Somalio katės (Somali cat)

Somalio katės (Somali cat)

Veislė: Somalio katės
Kilmės šalis: JAV
Spalvos: Gelsvai ruda ir kreminė, abrikoso ir raudona, melsva ir kreminė, sidabrinė
Charakteris: Judri, energinga, žaisminga, smalsi, išradinga, pavydi, bendraujanti, labai mėgsta žmogaus draugiją
Svoris: 3,5-7 kg
Ilgaamžiškumas:   11-13 metų
Kiti pavadinimai: Somali cat
Vados dydis: 5

Somalio katės šiuo metu yra populiarios visame pasaulyje. Tai – elegantiškos išvaizdos vidutinio dydžio katės, kurios pasižymi neišsenkančia energija ir puošniu kailiu. Šioms katėms yra labai svarbus šeimininkų dėmesys, tad tuomet, jei visą dieną praleidžiate darbe, pagalvokite, kaip nuskaidrinti savo katės kasdienybę. Nors katės miega apie 16 valandų per parą, tačiau Somalio katė tikrai džiaugtųsi, jei namuose būtų bent viena kompanionė – tam puikiai tinka ir Somalio, ir kitos veislės katė. 

Somalio kate Somali catSomalio kate Somali cat

Veislės istorija

Somalio katės išgarsėjo gana neseniai – XX amžiaus pradžioje. Ši veislė susiformavo eksperimentiniu būdu – Abisinijos kačių augintojai pasvajojo, kad būtų galima išveisti sidabrinio ar melsvo kailio „abisinukus“, todėl savo augintines kryžmino su persų, Angoros ir šinšilinėmis katėmis. Kačių vadose gimdavo vienas ar du kačiukai, kurių kailis buvo ilgas, o jų plaukai – kelių atspalvių. Būtent šie kačiukai buvo naudojami tolimesniame veisime, tačiau svajonės apie Abisinijos katę sidabriniu ar melsvu kailiu neišsipildė. Tuo metu jau buvo padės pagrindas tolimesniam Abisinijos kačių veisimui, tačiau prasidėjo Antrasis pasaulinis karas, kuris padarė didelę žalą felinologijai. Taigi, galima teigti, kad tikroji Somalio kačių istorija prasidėjo v metais, kada Abisinijos kačių veisėja iš Naujojo Džersio atsitinktinai įsigijo katiną, vardu Džordijas. Šeimininkė labai džiaugėsi šiuo savo augintiniu, ir jį vadino ilgaplaukiu abisinu. Veisėja dar labai nudžiugo, kai sužinojo, kad Džordijas yra jos pačios veisimo katino sūnus. Ši Abisinijos kačių veisėja taip pat turėjo katę, kuri turėjo ilgo plauko geną, todėl pradėjo naujos kačių veislės formavimą. 1967 metais Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Kanadoje Somalio katės jau buvo sulaukusios susidomėjimo, o nepraėjus nė vieneriems metams veislę pripažino  Amerikos kačių asociacija (CFA). Netrukus veislė sulaukė nemažo populiarumo, jos paplito ne tik Amerikoje, bet taip pat ir Europoje. 1982 metų sausio 1 dieną Somalio kačių veislę pripažino FIFe. Pirmosios Somalio katės į Lietuvą atkeliavo iš Rygos 1995 metais, o dar po ketverių metų Lietuvoje gimė pirmieji laukinio atspalvio Somalio kačiukai.

Somalio kate Somali catSomalio kate Somali cat

Somalio katės: išvaizda

Kadangi ši kačių veislė yra dar visai jauna, idealus jos standartas dar nėra nustatytas. Somalio katės išvaizda labai primena Abisinijos kates, tačiau Somalio katės yra didesnės, o jų kailis – ilgesnis.  Paprastai šios katės sveria nuo 3,5 iki 7 kg, kūnas vidutinio dydžio. Somalio katės galva yra pailga, trikampio formos, tiesių linijų, žandikauliai – labai tvirti. Ausys didelės, su plaukų „šepetėliais“. Kojos ilgos, grakščios, letenėlės  kompaktiškos. Akys labai išraiškingos, gali būti gintaro arba žalios spalvos. Uodega ilga, apaugusi  ilgais plaukais. Visą kūną dengia gana ilgas, minkštas ir tankus kailis, pečių srityje jis šiek tiek trumpesnis nei kitose kūno vietose. Kailis ant kaklo formuoja įspūdingą „apykaklę“. Skiriamos kelios Somalio kačių spalvos: laukinė, rausva, melsva arba stirnos kailio. Ant vieno kailio plaukelio gali būti net iki dvylikos skirtingų atspalvių! Kačiukai gimsta beveik juodi, o vadinamas tikrasis kailio tikingas yra įgyjamas katei sulaukus dviejų metų amžiaus.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (11 balsai (-ų))