Siamo katės (Siamese)

Siamo katės (Siamese)

Veislė: Siamo katės
Kilmės šalis: Tailandas
Spalvos: Galimos įvairios spalvų variacijos (šiuo metu yra pripažintos net 32): kreminė spalva su rudais taškais, rusva spalva su gelsvai rudais taškais, balta spalva su raudonais taškais, ir t.t. Svarbu, kad kailio dėmės derėtų su pagrindine kailio spalva.
Charakteris: Protinga, smalsi, imli, sociali, žaisminga, prieraiši, mėgstanti dėmesį
Svoris: 3-6 kg
Ilgaamžiškumas:   12-19 metų
Kiti pavadinimai: Siamese
Hipoalerginis: Ne

Siamo katės kitaip dar vadinamos Tailando katėmis (iki 1949 metų Tailandas buvo vadinamas Siamu). Šios veislės augintinės yra vienos protingiausių ir smalsiausių kačių, kurios trokšta būti kuo arčiau šeimininko. Siamo katės yra labai žaismingos, mėgstančios dėmesį, imlios. Jei šeimininkas bus kantrus, savo augintinę galės išmokyti įvairių triukų. Jos yra labai energingos, mėgstančios įvairias katiniškas išdaigas ir „šnekėjimą“. Siamo veislės katės netinka tiems kačių mylėtojams, kurie neturi pakankamai laiko augintinei, ar tiems, kurie tikisi, kad katė bus rami ir tyli.

Siamo katės (Siamese)siamo kate Siamese

Veislės istorija

Pirmosios šios veislės katės atsirado Siamo karalystėje, dėl to ir įgavo tokį veislės pavadinimą. Tai yra gana sena kačių veislė, teigiama, kad veislė buvo žinoma prieš šešis šimtus metų (ar net dar seniau!) Sunku nustatyti, iš kur yra kilusios šios mėlynakės gražuolės, tačiau manoma, kad jų pramotė buvo laukinė Bengalijos katė, kuri gyveno Azijos pietuose. Siamo katės tipišką marginimą įgavo dėl mutavusio geno, atsakingo už pigmento gamybą. 1871 metais Siamo katės buvo pristatytos parodoje, kuri vyko Londono Krištoliniuose rūmuose. Praėjus beveik dvidešimčiai metų Siamo katės pateko ir į JAV, tačiau joms buvo sunku adaptuotis prie klimato, todėl paplito ne iš karto. Čia Siamo katės išpopuliarėjo maždaug 1930 metais. Šeštajame dvidešimtojo amžiaus dešimtmetyje Siamo kačių standartas jau buvo panašus į dabartinį, buvo įvestos kelios naujos veisiamų kačių spalvos, kurių dabar suskaičiuojama kur kas daugiau.

Siamo katės (Siamese)Siamo katės (Siamese)

Siamo katės: išvaizda

Siamo katė yra vidutinio dydžio, jos kūnas labai grakštus ir elegantiškas, tačiau raumeningas (Siamo katė yra sunkesnė nei atrodo iš pirmo žvilgsnio!) Užpakalinės letenos ilgesnės nei priekinės. Galva, žiūrint iš priekio, yra pleišto formos, kaklas gana ilgas. Ausys didelės ir stačios, trikampio formos. Akys yra pakrypusios nosies link, migdolo formos, sodriai mėlynos spalvos. Siamo kačių kailis yra trumpas, blizgus ir švelnus. Labiausiai šios veislės katės yra atpažįstamos pagal joms būdingą „spalvinimą“. Galimos įvairios spalvų variacijos (šiuo metu yra pripažintos net 32): kreminė spalva su rudais taškais, rusva spalva su gelsvai rudais taškais, balta spalva su raudonais taškais, ir t.t. Svarbu yra tai, kad kailio dėmės derėtų su pagrindine kailio spalva.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (13 balsai (-ų))