Japonų trumpauodegė katė (Japanese Bobtail cat)

Japonų trumpauodegė katė (Japanese Bobtail cat)

 

Veislė:  Japonų trumpauodegė katė
Kilmės šalis:  Japonija
Spalvos:  balta, juoda, raudona, ruda, mėlyna, kreminė, sidabrinė
Charakteris:  protingos, smalsios, guvios, judrios
Svoris:  2,5–4 kg
Ilgaamžiškumas:    9-13 metų
Kiti pavadinimai:  Japanese Bobtail cat

 

Japonų trumpauodegės katės – tai puikaus charakterio augintinės, kurios yra labai prieraišios ir žaismingos. Ši kačių veislė yra labai atspari ligoms – dauguma japonų trumpauodegių kačių perkopia dešimties metų amžių. Japonų trumpauodegės katės šeriasi ganėtinai gausiai, todėl prieš įsigydami tokią augintinę turėtumėte pagalvoti, ar jūsų nevargins katės paliekami plaukai.

Veislės istorija

Japonų trumpauodegės katės – labai sena kačių veislė, kuri ilgą laiką gyvavo vien tik Japonijoje (spėjama, kad šiai veislei daugiau nei 1000 metų). 1602 metais Japonijoje buvo uždrausta pirkti ir parduoti kates: buvo tikėtasi, kad gatvėse gyvenančios katės padės kovoti su didėjančia žiurkių populiacija. Jau tada gatvėse buvo įprasta matyti kates trumpomis uodegomis, tačiau vakariečių rašytiniuose šaltiniuose jos buvo paminėtos tik 1701 metais. 1968 metais Elizabeth Freret buvo pirmasis žinomas asmuo, kuris japonų trumpauodegę katę išsivežė už Japonijos ribų. Nuo to laiko buvo pradėtas selektyvus šios veislės kačių veisimas, o nuo 1976-aisiais šią veislę pripažino kačių mylėtojų asociacija (Cat Fanciers' Association). 1993 metais buvo patvirtinta, kad japonų trumpauodegės katės gali turėti dviejų tipų kailį – ilgą arba trumpą. Nuo 2013 metų šios veislės atstovės pradėtos veisti ir Amerikoje. Šiandien japonų trumpauodegių kačių skaičius Vakarų šalyse vis dar nėra labai didelis.

 

Japonų trumpauodegė katė: Išvaizda

Japonų trumpauodegėms katėms būdingos dailios ir grakščios kūno linijos bei gerai išvystyti raumenys. Galva didelė, ausys didelės ir stačios, akys apskritos. Išskirtinis šios veislės kačių bruožas – trumpa uodega, kuri įprastai būna 5-8 cm ilgio (ištiesta uodega siekia 10-12 cm). Uodegos plaukai storesni ir ilgesni nei kitose kūno vietose, jie auga visomis kryptimis ir labai primena triušio uodegą. Japonų trumpauodegės katės gali būti ilgaplaukės arba trumpaplaukės, jų kailis labai minkštas ir švelnus. Kailis gali būti įvairių spalvų ir raštų, tačiau Japonijoje labiausiai vertinamos trispalvės arba vėžio kiauto spalvų katės.

Japonų trumpauodegė katė: Charakteris

Japonų trumpauodegės katės yra labai draugiškos ir protingos. Jos gali sutarti su namuose esančiais gyvūnais, noriai bendrauja su vaikais. Japonų trumpauodegės katės tiesiog dievina žmonių kompaniją, todėl šioms katėms kasdien reikės skirti kokybiško dėmesio. Jei savo augintinei skirsite pakankamai daug laiko, ją galėsite išmokyti įvairių triukų – japonų trumpauodegė katė tikrai nesunkiai išmoks atnešti numestą žaisliuką ar atlikti kitą užduotį. Svarbu žinoti, kad šios veislės atstovės nėra labai tylios augintinės – savo emocijas jos yra linkusios išreikšti miauksėjimu.

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.