Turkų van katės (Turkish Van cat)

Turkų Van katės (Turkish Van cat)

Veislė: Turkų van katės
Kilmės šalis: Turkija
Spalvos: Kreidos baltumo. Galvos srityje gali būti dėmių, tačiau tik priekinėje dalyje. Uodega spalvota, gali būti pastebimi blankūs žiedai arba nedidelės dėmės
Charakteris: Guvi, smalsi, energinga, judri, savarankiška, išdidi, mėgsta vandenį
Svoris: 7-8 kg
Ilgaamžiškumas:   12-14 metų
Kiti pavadinimai: Turkish Van cat
Hipoalerginis: Ne

Turkų van katės pirmiausia pavergia savo įspūdinga išvaizda, o vėliau ir charakteriu, tad ši veislė nepalieka abejingų. Turkų van katė yra gana savarankiška ir šiek tiek išdidi – nors ir vertina savo šeimininko dėmesį, tačiau gali išgyventi ir be jo. Skirtingai nei kitos katės, turkų van katės labai mėgsta maudynes – plaukiojimas, nardymas ar net žvejyba yra vieni mėgstamiausių šių kačių užsiėmimų. Šios veislės augintinės tiesiog trykšta energija ir mėgsta įvairią aktyvią veiklą, tad galite būti tikri – nuobodžiauti su šia augintine tikrai neteks!

Turku van kates Turkish Van catTurku van kates Turkish Van cat

Veislės istorija

Turkų van kačių veislė susiformavo natūraliai. 1955 metais dvi draugės, apsilankiusios prie Vano ežero, esančio nuošalioje Turkijos vietovėje Ararato kalno papėdėje, pamatė pusiau ilgaplaukes namines kates, kurių čia buvo visa gausybė. Vienai merginai pavyko pagauti dvi kates ir parsivežti į Didžiąją Britaniją, kur  neilgai trukus katės sulaukė didelio susidomėjimo. Oficialaus pripažinimo šios veislės katės sulaukė 1969 metais, iš pradžių jos buvo vadinamos tiesiog Turkijos katėmis, tačiau vėliau įgavo naują pavadinimą (taip nutiko dėl painiavos išvengimo – daug kas manė, kad Turkų van katės yra ta pati veislė, kaip ir turkų angora katės). Kai Didžiojoje Britanijoje pasklido žinia, kad šias kates tiesiog traukte traukia prie vandens, prie Vano ežero išskubėjo daugybė Didžiosios Britanijos felinologų, zoologų ir fotografų. Praėjo visai nedaug laiko, kol apie šias kates sužinojo visas pasaulis ir šiandien turkų van katės sulaukia susidomėjimo įvairiose pasaulio šalyse.

Turkų van katės: išvaizda

Turkų van katės yra didelės ir raumeningos, jų svoris gali svyruoti nuo 3 iki 8,5 kg. Galva vidutinio dydžio, jos forma primena platų pleištą. Ausys didelės, išaugusios viršugalvyje, nosis vidutinio ilgio arba ilga, žiūrint iš šono, šiek tiek kylanti į viršų. Akys didelės, išraiškingos, arti viena kitos. Kūnas ilgas ir tvirtas, krūtinė plati ir raumeninga, patinų krūtinės linijos išraiškingesnės nei patelių. Uodega proporcinga kūno ilgiui, primenanti šepetį. Kojos vidutinio ilgio, letenos nedidelės, apvalios, su plaukų „šepetukais“. Kailis vidutinio ilgio, švelnus, be storo poplaukio. Žiemos metu turkų van katės užsiaugina tankesnį kailį nei vasarą, bėgant metams katę puošianti „apykaklė“ tampa didesnė ir storesnė. Pagrindinė katės kailio spalva – kreidos baltumo, be gelsvo atspalvio. Galvos srityje gali būti dėmių, tačiau tik priekinėje dalyje. Uodega spalvota, gali būti pastebimi blankūs žiedai arba nedidelės dėmės.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (11 balsai (-ų))