Kartezianinės katės (Chartreux cat)

Kartezianinės katės (Chartreux cat)

Veislė: Kartezianinės katės
Kilmės šalis: Prancūzija
Spalvos: Mėlyna, sidabrinė
Charakteris: Tyli, rami, draugiška, meili, švelni, prisitaikanti, neįkyri, ištverminga
Svoris: 4-7 kg
Ilgaamžiškumas:   18-20 metų
Kiti pavadinimai: Kartūzų katė, Chartreux cat
Hipoalerginė: Ne

Kartezianinės katės kitaip dar vadinamos kartūzų katėmis. Tai nėra labai populiari veislė – daugiausiai šių kačių šiuo metu auginama Belgijoje ir Prancūzijoje. Kartūzų katės – traukiančios akį augintinės, kurios pirmiausia sužavi ryškiomis oranžinėmis akimis ir didele šypsena lūpose, o vėliau pavergia ir savo charakteriu. Nors iš pažiūros kartūzų katė atrodo gana grėsmingai, tačiau iš tiesų tai labai meili ir švelni augintinė. Tai labai ištvermingos ir puikiai prisitaikančios katės, kurios šeimininką gali lydėti net ir į pasaulio kraštą. Šios veislės katės puikiai tinka ramiems žmonėms, kurie dievina katės murkimą ir nenori pernelyg aktyvaus augintinio, nuolat ieškančio būdų, kaip nusiaubti namus.

Kartezianine kate Chartreux catKartezianines kates Chartreux cat

Veislės istorija

Kartezianinė katė yra kilusi iš Prancūzijos, teigiama, kad veislė susiformavo natūraliai. Pirmosios kartezianinės katės atsirado XVI amžiaus pradžioje, nors jos yra kildinamos iš Prancūzijos, tačiau tikėtina, kad veislės šaknys glūdi Sirijoje – iš čia kates galėjo atsigabenti prancūzų vienuoliai. Iki pat dvidešimtojo amžiaus kartezianinės katės gyveno kolonijomis laisvėje (daugiausiai šių kačių buvo Paryžiuje). Kai miesto gyventojai pastebėjo, kad šios katės yra puikios pelių medžiotojos, jos pradėtos laikyti ir namuose. Deja, buvo medžiojamos ir pačios katės, mat, prancūzai labai vertino šių gyvūnų mėsą. Būtent dėl to veislei buvo iškilęs pavojus išnykti, tačiau prie kartezianinių kačių išsaugojimo prisidėjo prancūzų veisėjai. Šiuo metu ši kačių veislė yra labai reta, o laisvėje gyvenančių kartezianinių kačių Paryžiuje tikrai neberasime. Pirmosios kartezianinės katės Ameriką pasiekė 1970 metais, iki šių dienų Amerikos veislynai yra laikomi vienais geriausių. Lietuvoje kartūzų katės yra itin retos.

Kartezianines kates kaciukas Chartreux catKartezianines kates Chartreux cat

Kartezianinės katės: išvaizda

Išskirtiniai kartezianinių kačių bruožai – purus melsvas kailiukas, ryškios vario atspalvio akys ir išraiška, kuri primena šypseną. Šių kačių kojų kaulai yra labai tvirti, pėdos apvalios, kūnas masyvus ir raumeningas. Kartūzų kačių galva didelė, skruostai apvalūs, ūsų pagalvėlės apskritos, kartais - labai iškilios. Akys labai didelės, apvalios, ryškios. Ausys vidutinio dydžio, išaugusios aukštai virš viršugalvio, stačios, užapvalintais kampučiais. Nors iš pažiūros kartezianinės katės atrodo stambesnės, paprastai jos sveria nuo 4 iki 7 kilogramų. Kresnas kūno sudėjimas kiek primena Meino meškėną. Kailis tankus ir purus, pilkai melsvos spalvos. Nosį, ūsų pagalvėles ir ausų išorinę pusę dengia sidabriško atspalvio plaukai. Poplaukis purus, kiek pūkuotas.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (18 balsai (-ų))