Bombėjaus katė (Bombay cat)

Bombėjaus katė (Bombay cat)

Veislė: Bombėjaus katė
Kilmės šalis: JAV
Spalvos: Juoda
Charakteris: Protinga, sumani, tyli, rami, savarankiška, draugiška, švelni, pasitikinti savimi, nereikalaujanti daug dėmesio
Svoris: 4-7 kg
Ilgaamžiškumas:    metų
Kiti pavadinimai: Bombay cat

Prancūzijoje tikima, kad Bombėjaus katė gali padėti pritraukti turtus ir pinigus, todėl tikintys prietarais, įsigydami šios veislės katę, siekia prisišaukti finansinę sėkmę. Žinoma, prietarais tiki ne visi, tačiau nesižavėti Bombėjaus katėmis yra tiesiog neįmanoma. Tai yra labai savarankiškos katės, kurios nėra pernelyg įkyrios ir reikalaujančios daug dėmesio. Šios veislės augintinės yra labai organizuotos ir sumanios – jei prireiktų, jos tikrai rastų būdą, kaip pačioms prasimaitinti. Bombėjaus katės reikalauja labai minimalios priežiūros, todėl tokios augintinės yra tinkamos net ir labai užsiėmusiems žmonėms. Galite būti tikri, kad Bombėjaus katė nesekios iš paskos, reikalaudama dėmesio, nes tai – paprasčiausiai ne jai.

Bombėjaus katė (Bombay cat)Bombėjaus katė (Bombay cat)

Veislės istorija

Tai yra vienintelė pripažinta kačių veislė, kurios spalva gali būti tik juoda. Pirmosios Bombėjaus katės pasirodė 1953 metais Amerikoje. Burmos kačų veisėja nusprendė paeksperimentuoti, todėl sukryžmino Burmos katę su Amerikos trumpaplaukiu. Gimę kačiukai pasižymėjo ir vienos, ir kitos kačių veislės savybėmis, tačiau visi palikuoniai buvo juodos spalvos. Iki šių dienų Bombėjaus katės yra kryžminamos arba su tos pačios veislės atstovėmis, arba su Burmos katėmis. Nors Bombėjaus katės turi būti juodos spalvos, tačiau retais atvejais vadose pasitaiko išimčių – gimę kačiukai kartais būna auksinės ar rusvos spalvos. Kad ir kaip būtų keista, tačiau šių neįprastų spalvų kačiukai nuperkami kur kas greičiau (paprastai tokie kačiukai kainuoja brangiau). Amerikoje Bombėjaus katės yra labai populiarios dėl panašumo į nedidelę panterą. Nors šios katės turi tik vieną oficialų pavadinimą, tačiau kartais jos yra vadinamos miniatiūrinėmis panteromis, juodaisiais perlais, ar net raganų katėmis. Europoje šios veislės katės yra labai retos, kiek daugiau jų auginama Prancūzijoje.

Bombėjaus katė: išvaizda

Bombėjaus katės iš pažiūros neatrodo didelės ir stambios, tačiau nusprendę pakelti tokią katę, tikrai nustebtumėte – šios katės sveria nuo 4 iki 7 kilogramų. Vienas labiausiai žavinčių šios veislės kačių išvaizdos bruožų – tai didelės aukso ar vario spalvos akys. Bombėjaus katės galva yra plokščia tarp ausų, apačioje – apvali. Snukis stambus ir platus, žandikaulis platus, ties sąnariu siaurėjantis. Ausys vidutinio dydžio, užapvalintais galiukais. Kojos vidutinio ilgio, užpakalinės kojos šiek tiek ilgesnės už priekines. Letenos ovalo formos. Uodega vidutinio ilgio, į galą palengva siaurėjanti, užapvalintu galiuku. Šios veislės kačių kailis yra trumpas ir prigludęs, žvilgus. Vienintelė leistina kailio spalva – juoda (tokios pat spalvos turi būti katės nosis bei pėdutės). Pokailio šios veislės katės neturi, todėl šeriasi labai negausiai.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (8 balsai (-ų))