Balio katės (Balinese cat)

Balio katės (Balinese cat)

Veislė: Balio katės
Kilmės šalis: JAV
Spalvos: Javos, antspauduotosios (kreminė su ruda), dėmėtosios mėlynos, dėmėtosios alyvinės ir dėmėtosios šokoladinės
Charakteris: Aktyvi, žaisminga, smalsi, gudri, mėgsta "kalbėti", labai nemėgsta būti viena
Svoris: 2-5 kg
Ilgaamžiškumas:   19-20 metų
Kiti pavadinimai: Balinese cat
Hipoalerginė: Taip (100 procentų hipoalerginių kačių nebūna, tačiau hipoalerginių veislių katės gali sukelti silpnesnius alergijos simptomus, arba alergija gali apskritai nepasireikšti.)

Balio katės pasižymi elegancija ir žaismingumu. Šios augintinės yra gana aktyvios, mėgstančios žaidimus ir dėmesį. Balio katės mėgsta „kalbėti“, todėl nėra tinkamos augintinės tylos ir ramybės trokštantiems šeimininkams. Vieni katės triukšmingumą laiko privalumu, kiti – trūkumu, tad visada reikėtų gerai pagalvoti, kokio charakterio augintinis geriausiai atitiktų jūsų lūkesčius. Balio katės labai sunkiai pakelia vienatvę, tačiau tuomet, jei jūsų visą dieną nebūna darbe, Balio katė tikrai džiaugsis kitos katės ar net šuns draugija.

Balio kate Balinese catBalio kate Balinese cat

Veislės istorija

Nors veislės pavadinimas leidžia manyti priešingai, tačiau Balio katės yra kilusios ne iš Balio salos, bet iš JAV. Tai – gana nauja kačių veislė, kuri Amerikoje atsirado dvidešimtojo amžiaus šeštajame dešimtmetyje. Dėl mutavusio geno Siamo katė atsivedė ilgaplaukius kačiukus. Nors tokios katės buvo pastebėtos dar XX amžiaus pradžioje, tačiau sąmoningo veisimo imtasi kiek vėliau. Iš pradžių Balio katės buvo vadinamos Siamo ilgaplaukėmis, tačiau Siamo kačių mylėtojai tam labai priešinosi. Balio katės vardas buvo suteiktas dėl panašumo į elegantiškas Tolimųjų Rytų šokėjas. 1961 metais ši kačių veislė buvo pripažinta Amerikoje, o į Europą atkeliavo 1970 metais.

Balio kates Balinese catBalio kate Balinese cat

Balio katės: išvaizda

Balio katėms būdingas gracingumas ir kūno linijos, panašios į Siamo katės. Tai yra vidutinio dydžio katės, kurios paprastai sveria 2,5–5 kg. Balio katės galva yra gana ilga, kaklas grakštus. Ausys didelės, stačios, gali būti su kutais. Akys labai išraiškingos, mėlynos spalvos. Kojos ilgos ir lieknos, letenos nedidelės, ovalios. Uodega ilga, smailėjanti, pūsta (uodegos plaukai gali būti net iki 10 cm ilgio). Balio kačių kailis yra gana ilgas – maždaug 2,5-5 cm ilgio. Šios katės neturi tankaus poplaukio, todėl kailis neatrodo išpūstas. Ausys, snukis, pėdos, letenos ir uodega yra ryškesnės spalvos nei kitos kūno vietos. Balio katės gali būti penkių spalvų – Javos, antspauduotosios, dėmėtosios mėlynos, dėmėtosios alyvinės ir dėmėtosios šokoladinės. Pirmąją šių spalvų pripažįsta ne visos kačių asociacijos. Antspauduotosios Balio katės yra kreminės spalvos, jų kūną puošia rudos dėmės, nosis ir padai yra rudos spalvos. Dėmėtosios mėlynosios katės yra baltos spalvos su pilkai mėlynomis dėmėmis, nosies oda ir padai yra mėlynai pilki. Dėmėtosios alyvinės katės yra baltos spalvos, kailį puošia alyvinės dėmės. Na, o dėmėtosios šokoladinės Balio katės yra dramblio kaulo spalvos, jų dėmės – šokoladinės.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (14 balsai (-ų))