Munčkinas (Munchkin cat)

Munčkinas (Munchkin cat)

Veislė: Munčkinas
Kilmės šalis: JAV
Spalvos: Įvairios spalvos
Charakteris: Žaisminga, judri, energinga, smalsi, meili, nepakenčia vienatvės
Svoris: 4-6 kg
Ilgaamžiškumas:   12-15 metų
Kiti pavadinimai: Trumpakojė katė, Munchkin cat
Hipoalerginis: Ne

Munčkinas – tai gana jauna kačių veislė, tačiau per trumpą gyvavimo laikotarpį jau spėjo sulaukti nemažo susidomėjimo. Munčkinas kartais dar vadinamas tiesiog trumpakoje kate, nes tai yra svarbiausias šių kačių skiriamasis bruožas. Šios veislės katės dėl savo išvaizdos neretai yra lyginamos su taksais arba korgiais, tačiau munčkinai, priešingai nei šios šunų veislės, nesusiduria su stuburo išvaržomis. Taip yra dėl to, kad kačių stuburas yra kur kas lankstesnis nei šunų, taigi, ir rizika yra kur kas mažesnė. Munčkinai yra puikūs kompanionai, mėgstantys palaikyti draugiją savo šeimininkams. Kačių mylėtojai, susidomėję munčkinais, vėliau nenori rinktis jokios kitos katės, taigi, būkite atsargūs, nes tai – meilė visam gyvenimui!

munckinas munchkin catmunckinas munchkin cat

Veislės istorija

Trumpos munčkinų kojos yra ne kas kita, kaip natūrali genetinė mutacija. Teigiama, kad kačių trumpomis kojomis buvo pastebėta 1944 metais Didžiojoje Britanijoje ir 1956 metais Rusijoje. Vis dėlto, tuo metu šios katės nesulaukė labai didelio susidomėjimo. 1983 metais JAV valstijoje Luizianoje buvo rastos dvi valkataujančios katės, kurių kojos buvo neįprastai trumpos. Viena šių kačių netrukus atsivedė kačiukų, kurių kojos taip pat buvo trumpesnės nei mums įprasta. Keletas kačių augintojų susidomėjo tokiomis katėmis ir jas ėmė kryžminti. Rezultatai pateisino lūkesčius, todėl taip atsirado nauja kačių veislė. Munčkinai kaip atskira veislė buvo pripažinta 1995 metais, tačiau iki šių dienų veislę pripažįsta ne visos felinologų organizacijos. Šiuo metu veislė yra itin populiari Prancūzijoje. Lietuvoje ši kačių veislė vis dar yra tikra retenybė.

Munčkinas (Munchkin cat)Munčkinas (Munchkin cat)

Munčkinas: išvaizda

Munčkinų kūno ilgis yra vidutinis, tačiau jų kojos yra net 2-3 kartus trumpesnės nei kitų kačių veislių. Kai munčkiną apima smalsumas ir jis nori pasižvalgyti po aplinką, katė, remdamasi uodega, tvirtai atsisėda ant klubų, taip savo išvaizda labai primindama kengūrą. Patelės paprastai sveria nuo 4 iki 5 kilogramų, patinai – nuo 5 iki 6 kg. Dėl trumpų kojų šių kačių ūgis yra labai nedidelis, siekia vos 17-20 centimetrų. Munčkinai yra vidutinio dydžio katės, joms būdinga plati krūtinė, vidutinio dydžio galva, ir didelės, stačios ausys. Kojos tiesios, trumpos ir raumeningos, užpakalinės kojos ilgesnės už priekines. Nors šioms katėms gana sudėtinga vienu šuoliu užšokti ant stalo, tačiau trumpos kojos nesudaro jokių keblumų karstytis po medžius. Akys išraiškingos, graikinio riešuto formos, šiek tiek įkypos, spalva paprastai dera prie kailio. Kailis gali būti gana trumpas arba ilgas, leistinos visos spalvos.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (5 balsai (-ų))