Egipto Mau katės (Egyptian Mau)

Egipto Mau katės (Egyptian Mau)

 

Veislė: Egipto Mau katės
Kilmės šalis: Egiptas
Spalvos: Bronzinė taškuota, sidabrinė taškuota, juoda dūminė
Charakteris: Meili, prieraiši, aktyvi, žaisminga, nuovoki, 
Svoris: 2,5-5 kg
Ilgaamžiškumas:   12-14 metų
Kiti pavadinimai: Egyptian Mau
Hipoalerginis: Ne

Egipto Mau – tai vidutinio dydžio trumpaplaukė katė. Manoma, kad šių kačių protėviai – laukinės Afrikos katės. Išvertus iš egiptiečių kalbos, žodis „mau“ ir reikštų tiesiog katę. Šios veislės katės yra labai meilios ir prieraišios, joms būdingas didelis aktyvumas. Kai kurie Egipto Mau augintojai teigia, kad šių kačių charakteris labiau primena šunis nei kates, o tai veislei suteikia dar daugiau žavesio.

Egipto Mau kaciukas Egyptian Mau

Veislės istorija

Egipto Mau katės yra kilusios iš Egipto, kur, kaip spėjama, veislė gyvavo jau labai seniai. Pirmą kartą šios veislės atstovės paminėtos rankraščiuose, kuriems šiuo metu daugiau nei 3000 metų. Senovės egiptiečiai šias kates saugodavo kaip dievybes, nugaišusios katės būdavo mumifikuojamos ir garbingai palaidojamos sarkofaguose. Pirmosios šios veislės atstovės į Europą pateko 1950 metais – pasirodė Romoje vykusioje kačių parodoje. Iš Italijos į Ameriką Egipto Mau katės atkeliavo 1957 metais, kur pripažinimo sulaukė praėjus penkiolikai metų. Vis dėlto, veislė iki šių dienų pripažįstama ne visose šalyse (ji iki šiol nėra pripažinta Didžiojoje Britanijoje).

Egipto Mau katės: išvaizda

Egipto Mau kačių sudėjimas yra panašus į Abisinijos kačių. Kūnas ilgas ir grakštus, bet labai stiprus ir raumeningas. Tai – gana nedidelės katės, kurių svoris gali svyruoti nuo 2,5 iki 5 kg. Kojos gana ilgos, užpakalinės kiek ilgesnės už priekines, letenos nedidelės, ovalios. Išskirtinis šios veislės kačių bruožas – M raidę primenanti žymė ant kaktos (egiptiečiai šiame ženkle įžvelgė atbulomis ropojantį skarabėją). Galva užapvalinto trikampio formos, neturinti plokščių vietų. Snukis bukas, neatsikišęs. Egipto Mau akys didelės, migdolo formos, labai išraiškingos. Pageidautina, kad akys būtų žaliojo agrasto spalvos, tačiau priimtinos ir kitos spalvos. Akių spalva išryškėja katei suaugus, mažų kačiukų akys gali būti šviesaus gintaro spalvos. Labai svarbi akis pabrėžianti linija, kuri vadinama deivės makiažu. Ausys išaugusios aukštai, vidutinio dydžio, nutolusios viena nuo kitos. Ausų galiukai „aštrūs“, gali būti su plaukų kuokšteliais. Uodega vidutinio ilgio, smailėjanti, ant jos išsiraitę trys stori žiedai, o uodegos galiukas turi būti juodos spalvos. Kailis trumpas, švelnus ir blizgus. Pripažįstamos trys Egipto Mau spalvos: bronzinė taškuota, sidabrinė taškuota ir juoda dūminė. Ant kiekvieno katės kailio plaukelio yra bent dviejų spalvų šlakų. Nepriklausomai nuo kailio atspalvio, jį turi puošti ryškios žymės. Vienspalvis būna tik smakras ir kaklas.

Egipto Mau kates Egyptian Mau

Egipto Mau katės: charakteris

Egipto Mau katės yra labai meilios ir žaismingos. Ši veislė yra tinkama tiems žmonėms, kurie nori turėti vietoje nenustygstančią augintinę, kurios energija neišsenka iki pat katės senatvės. Galite būti tikri, kad Egipto Mau taps ištikima jūsų kompanione, kuri labai vertins jūsų dėmesį.

Svarbu žinoti, kad šios veislės katės tiesiog nepakenčia vienatvės ir likusios vienos namuose labai liūdi. Jei jūsų visą dieną nebūna namuose, vertėtų pagalvoti ir apie antros katės įsigijimą. Egipto Mau puikiai sutaria ir su savo veislės atstovėmis, ir su kitomis naminėmis katėmis, taip pat gali sugyventi su šunimis.

Svarbu žinoti, kad šios veislės katės labai mėgsta bendrauti balsu, tad tuomet, jei jums nėra priimtinas garsus katės miaukimas, vertėtų pasvarstyti apie kitos veislės katės įsigijimą. Nors Egipto Mau labai mėgsta aktyvius žaidimus, tačiau miegas joms – tiesiog šventas reikalas. Didžiausias malonumas – popiečio miegas. Šiuo metu katės jokiu būdu nežadinkite, nes augintinė gali tapti irzli.

Egipto Mau yra labai nuovokios katės, galinčios išmokti įvairiausių triukų. Priešingai nei daugumai kitų kačių veislių, Egipto Mau tai yra vienas malonumas – tereikia pasirūpinti, kad katė būtų pakankamai motyvuojama. Atrodytų, kad dėl gardesnio kąsnelio šios katės padarytų viską, tad maistą ir skanėstus nuo šių kačių geriausia slėpti (saikas joms tikrai nėra būdingas).

Egipto Mau katės: priežiūra

Egipto Mau yra gana sveika kačių veislė, vidutinė gyvenimo trukmė paprastai siekia 12-14 metų. Šios veislės katėms nėra būdingi konkretūs sveikatos sutrikimai, tačiau 8-9 metų katėms rekomenduojama kasmet atlikti įvairius sveikatos tyrimus (patikrinti dantis, inkstų ir kepenų funkcionavimą).

Svarbu pakankamai dėmesio skirti Egipto Mau mitybai: nors vis daugiau kačių augintojų nusprendžia kates šerti natūraliais produktais (mėsa ir jos subproduktais, žuvimi), tačiau ne visada yra paprasta užtikrinti reikalingą maistinių medžiagų kiekį. Nesuklysite parinkdami aukščiausios kokybės sausą pašarą katėms, kuris bus pakankamai gerai subalansuotas.

Egipto Mau katės šeriasi gana negausiai, paprastai pakanka kailį pašukuoti porą kartų per savaitę (šėrimosi laikotarpiu tą galima atlikti dažniau). Jei katė neišeina į lauką, reguliariai patrumpinkite nagučius. Patartina kartą per savaitę išvalyti augintinės dantis, nes tai padės išvengti įvairių dantų bei dantenų problemų. Maudyti šių kačių nereikia, tačiau tą galima padaryti prieš parodas. Paprastai Egipto Mau maudynėms nesipriešina, tačiau persistengti maudant tikrai nereikėtų. Šios katės nesunkiai išmoksta vaikščioti su pavadėliu, tad tikrai džiaugsis turėdamos galimybę pasivaikščioti su savo šeimininku gryname ore. 

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.