Singapūro katės (Singapura cat)

Singapūro katės (Singapura cat)

Veislė: Singapūro katės
Kilmės šalis: Singapūras
Spalvos: Dramblio kaulo
Charakteris: Aktyvi, energinga, žaisminga, prieraiši, draugiška, santūri, tyli, mėgsta žmogaus draugiją
Svoris: 1,8-2,7 kg
Ilgaamžiškumas:   11-15 metų
Kiti pavadinimai: Singapura cat
Vados dydis:  ~ 5 kačiukai
Hipoalerginė: Ne

Singapūro katės yra laikomos mažiausiomis katėmis visame pasaulyje. Šiomis katėmis dažniausiai susižavima dėl gana neįprastos jų išvaizdos, tačiau jų charakteris taip pat yra nusipelnęs pagyrų. Singapūro katė yra labai draugiška ir prieraiši, mėgstanti sekioti paskui savo šeimininką. Galite būti užtikrinti, kad namuose turėsite puikią bičiulę, kuri jums palaikys kompaniją gaminant maistą ar žiūrint televizorių. Šios katės tiesiog dievina savo šeimininkų dėmesį, todėl svarbu pasirūpinti, kad katei būtų atsakyta tuo pačiu.

Veislės istorija

Singapūro katės, kaip ir sako pats pavadinimas, yra kilusios iš Singapūro, kur veislė susiformavo natūraliai. Iki 1974 metų Singapūre buvo galima pamatyti daugybę šios veislės atstovių, tačiau nuo 1974 metų Singapūro valdžios įsakymu šios katės buvo naikinamos tarsi pelės ar kiti kenkėjai. Singapūro katės dėl pomėgio landžioti kanalizacijos vamzdžiais (tikėtina, kad čia jos medžiojo peles) netgi  buvo vadinamos „nuotėkų katėmis“. 1975 metais Singapūre apsilankė du JAV piliečiai (Tommy ir Hal Meadows). Jie labai susidomėjo liaunomis neįprastos išvaizdos katėmis, kurios tiesiog bastėsi gatvėmis. Keletą šių kačių jie atsivežė į JAV, ir ėmė kurti naują kačių veislę. Praėjus penkeriems metams į Ameriką buvo išvežtos dar keturios katės, kurios taip pat dalyvavo veisimo programoje. Pirmosios Singapūro katės Didžiąją Britaniją pasiekė 1989 metais, ir netrukus sulaukė labai didelio susidomėjimo. TICA (The International Cat Association) šią kačių veislę pripažino 1984 metais, o CFA (The Cat Fanciers' Association) – 1988-aisiais. Iki šių dienų Singapūro katės yra kryžminamos tik tarpusavyje, todėl tai leidžia išsaugoti veislės grynumą. Nepaisant brutalaus šių kačių naikinimo, natūraliai susiformavusios veislės atstovių vis dar galima pamatyti Singapūro gatvėse, o šios šalies gyventojai kartais jas laiko kaip augintines. Nors daugybė žmonių iš viso pasaulio labai žavisi neįprastu šių kačių dydžiu, tačiau Singapūro katės nėra labai populiari veislė.

Singapūro katės: išvaizda

Singapūro katės yra nedidelės, tačiau jų svoris gali kiek nustebinti. Lyginant su katės dydžiu, jos svoris yra gana didelis – patelės sveria maždaug 1,8 kg, o patinai – apie 2,7 kg. Singapūro katėms yra būdingas kresnas, bet ne masyvus kūno sudėjimas, suapvalinta krūtinės ląsta ir šiek tiek išgaubta nugara. Galva nedidelė, apvali, snukutis trumpas, platus. Vienas svarbiausių šių kačių skiriamųjų bruožų – tai tamsesnis kailio lopinėlis ant kaktos, kuris formuoja „M“ raidę. Smakras suapvalintas, nosis nežymiai išgaubta, būdingi ryškūs ūsai. Ausys didelės, arti viena kitos, ties pagrindu plačios, į galą smailėjančios. Akys didelės, migdolo formos, žalios, aukso arba vario spalvos (neleistina mėlyna akių spalva), su tamsiai rudu apvadu. Kojos vidutinio ilgio, letenos nedidelės, ovalios. Uodega vidutinio ilgio, gana plona, užsibaigianti buku galiuku. Kailis trumpas, plonas, prigludęs prie kūno. Leistina tik viena kailio spalva – dramblio kaulo. Ant kailio gali būti 4 arba daugiau dryžių (išskyrus pilvo sritį ir vidines kojų puses).

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (10 balsai (-ų))