Sibiro katės (Siberian)

Sibiro katės (Siberian)

Veislė: Sibiro katės
Kilmės šalis: Rusija
Spalvos: Dažniausiai rainos, tačiau galimos ir kitos spalvos – raudona, sidabrinė, mėlyna, marmurinė. Taip pat leistinas ir dvispalviškumas
Charakteris: Protinga, smalsi, miela, energinga, prieraiši, meili, švelni tačiau gana nepriklausoma, kartais užsispyrusi
Svoris: 6-12 kg
Ilgaamžiškumas:   12-13 metų
Kiti pavadinimai: Siberian
Hipoalerginė: Taip (100 procentų hipoalerginių kačių nebūna, tačiau hipoalerginių veislių katės gali sukelti silpnesnius alergijos simptomus, arba alergija gali apskritai nepasireikšti.)

Sibiro katės – didelės ir tikrai įspūdingos. Kačių mylėtojus pirmiausia sužavi šių kačių išvaizda, tačiau netrukus pavergia ir jų charakteris. Sibiro katės yra labai meilios, smalsios, energingos ir protingos. Jų atsidavimas žmogui yra tikrai stebinantis, todėl Sibiro katės kartais yra vadinamos šunimis kačių kailyje. Nors Sibiro katė yra stambi ir galinga, tačiau jos grakštumas yra tiesiog kerintis – vienu šuoliu šios veislės katės gali pasiekti aukščiausius namų paviršius, ir tą darydamos jos nekliudys jokių šalia esančių daiktų. Tai yra gana tylios katės, kurios mėgsta būti kuo arčiau savo šeimininkų, ir hipnotizuoti juos savo švelniu murkimu.

sibiro kates kaciukas Siberiansibiro kates Siberian

Veislės istorija

Sibiro katės yra laikomos nacionaline Rusijos kačių veisle. Teigiama, kad Sibiro kačių veislė yra gana sena ir gyvuoja mažiausiai tūkstantmetį. Pirmą kartą parodoje buvo pristatytos 1871 Anglijoje, o į JAV pirmosios šios veislės katės pasirodė po kiek daugiau nei šimtmečio – 1990 metais. Šiandien šios veislės katės yra vienos populiariausių, jos patenka į dažniausiai auginamų kačių veislių trisdešimtuką. Manoma, kad veislė galėjo atsirasti sukryžminus vietines kates, atgabentas iš Azijos. Nuo 1987 metais Rusijoje buvo pradėti veislės gryninimo darbai, pirmasis veislės standartas buvo patvirtintas 1990 metais. Nuo tada iki dabar Sibiro kačių veisimu užsiima ir Europos selekcininkai. Anglų teigimu, Sibiro katės gali papuošti bet kokį karalienės pobūvį, ir tai yra visiška tiesa. Pirmosios Sibiro katės Lietuvą pasiekė 1990 metais, tarptautinio pripažinimo šios įspūdingos išvaizdos katės sulaukė gana vėlai – tik 1999-aisiais.

sibiro kates Siberiansibiro kate Siberian

Sibiro katės: išvaizda

Patinai yra stambesni už kates – paprastai sveria nuo 6 iki 12 kilogramų (katės – nuo 6 iki 8 kg). Sibiro katės galva yra stambi, trapecijos formos, proporcinga kūnui. Nosis neužriesta ir nesuplota, smakras platus ir tvirtas, žandikauliai taip pat platūs. Akys apvalios ir didelės, gali būti žalios arba turėti geltoną atspalvį. Jei katės kailis yra baltos spalvos, akys gali būti žydros. Ausys vidutinio dydžio, plačios. Kailis gana ilgas, būdingi ilgesni plaukai užpakalinių kojų ir žandų srityse. Kailis nepralaidus drėgmei, blizgus ir tvirtas, žiemą tankesnis nei vasarą. Dažniausiai Sibiro katės yra rainos, tačiau galimos ir kitos spalvos – raudona, sidabrinė, mėlyna, marmurinė. Taip pat leistinas ir dvispalviškumas, tačiau jis yra labai retas.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (17 balsai (-ų))