Tonkino katė (Tonkinese cat)

Tonkino katė (Tonkinese cat)

Veislė: Tonkino katės
Kilmės šalis: Jungtinės Amerikos Valstijos
Spalvos: Įvairios spalvos. Dėmės ant snukučio, ausų, kojų ir uodegos yra tamsesnės nei viso likusio kūno
Charakteris: Prieraiši, meili, protinga, aktyvi, žaisminga
Svoris: 2,5–5,5 kg
Ilgaamžiškumas:   19-20 metų
Kiti pavadinimai: Tonkino katės, Tonkinese cat

Tonkino katės charakteriu labai primena savo giminaites – Siamo ir Burmos kates. Tonkino katės labai mėgsta žmonių kompaniją, gali būti auginamos šeimose, kuriose yra mažų vaikų. Šios katės yra labai prieraišios ir protingos – jas nesunkiai galėsite išmokyti įvairių triukų. Paliktos vienos namuose Tonkino katės labai liūdi – joms labai svarbu, kad šalia visada būtų šeimininkas. Šios veislės atstovės labai greitai prisitaiko prie pasikeitusių gyvenimo sąlygų, todėl jas galima kartu pasiimti į kelionę.

Tonkino katė (Tonkinese cat)Tonkino katė (Tonkinese cat)

Veislės istorija

Tonkino katė yra gana nauja kačių veislė, susiformavusi sukryžminus Siamo ir Burmos veislių kates. Pirmoji šios veislės atstovė buvo pavadinta Vong Mau, kurią XX amžiaus ketvirtajame dešimtmetyje iš Birmos į San Franciską atsivežė amerikiečių daktaras Tompsonas. Amerikoje pamanyta, kad tai – Siamo katė. Vėliau Vong Mau buvo suvesta su Siamo katinu, o vadoje gimęs rudos spalvos kačiukas buvo suvestas su motina. Vadoje gimę kačiukai buvo labai įvairūs: vieni jų buvo panašus į Siamo kates, kiti – į Burmos, dar kiti – į Tonkino kates. Tonkino kačių savybėmis pasižymėję kačiukai dėl kažkokių priežasčių poruojami nebuvo, todėl kurį laiką veislė buvo nunykusi. XX amžiaus devintajame dešimtmetyje Didžiosios Britanijos felinologai ėmėsi Tonkino kačių veislės atgaivinimo. Šiandien galime pasidžiaugti, kad veislė yra sulaukusi gana didelio populiarumo – nors Tonkino katės yra labai populiarios JAV, tačiau veislės atstovių yra ir Europoje.

Tonkino katė: išvaizda

Tonkino katės yra vidutinio dydžio, paprastai sveria nuo 2,5 iki 5,5 kg. Šioms katėms būdinga apvali galva, kurios forma primena pleištą. Snukutis bukas, ūsų pagalvėlės iškilios. Ausys nutolusios viena nuo kitos, ties pagrindu plačios, į galą siaurėjančios. Dažniausiai akys yra mėlynai žalsvos spalvos, tačiau jų atspalviai gali varijuoti nuo mėlynos iki žalios spalvos. Tonkino kačių kūnas yra gerai subalansuotas, tvirtas ir raumeningas. Kojos plonos, tačiau raumeningos, užpakalinės galūnės ilgesnės už priekines. Uodega plona, palenkus per katės šoną turi siekti pečius. Kailis trumpas, prigludęs, šilkinės tekstūros, blizgus. Žymės snukio, ausų, kojų ir uodegos srityse yra tamsesnės nei kailis kitose kūno srityse. Šios žymės turi švelniai susilieti su pagrindine kailio spalva. Tonkino katės gali būti įvairių spalvų, su amžiumi katės kailis tampa tamsesnis.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (6 balsai (-ų))