Norvegų miškinė katė (Norwegian Forest Cat)

Norvegų miškinė katė (Norwegian Forest Cat)

 

Veislė: Norvegų miškinė katė
Kilmės šalis: Norvegija
Spalvos: Leistinos įvairios kailio spalvos, išskyrus šokoladinę, cinamoninę, alyvinę ir šviesiai rudą
Charakteris: Protinga, rami, santūri, prieraiši, tolerantiška, energinga, neapkenčianti vienatvės ir mėgstanti žmonių kompaniją
Svoris: 6-10 kg
Ilgaamžiškumas:   10-12 metų
Kiti pavadinimai: Norwegian Forest Cat

 

Norvegu miskine kate Norwegian Forest Cat

Norvegų miškinė katė yra didelė, įspūdingos išvaizdos augintinė, pavergianti ne vien tik išraiškingu grožiu, bet taip pat ir charakteriu. Šios veislės katės yra labai santūrios ir ramios, labai prisirišančios prie savo šeimininkų. Nors norvegų miškinė katė nepažįstamuosius vertina gana nepatikliai, tačiau niekada nebūna agresyvios. Šios katės pasižymi tolerancija, todėl pripažįsta ir kitus namuose esančius augintinius – nors su jais katė tikrai nepuls bičiuliautis, tačiau nepasitenkinimo taip pat nerodys.

Norvegų miškinė katė (Norwegian Forest Cat)

Norvegų miškinės katės veislės istorija

Norvegų miškinės katės yra kilusios iš Skandinavijos. Tai yra sena kačių veislė, kuri minima norvegų legendose (jose pasakojama, kad tai – trolių katės). Spėjama, kad norvegų miškinės katės yra kilusios iš trumpaplaukių kačių, kurias į iš Didžiosios Britanijos į Skandinaviją atgabeno vikingai, ir iš ilgaplaukių kačių, kurias atvežė kryžiuočiai. Šios atgabentos katės natūraliai kryžminosi su vietinėmis katėmis, ir taip susiformavo visiškai nauja kačių veislė. Ilgą laiką norvegų miškinės katės gyveno miškuose, kur pasižymėjo tikrai puikiais medžioklės sugebėjimais. Ūkininkai šias kates neretai laikydavo fermose, kuriose jos išgaudydavo graužikus. XX amžiuje kačių mylėtojai labai susidomėjo šiomis katėmis, todėl 1938 metais buvo įkurtas norvegų miškinių kačių mylėtojų klubas (tais pačiais metais norvegų miškinės katės pirmą kartą sudalyvavo parodoje). Vis dėlto, veislė buvo oficialiai įregistruota keliais dešimtmečiais vėliau (1970 m.), kada šios katės buvo pirmą kartą išgabentos už Norvegijos ribų. Amerikoje norvegų miškinių kačių veislė buvo įregistruota 1994 metais.

Norvegu miskine kate Norwegian Forest Cat

Norvegų miškinė katė: išvaizda

Norvegų miškinė katė dydžiu prilygsta Meino meškėnui. Tai – masyvi, bet labai elegantiška katė, kurios svoris paprastai siekia 6-10 kilogramų. Norvegų miškinės katės vystosi gana lėtai, galutinį savo dydį pasiekia tik ketvirtaisiais gyvenimo metais. Šių kačių kūnas yra gana didelis, kojos ilgos ir raumeningos. Užpakalinės kojos ilgesnės už priekines. Letenos didelės, apvalios, su šeriais tarp pirštų. Galva didelė, užapvalinto trikampio formos, žandikauliai labai tvirti. Akys didelės, migdolo formos, gali būti bet kokios spalvos (nepriklausomai nuo kailio). Ausys didelės, jų galiukus puošia plaukų kuokšteliai. Uodega ilga, papūsta. Kailis vidutinio ilgio, blizgus, nepralaidus vandeniui. Pavilnė tanki ir minkšta. Leistinos įvairios kailio spalvos, išskyrus šokoladinę, cinamoninę, alyvinę ir šviesiai rudą. Vasaros laikotarpiu kailis yra ženkliai trumpesnis nei žiemą.

Norvegu miskine kate Norwegian Forest Cat

Norvegų miškinė katė: charakteris

Norvegų miškinė katė labai mėgsta žmonių kompaniją. Šios katės negali pakęsti vienatvės, todėl norvegų miškinė katė nėra tinkamas pasirinkimas labai užimtiems ar nuolat keliaujantiems žmonėms. Galite būti tikri, kad jūsų augintinė visada pasitiks grįžtant iš darbo, įsirangys ant kelių ir jaukiai miegos.

Paprastai norvegų miškinės katės nėra labai triukšmingos, tačiau tuomet, jei šios katės yra auginamos namuose, kuriuose yra šuo, gali išvystyti gana garsų ir skardų balsą. Šios katės yra gana drąsios, tačiau ne visada ryžtasi bičiuliautis su svetimais žmonėmis ar nepažįstamais gyvūnais. Jei norvegų miškinė katė ilgą laiką nesulauks savo šeimininkų dėmesio, tikrai ras būdų, kaip jo išsireikalauti – kartais jos net imasi persekioti savo šeimos narius!

Norvegų miškinės katės yra gana energingos, todėl visada džiaugiasi, jei turi galimybę išeiti į kiemą. Jos yra puikiai prisitaikiusios prie lauko sąlygų, mielai karstosi po medžius, ieško grobio, tyrinėja aplinką, ir t.t. Žinoma, jos taip pat puikiai jaučiasi ir namuose, ypač tada, jei čia turi pakankamai veiklos.

Norvegų miškinės katės yra labai protingos, greitai supranta, kas joms leidžiama, o kas – ne, taip pat nėra labai užsispyrusios. Nors šios katės yra pakankamai ramios, tačiau labai sportiškos – norvegų miškinė katė jus tikrai nustebins įspūdingais šuoliais!

Norvegu miskine kate Norwegian Forest Cat

Norvegų miškinė katė: priežiūra

Norvegų miškinės katės pasižymi stipria sveikata, nėra labai lepios ir reikalaujančios daug priežiūros. Dėl šių priežasčių norvegų miškinė katė yra tiesiog idealus pirmasis augintinis, kuris namiškiams suteiks tikrai daug džiaugsmo. Šios katės paprastai gyvena maždaug 10-12 metų, vyresnių nei aštuonerių metų kačių sveikatą rekomenduojama tikrinti bent kartą per metus (veterinarijos gydytojas paprastai apžiūri dantis, patikrina inkstų bei kepenų funkcionavimą).

Norvegų miškinės katės nėra labai išrankios maistui, tačiau svarbu parinkti tokį pašarą, kuris augintinei puikiai tiktų. Kaip ir kitos katės, šios augintinės ne visada jaučia saiką, todėl duodamo pašaro kiekį rekomenduojama normuoti (tai padės apsaugoti katę nuo nutukimo).

Svarbu užtikrinti pakankamą katės fizinį aktyvumą – su šiomis katėmis tiesiog būtina žaisti bent kartą per dieną. Norvegų miškinių kačių kailis yra gana ilgas, todėl jis pareikalaus šiek tiek daugiau dėmesio – jį rekomenduojama šukuoti bent du ar tris kartus per savaitę. Jei katės pakankamai dažnai nešukuosite, gali susidaryti kailio sąvėlos, kurias būtina pašalinti. Jei katė neturės galimybės išeiti į lauką, rekomenduojama kas kelias savaites patrumpinti augintinės nagučius. Taip pat svarbu pakankamai dėmesio skirti katės dantų priežiūrai – juos rekomenduojama valyti kartą per savaitę.

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.