Himalajų katė (Himalayan cat)

Himalajų katė (Himalayan cat)

Veislė: Himalajų katė
Kilmės šalis: JAV
Spalvos: Melsva, pilka, šokoladinė, violetinė, smėlio, ugninė (visos spalvos turi pastelinį atspalvį). Snukučio, ausų, letenų, uodegos galiuko sritis puošia tamsesnės žymės
Charakteris: Rami, švelni, mielas, jautri
Svoris: 8-12 kg
Ilgaamžiškumas:   12 metų
Kiti pavadinimai: Himalayan cat, Himalaya Colorpoint

Himalajų katė iš kitų veislių išsiskiria minkštu ir švelniu charakteriu. Nors Himalajų katės atsirado sukryžminus Siamo kates su persų veislės atstovėmis, tačiau Himalajų katės pasižymi ne tokiu audringu temperamentu ir yra kur kas tylesnės. Himalajų kačių augintojų teigimu, šios katės yra paklusnios ir energingos, visada noriai žaidžiančios, ir draugiškos. Šios veislės atstovės puikiai sutaria su visais šeimos nariais, taip pat ir su vaikais, todėl gali tapti puikiomis šeimos bičiulėmis.

himalaju veisles kaciukas himalayan cathimalaju kate himalayan cat

Veislės istorija

Himalajų katės kitaip dar vadinamos Himalaya Colorpoint. Nors veislės pavadinimas liudija priešingai, tačiau veislė buvo išvesta ne Himalajuose, bet JAV. Tai yra gana nauja kačių veislė, kurios pirmieji atstovai pasaulį išvydo 1930 metais suporavus vienspalves persų ir Siamo kates. Toks pavadinimas katėms buvo suteiktas dėl kailio spalvos, kuri labai panaši į Himalajų triušių. Maišant dvi kačių veisles buvo siekiama sukurti Siamo katės charakterio kates, kurioms būdingas persų kačių kailis. Pirmasis rezultatas nebuvo toks įspūdingas, kokio buvo tikimasi, ir ilgą laiką veislė nebuvo pripažinta. Himalajų kates 1955 metais pripažino GCCF (angl. „The Governing Council Of The Cat Fancy“), tačiau prireikė dar šiek tiek laiko, kol buvo pripažintos įvairios Himalajų kačių spalvos. 1957 metais buvo pripažinta pilka, mėlyna, šokoladinė ir violetinė spalva, 1964 m. – ugninė ir smėlio spalva, 1972 m. – mėlynai kreminė spalva, 1979 m. – balkšva (angl. cream) spalva, 1981 m. – ryškiai rudi ir violetiniai atspalviai, 1982 m. – pilkai rausvi ir melsvai rausvi atspalviai, 1987 m. – blyški šokoladinė ir violetinė spalva.

himalaju kate himalayan cathimalaju kate himalayan cat

Himalajų katė: išvaizda

Himalajų katė yra gana didelė – paprastai jos svoris svyruoja nuo 8 iki 12 kilogramų. Kūnas vidutinio ilgio, žemas, kresnas. Kojos gana trumpos, stambios, tiesios. Uodega vidutinio ilgio, tiesi, bet labai lanksti. Kakta, nosis ir smakras sudaro stačią liniją, galva apvali. Skruostai platūs, šiek tiek iškilūs. Nosis trumpa, riesta. Akys apvalios, gana didelės, ryškios. Ausys nedidelės, užapvalintos, kiek palinkusios į priekį. Kailis ilgas, labai tankus, blizgus. Kojų, snukučio ir ausų srityse kailis yra trumpesnis nei kitose kūno vietose. Pavilnė labai tanki ir minkšta. Leistinos kailio spalvos: melsva, pilka, šokoladinė, violetinė, smėlio, ugninė (visos spalvos turi pastelinį atspalvį). Snukučio, ausų, letenų, uodegos galiuko sritis puošia tamsesnės žymės, kurios yra paveldėtos iš Siamo kačių. Felinologų teigimu, Himalajų katės yra viena spalvingiausių kačių veislių.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (11 balsai (-ų))