Sfinksas (Sphynx)

Kanados sfinksas (Canadian Sphynx)

Veislė: Kanados sfinksas
Kilmės šalis: Kanada
Spalvos: Įvairios spalvos – vienspalvė tamsi arba šviesi, taip pat ir dėmėta
Charakteris: Protinga, sumani, meili, prieraiši, žaisminga, nerodo agresijos
Svoris: 3-7 kg
Ilgaamžiškumas:   13-14 metų
Kiti pavadinimai: Sfinksas, Canadian sphynx
Hipoalerginė: Taip (100 procentų hipoalerginių kačių nebūna, tačiau hipoalerginių veislių katės gali sukelti silpnesnius alergijos simptomus, arba alergija gali apskritai nepasireikšti.)

Kanados sfinksas nepalieka abejingų: vieni šia kačių veisle žavisi, kiti bjaurisi, tačiau visi sutinka, kad tai – tikrai ypatingos katės, išsiskiriančios savo išvaizda. Kanados sfinksai pasižymi išraiškingumu ir elegancija, todėl ypatingai džiugina fotografus, kurie šios veislės kačių nuotraukomis gali papildyti savo portfolio. Kanados sfinksas iš kitų kačių išsiskiria ne vien tik savo išvaizda, bet taip pat ir charakteriu. Tai – nepaprastai meilios katės, mielai leidžiančios laiką su vaikais ir kitais gyvūnais.

kanados sfinksas canadian sphynxKanados sfinksas (Canadian Sphynx)

Veislės istorija

Kanados sfinksai nėra sena veislė, jos atsiradimas siejamas su 1966 metais. Tais metais Kanadoje naminės katės vadoje gimė vienas beplaukis kačiukas, kuris buvo pavadintas Prun.Vėliau šis kačiukas buvo sukergtas su motina, naujoje vadoje gimė ir įprastų, ir beplaukių kačiukų. Vėliau buvo siekiama tęsti beplaukių kačiukų vadas, todėl Prun buvo kergiamas ir su kitomis giminaitėmis – dukromis bei anūkėmis. 1971 metais buvo bandoma šiuos beplaukius kačiukus įteisinti kaip naują kačių veislę, tačiau tai baigėsi nesėkme. 1975 metais JAV trumpaplaukė katė pagimdė beplaukį kačiuką, kuriam duotas Epidermio vardas. Šis kačiukas buvo šių dienų elitinių Kanados sfinksų linijų pradininkas. Septintojo dešimtmečio pabaigoje Kanadoje buvo rasti dar trys beplaukiai kačiukai – dvi katytės ir vienas katinas. Beplaukis kačiukas, pavadintas Bembiu, buvo labai sunkios būklės, dėl kurios teko pašalinti jo sėklides, taigi, jis taip ir netapo veislės pratęsėju. Dvi katytės buvo išsiųstos į Olandiją, ir tapo europietiškų Kanados sfinksų pradininkėmis. Anksčiau buvo klaidingai manoma, kad beplaukiai kačiukai gimsta tada, jei palikuonių tėtis yra beplaukis, tačiau vėliau įsitikinta, kad tai nėra tiesa.

Kanados sfinksas (Canadian Sphynx)sfinksas Sphynx

Kanados sfinksas: išvaizda

Kanados sfinksas yra vidutinio dydžio katė, kurios kūnas yra tvirtas ir raumeningas. Šios veislės katės atrodo labai grakščios ir elegantiškos, jų krūtinė apvali, pilvas ne per daug išsipūtęs, nugara tiesi. Kanados sfinksai yra beplaukės katės, kurių oda yra lygi ir švelni tarsi aksomas. Daugiausiai raukšlių pastebima ant galvos tarp ausų, taip pat ties mentėmis, kaklo, pilvo ir kojų srityse. Jauni sfinksai atrodo ypač raukšlėti. Kanados sfinkso galva yra kiek pailga, vidutinio dydžio, smakras tvirtas, nosies spalva dera prie kūno spalvos. Ausys atrodo ypatingai didelės, į viršų siaurėja, galiukai užapvalinti. Akys didelės ir įžambios, išoriniai akių kampučiai yra nukreipti link ausų. Akys gali būti įvairių spalvų, tačiau turi derėti prie kūno spalvos. Letenos yra vidutinio ilgio, tvirtos, uodega ilga, siaura ir tiesi, į galą smailėjanti. Kanados sfinkso kūnas gali būti įvairių spalvų – vienspalvis tamsus arba šviesus, taip pat ir dėmėtas.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (16 balsai (-ų))