senoje rusų legendoje minima, kad šios katės į namus atneša laimę. Rusų mėlynosios katės buvo vertinamos dėl puikių medžioklės savybių. Petro I - ojo dukra Jelizaveta I-oji pareikalavo, kad būtų pristatytos tokios katės, kurios galėtų sumažinti pelių populiaciją, ir čia labai pasitarnavo būtent rusų mėlynieji. XVII amžiuje rusų mėlynosios katės buvo atvežtos į Didžiąją Britaniją karalienei Elžbietai I. Neilgai trukus anglai susižavėjo šiomis katėmis ir pradėjo jas veisti. 1967 metais Didžiosios Britanijos felinologai įsteigė rusų mėlynųjų kačių klubą (Rusijos mieste Archangelske toks klubas įkurtas vėliau, tik 1990 metais) . Iki šių dienų Didžiojoje Britanijoje auginama daugiausiai šios veislės kačių.

rusu melynasis Russian Bluerusu melynasis Russian Blue

Rusų mėlynasis: išvaizda

Rusų mėlynoji yra vidutinio dydžio katė, kuriai būdinga elegancija ir grakštumas. Paprastai rusų mėlynosios katės sveria nuo 4 iki 7 kilogramų. Šių kačių galva yra trikampio formos, atstumas nuo akių iki ausų turėtų būti toks pat, kaip ir atstumas nuo akių iki nosies galiuko. Ūsų pagrindai yra iškilūs, todėl katės galva atrodo gana plati. Smakras ryškus ir tvirtas, ausys didelės, šiek tiek taškuotos, smailėjančios. Ausų oda labai plona (ausys atrodo tarsi permatomos), padengta retu kailiu. Akys nutolusios viena nuo kitos, deimanto formos, ryškiai žalios spalvos. Kojos ilgos, pėdos nedidelės, eisena grakšti – atrodo, kad rusų mėlynasis vaikščiotų ant pirštų galų. Uodega ilga, į galą siaurėjanti. Kailis dvigubas, trumpas ir švelnus. Kaip ir sako veislės pavadinimas, rusų mėlynajam yra būdinga pilkai mėlyna spalva, tačiau kartais gimsta juodų arba baltų kačių.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (27 balsai (-ų))