Egipto Mau katės (Egyptian Mau)

Egipto Mau katės (Egyptian Mau)

Veislė: Egipto Mau katės
Kilmės šalis: Egiptas
Spalvos: Bronzinė taškuota, sidabrinė taškuota, juoda dūminė
Charakteris: Meili, prieraiši, aktyvi, žaisminga, nuovoki, 
Svoris: 2,5-5 kg
Ilgaamžiškumas:   12-14 metų
Kiti pavadinimai: Egyptian Mau
Hipoalerginis: Ne

Egipto Mau – tai vidutinio dydžio trumpaplaukė katė. Manoma, kad šių kačių protėviai – laukinės Afrikos katės. Išvertus iš egiptiečių kalbos, žodis „mau“ ir reikštų tiesiog katę. Šios veislės katės yra labai meilios ir prieraišios, joms būdingas didelis aktyvumas. Kai kurie Egipto Mau augintojai teigia, kad šių kačių charakteris labiau primena šunis nei kates, o tai veislei suteikia dar daugiau žavesio.

Egipto Mau kates Egyptian MauEgipto Mau kaciukas Egyptian Mau

Veislės istorija

Egipto Mau katės yra kilusios iš Egipto, kur, kaip spėjama, veislė gyvavo jau labai seniai. Pirmą kartą šios veislės atstovės paminėtos rankraščiuose, kuriems šiuo metu daugiau nei 3000 metų. Senovės egiptiečiai šias kates saugodavo kaip dievybes, nugaišusios katės būdavo mumifikuojamos ir garbingai palaidojamos sarkofaguose. Pirmosios šios veislės atstovės į Europą pateko 1950 metais – pasirodė Romoje vykusioje kačių parodoje. Iš Italijos į Ameriką Egipto Mau katės atkeliavo 1957 metais, kur pripažinimo sulaukė praėjus penkiolikai metų. Vis dėlto, veislė iki šių dienų pripažįstama ne visose šalyse (ji iki šiol nėra pripažinta Didžiojoje Britanijoje).

Egipto Mau katės: išvaizda

Egipto Mau kačių sudėjimas yra panašus į Abisinijos kačių. Kūnas ilgas ir grakštus, bet labai stiprus ir raumeningas. Tai – gana nedidelės katės, kurių svoris gali svyruoti nuo 2,5 iki 5 kg. Kojos gana ilgos, užpakalinės kiek ilgesnės už priekines, letenos nedidelės, ovalios. Išskirtinis šios veislės kačių bruožas – M raidę primenanti žymė ant kaktos (egiptiečiai šiame ženkle įžvelgė atbulomis ropojantį skarabėją). Galva užapvalinto trikampio formos, neturinti plokščių vietų. Snukis bukas, neatsikišęs. Egipto Mau akys didelės, migdolo formos, labai išraiškingos. Pageidautina, kad akys būtų žaliojo agrasto spalvos, tačiau priimtinos ir kitos spalvos. Akių spalva išryškėja katei suaugus, mažų kačiukų akys gali būti šviesaus gintaro spalvos. Labai svarbi akis pabrėžianti linija, kuri vadinama deivės makiažu. Ausys išaugusios aukštai, vidutinio dydžio, nutolusios viena nuo kitos. Ausų galiukai „aštrūs“, gali būti su plaukų kuokšteliais. Uodega vidutinio ilgio, smailėjanti, ant jos išsiraitę trys stori žiedai, o uodegos galiukas turi būti juodos spalvos. Kailis trumpas, švelnus ir blizgus. Pripažįstamos trys Egipto Mau spalvos: bronzinė taškuota, sidabrinė taškuota ir juoda dūminė. Ant kiekvieno katės kailio plaukelio yra bent dviejų spalvų šlakų. Nepriklausomai nuo kailio atspalvio, jį turi puošti ryškios žymės. Vienspalvis būna tik smakras ir kaklas.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (10 balsai (-ų))