Selkirk Rex katės (Selkirk Rex)

Selkirk Rex katės (Selkirk Rex)

Veislė: Selkirk Rex katės
Kilmės šalis: JAV
Spalvos: Balta, šokoladinė, alyvinė, sidabrinė, dūminė, taip pat galimi įvairūs raštai ar dvispalviškumas
Charakteris: Kantri, tolerantiška, meili, švelni, prieraiši, žaisminga, smalsi, aktyvi
Svoris: 4,5-6 kg
Ilgaamžiškumas:   14-15 metų
Kiti pavadinimai: Selkirkreksas, Selkirk Rex, Pudelinė katė, Poodle cat

Dėl nuostabaus banguoto kailio Selkirk Rex katės kartais yra vadinamos katėmis avies kailyje, ir čia kalbama ne vien tik apie šių kačių išvaizdą. Šios veislės augintinės yra labai kantrios, tolerantiškos ir meilios. Selkirk reksai mielai bendrauja su vaikais ir gyvūnais, žaidimų draugus pripažįsta praktiškai visus. Šios veislės augintinės yra puikios šeimos bičiulės, kurios niekada nerodo agresijos, ir pavergia savo meilumu. Tai yra aktyvios ir žaismingos katės, kurioms katiniškos išdaigos tikrai nėra svetimos. Šioms katėms būdingas smalsumas ir nuolatinė šeimininkų „priežiūra“. Nusiteikite – su Selkirk rex kate namuose nuobodu tikrai nebus!

balta selkirk rex kate Selkirk Rexselkirk rex kates Selkirk Rex

Veislės istorija

Selkirk rex kačių veislės atsiradimas – visiškas atsitiktinumas. 1987 metais Vajomingo valstijos prieglaudoje katytė atsivedė vadą, kurioje pastebėta išskirtinės išvaizdos katė. Ypatingai nustebino jos garbanotas kailis ir riesti ūsai. Ši katytė (pavadinta Miss DePesto of Noface) pateko pas persų veislės kačių veisėją, ir suaugusi buvo sukryžminta su grynaveisliu juodos spalvos persų veislės katinu. Gimusioje vadoje trys kačiukai turėjo neįprastai garbanotą kailį, todėl buvo daroma prielaida, kad ši mutacija yra susijusi su dominuojančiojo geno buvimu. Vėliau laukė ilgas selekcinis darbas, šie neįprastos išvaizdos kačiukai buvo kryžminami su persų, egzotų, britų ir Amerikos trumpaplaukėmis katėmis. Vėliau atlikti tyrimai patvirtino, kad Selkirk rex kačių veislės atsiradimą lėmė spontaninė mutacija, kuri yra dominuojanti. Būtent dėl šios priežasties Selkirk reksai gali būti kryžminami su kitų veislių katėmis, ir tai leidžia palaikyti genetinę įvairovę. Pirmasis Selkirk rex kačių veislynas Lietuvoje buvo įregistruotas 2010 metais.

selkirk rex kates Selkirk Rexselkirk rex kate Selkirk Rex

Selkirk Rex katės: išvaizda

Iš pažiūros Selkirk Rex katės yra gana stambios ir tvirtos, tačiau sveria jos gana nedaug – nuo 4,5 iki 6 kilogramų. Šios veislės katėms yra būdingas kiek „kampuotas“, raumeningas kūnas. Galva didelė, apvali, ausys ir akys vidutinio dydžio. Iki šių dienų Selkirk Rex katės yra kryžminamos ne tik su šios veislės atstovėmis, bet taip pat ir su britų trumpaplaukėmis ir persų katėmis – tai atsispindi ir jų išvaizdoje. Garbanotas Selkirk rex kačių kailis gali būti dviejų tipų – ilgas arba trumpas. Bet kuriuo atveju kailis yra labai švelnios ir minkštos tekstūros, jį labai malonu liesti. Daugiausiai garbanų susiformuoja vidinėse šonų pusėse bei kaklo srityje. Katei augant, kailis kurį laiką tiesėja, tačiau tai – tik laikinas etapas. Leistinos kailio spalvos gali būti labai įvairios – priimtina šokoladinė, alyvinė, sidabrinė, dūminė spalva, taip pat galimi įvairūs raštai ar dvispalviškumas.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (10 balsai (-ų))