Savanos katė (Savannah cat)

Savanos katė (Savannah cat)

Veislė: Savanos katė
Kilmės šalis: JAV
Spalvos: Auksinė, sidabrinė, juoda, dūminė su juodomis arba rudomis dėmėmis
Svoris:  F1: 8-15 kg, F2: 6-10 kg, F3: 4-8 kg 
Ilgaamžiškumas:   20 metų
Kiti pavadinimai: Savannah cat

Savanos katė yra viena stambiausių naminių kačių, kuri savo išvaizda labai primena laukinę katę. Šiuo metu Savanos katės yra laikomos pačia brangiausia kačių veisle, kurių kaina gali labai varijuoti (pirmosios Savanos katės JAV kainavo apie 18 000 dolerių). Vis dėlto, kaina neatbaido nuo šios veislės kačių įsigijimo – norintys namuose turėti katę, labai panašią į laukinį gyvūną, mielai sutinka mokėti nemažą pinigų sumą. Šios katės pavergia ne vien tik savo išvaizda, bet taip pat ir išskirtiniu charakteriu. Savanos katės yra prieraišios, paklusnios, nesunkiai prisitaikančio prie aplinkos – dauguma šių kačių augintojų sutinka, kad Savanos kačių charakteris yra labai panašus į šunų.

savanos kate savannah catsavanos kate savannah cat

Veislės istorija

Savanos katės – yra gana nauja kačių veislė. Nors daugybę kartų buvo mėginta išvesti laukines kates primenančią veislę, tačiau bandymai buvo nesėkmingi. Vis dėlto, 1986 metais tai pavyko vienam amerikiečiui, kuris sukryžmino servalą su namine kate. Veislei buvo suteiktas „Savannah“ pavadinimas, nes kryžminime dalyvavo servalas, kuris natūraliai gyvena Afrikos savanoje. Nors šis amerikiečio bandymas pavyko, vėliau laukė ilgas selekcinis darbas. Plačiajai visuomenei šios katės buvo pristatytos tik 1997 metais. Šios katės labai greitai sulaukė susidomėjimo ir greitai išpopuliarėjo. Pirmaisiais metais buvo suskaičiuojama vos keli šimtai šių kačių, o praėjus 15 metų jų padaugėjo iki kelių tūkstančių. Įsigyti tokią katę – tikra prabanga, šiuo metu daugiausiai Savanos kačių gyvena Amerikoje. Lietuvoje yra leidžiama auginti tik šeštos kartos Savanos kates (išskyrus teisėtai įsigytas iki 2009 metų), nes fiziniams asmenims yra draudžiama laikyti laukinius gyvūnus ar jų mišrūnus.

savanos kate savannah catsavanos kate savannah cat

Savanos katė: išvaizda

Savanos kačių dydis ir išvaizda priklauso nuo to, kiek katė turi Afrikos servalo kraujo. Šios katės yra suskirstytos į kartas, kurios yra žymimos raide F ir tam tikru skaičiumi. F1 Savanos katės turi 50 procentų servalo kraujo (vienas iš tėvų yra servalas). Šios katės yra didžiausios, jos gali sverti 8-15 kg, o ūgis paprastai siekia 42-55 cm. F2 Savanos katės turi 25 procentus servalo kraujo (vienas iš senelių yra servalas). Šios katės yra kiek mažesnės – jų svoris siekia 6-10 kg, o ūgis 35-45 cm. F3 Savanos katės turi ne mažiau nei 12,5 proc. servalo kraujo (vienas iš prosenelių yra servalas). Šios katės yra dar mažesnės – sveria 4-8 kg, o jų ūgis yra mažesnis nei 40 cm. Parodose gali dalyvauti tos katės, kurių tėvai yra ne mažiau trijų kartų Savanos katės. Šios veislės atstovės yra labai gracingos ir elegantiškos, joms būdingos ilgos kojos, didelės stačios ausys, ir lieknas ilgas kūnas. Šių kačių kaklas yra ištęstas, dailiai įsiliejantis į kūno liniją. Akys migdolo formos su pastebimais ašarų latakais, panašiais į gepardo. Savanos kačių kailis yra trumpas, kailio spalva gali būti auksinė, sidabrinė, juoda, dūminė su juodomis arba rudomis dėmėmis.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (9 balsai (-ų))