Amerikos riestaausės katės (American Curl)

Amerikos riestaausės katės (American Curl)

 

Veislė: Amerikos riestaausės katės
Kilmės šalis: JAV
Spalvos: Įvairios, dažniausiai pasitaikančios spalvos – kreminė, alyvinė, raudona, juoda, šokoladinė, mėlyna
Svoris: 4-5 kg
Ilgaamžiškumas:   14-15 metų
Kiti pavadinimai: American Curl

 amerikos riestaauses kates American Curl

Amerikos riestaausės katės, arba Amerikos kurlai, – gana nauja kačių veislė, kuri atsirado vos prieš kelis dešimtmečius. Įdomu tai, kad šios veislės kačiukai gimsta tiesiomis ausimis, o maždaug ketvirtą gyvenimo mėnesį jos užsiriečia.

Ši kačių veislė yra gana reta, todėl ypatingai vertinama. Be to, Amerikos riestaausės katės pasižymi itin stipria sveikata ir yra ilgaamžės. Tai – tikrai puikios augintinės, kurios tinka ir šeimoms su mažais vaikais, ir vienišiems žmonėms. Amerikos riestaausės katės yra prieraišios, švelnaus charakterio, inteligentiškos ir lengvai auklėjamos. Jų priežiūra nėra labai sudėtinga, todėl Amerikos kurlai puikiai tiks pradedantiesiems kačių augintojams.

Amerikos riestaausė katė (American Curl)

Amerikos riestaausių kačių veislės istorija

Kalifornijoje gyvenantys Joe ir Grace Rugai neturėjo jokių augintinių ir nė neplanavo jų įsigyti, tačiau likimas sutuoktiniams iškrėtė pokštą. 1981 metais prie namų durų jie rado nedidelę, maždaug pusės metų amžiaus katytę. Toks radinys buvo labai netikėtas, kaip ir šios katytės išvaizda – ji buvo pusiau ilgo juodo kailio ir riestomis ausimis. Pora nutarė katytę priglausti, ir suteikė jai Shulamith vardą. Kai priglaustinukė atsivedė keturis kačiukus riestomis ausytėmis, Joe ir Grace Rugai pamanė, kad tai galėtų būti naujos kačių veislės pradžia. Dabar Shulamith katytė yra laikoma Amerikos riestaausių kačių veislės pradininke. Viena šios katės palikuonių buvo padovanota Joe seseriai Ester Brimlou. Katytė, gavusi Mersedes vardą, vėliau taip pat atsivedė palikuonių užriestomis ausimis. Praėjo vos pora metų, kol tokios katės susilaukė didesnio kačių mylėtojų susidomėjimo – Amerikos riestaausės parodoje pirmą kartą pristatytos 1983 metais. Po šio gana sėkmingo debiuto riestaausės katės dalyvavo daugybėje parodų. 1986 metais Amerikos riestaausių pirmasis standartas buvo aprašytas „Kačių knygoje“ (standartas buvo sudarytas remiantis veislės pradininkės Shulamith charakteristika). Vis dėlto, visuotinio pripažinimo ši veislė sulaukė kiek vėliau – nuo 1993 metų joms leista dalyvauti tarptautinėse parodose. Lietuvoje Amerikos riestaauses kates pirmą kartą galėjome išvysti 2004 metais vykusioje parodoje. Pirmasis šių kačių veislynas mūsų šalyje įregistruotas 2011 metais.

amerikos riestaauses kates American Curl

Amerikos riestaausės katės: išvaizda

Amerikos riestaausės katės yra vidutinio dydžio, paprastai sveria nuo 4 iki 5 kilogramų. Šios veislės kačių kūnas yra grakštus ir pailgas, kojos vidutinio ilgio, eisena labai gracinga. Amerikos riestaausės katės galva nedidelė, būdingos švelnios linijos. Akys ovalo formos, gana didelės, gali būti įvairių spalvų. Išskirtinis šios veislės kačių bruožas – riestos ausys, kurios turi būti ne per daug ir ne per mažai užsirietusios. Šios veislės kačių kailis yra šilkinės tekstūros, gali būti ilgas arba trumpas. Kailis ant uodegos yra šiek tiek ilgesnis, uodega primena šluotelę. Kailio spalvos gali būti labai įvairios, dažniausiai pasitaikančios spalvos – kreminė, alyvinė, raudona, juoda, šokoladinė, mėlyna.

amerikos riestaause kate American Curl

Amerikos riestaausės katės: charakteris

Amerikos kurlai yra labai švelnios ir meilios katės, kurios puikiai sutaria su visais šeimos nariais, taip pat ir su vaikais. Svečių atėjimas į namus Amerikos riestaausėms neretai prilygsta šventei, nes jos žino, kad gaus dar daugiau dėmesio. Tai yra gana ramios katės, kurios be reikalo nemiaukia ir nesiekia bet kokia kaina gauti dėmesio. Jos noriai bendrauja su kitomis katėmis, taip pat gali sutarti ir su šunimis.

Amerikos riestaausės katės yra gana aktyvios augintinės – nors jos dievina įsirangyti ant šeimininko kelių ir ramiai pasnausti, tačiau taip pat jos neatsisako ir žaidimų. Net ir tada, jei katė neturi savo žaislų, ji tikrai ras su kuo pažaisti – juk namuose tiek daug daiktų! Jei norite, kad katė visą naktį ramiai miegotų, vakare reikės skirti laiko žaidimams. Žaislams Amerikos kurlai tikrai nėra išrankūs, svarbu, kad juos būtų galima „sumedžioti“. Šios katės yra labai inteligentiškos, lengvai pasiduoda auklėjimui, gali išmokti nesudėtingų komandų.

amerikos riestaause kate American Curl

Amerikos riestaausės katės: priežiūra

Amerikos riestaausės katės yra gana sveikos ir ilgaamžės, vidutinė gyvenimo trukmė paprastai siekia 14-15 metų. Amerikos kurlai nėra labai lepūs augintiniai, jų priežiūra nėra sudėtingesnė nei kitų veislių kačių. Svarbu pasirūpinti, kad augintinė namuose turėtų pakankamai veiklos, su kate rekomenduojama žaisti bent du kartus per dieną. Nors tai yra aktyvios katės, tačiau tikrai ne tokios, kad galėtų nusiaubti namus. Amerikos kurlai yra gana protingi ir greitai besimokantys, todėl išmokyti tinkamo elgesio tikrai nebus labai sudėtinga.

Svarbu pasirūpinti tinkama katės mityba – pašaras turi būti visavertis ir ne per daug kaloringas, nes Amerikos riestaausės katės yra linkusios tukti. Duodamo pašaro kiekį rekomenduojama normuoti – saiko jausmas Amerikos riestaausėms katėms tikrai nėra būdingas.

Svarbu reguliariai šukuoti katės kailį – ir ilgaplaukes, ir trumpaplaukes kates rekomenduojama pašukuoti bent kelis kartus per savaitę, o šėrimosi periodu tą patartina atlikti kasdien. Ilgaplaukėms Amerikos riestaausėms taip pat rekomenduojama duoti specialių skanėstų, neleidžiančių susidaryti plaukų sąvėloms skrandyje (su „Malt“ pasta ar salyklu). Jei katė neišeina pabėgioti į lauką, tokiu atveju rekomenduojama maždaug kas kelias savaites pakirpti nagučius.

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.