Amerikos riestaausės katės (American Curl)

Amerikos riestaausės katės (American Curl)

Veislė: Amerikos riestaausės katės
Kilmės šalis: JAV
Spalvos: Įvairios, dažniausiai pasitaikančios spalvos – kreminė, alyvinė, raudona, juoda, šokoladinė, mėlyna
Svoris: 4-5 kg
Ilgaamžiškumas:   14-15 metų
Kiti pavadinimai: American Curl

Amerikos riestaausės katės, arba Amerikos kurlai, – gana nauja kačių veislė, kuri atsirado vos prieš kelis dešimtmečius. Įdomu tai, kad šios veislės kačiukai gimsta tiesiomis ausimis, o maždaug ketvirtą gyvenimo mėnesį jos užsiriečia. Ši kačių veislė yra gana reta, todėl ypatingai vertinama. Be to, Amerikos riestaausės katės pasižymi itin stipria sveikata ir yra ilgaamžės. Tai – tikrai puikios augintinės, kurios tinka ir šeimoms su mažais vaikais, ir vienišiems žmonėms. Amerikos riestaausės katės yra prieraišios, švelnaus charakterio, inteligentiškos ir lengvai auklėjamos. Jų priežiūra nėra labai sudėtinga, todėl Amerikos kurlai puikiai tiks pradedantiesiems kačių augintojams.

amerikos riestaause kate American Curlamerikos riestaauses kates American Curl

Veislės istorija

Kalifornijoje gyvenantys Joe ir Grace Rugai neturėjo jokių augintinių ir nė neplanavo jų įsigyti, tačiau likimas sutuoktiniams iškrėtė pokštą. 1981 metais prie namų durų jie rado nedidelę, maždaug pusės metų amžiaus katytę. Toks radinys buvo labai netikėtas, kaip ir šios katytės išvaizda – ji buvo pusiau ilgo juodo kailio ir riestomis ausimis. Pora nutarė katytę priglausti, ir suteikė jai Shulamith vardą. Kai priglaustinukė atsivedė keturis kačiukus riestomis ausytėmis, Joe ir Grace Rugai pamanė, kad tai galėtų būti naujos kačių veislės pradžia. Dabar Shulamith katytė yra laikoma Amerikos riestaausių kačių veislės pradininke. Viena šios katės palikuonių buvo padovanota Joe seseriai Ester Brimlou. Katytė, gavusi Mersedes vardą, vėliau taip pat atsivedė palikuonių užriestomis ausimis. Praėjo vos pora metų, kol tokios katės susilaukė didesnio kačių mylėtojų susidomėjimo – Amerikos riestaausės parodoje pirmą kartą pristatytos 1983 metais. Po šio gana sėkmingo debiuto riestaausės katės dalyvavo daugybėje parodų. 1986 metais Amerikos riestaausių pirmasis standartas buvo aprašytas „Kačių knygoje“ (standartas buvo sudarytas remiantis veislės pradininkės Shulamith charakteristika). Vis dėlto, visuotinio pripažinimo ši veislė sulaukė kiek vėliau – nuo 1993 metų joms leista dalyvauti tarptautinėse parodose. Lietuvoje Amerikos riestaauses kates pirmą kartą galėjome išvysti 2004 metais vykusioje parodoje. Pirmasis šių kačių veislynas mūsų šalyje įregistruotas 2011 metais.

Amerikos riestaausė katė (American Curl)amerikos riestaauses kates American Curl

Amerikos riestaausės katės: išvaizda

Amerikos riestaausės katės yra vidutinio dydžio, paprastai sveria nuo 4 iki 5 kilogramų. Šios veislės kačių kūnas yra grakštus ir pailgas, kojos vidutinio ilgio, eisena labai gracinga. Amerikos riestaausės katės galva nedidelė, būdingos švelnios linijos. Akys ovalo formos, gana didelės, gali būti įvairių spalvų. Išskirtinis šios veislės kačių bruožas – riestos ausys, kurios turi būti ne per daug ir ne per mažai užsirietusios. Šios veislės kačių kailis yra šilkinės tekstūros, gali būti ilgas arba trumpas. Kailis ant uodegos yra šiek tiek ilgesnis, uodega primena šluotelę. Kailio spalvos gali būti labai įvairios, dažniausiai pasitaikančios spalvos – kreminė, alyvinė, raudona, juoda, šokoladinė, mėlyna.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (17 balsai (-ų))