Sniego letenėlės (Snowshoe)

Sniego letenėlės (Snowshoe)

Veislė: Sniego letenėlės
Kilmės šalis: JAV
Spalvos: Dvispalvė arba taškuota (pilka, alyvinė, mėlyna, šokolado)
Charakteris: Protinga, sumani, gudri, smalsi, gyvybinga, aktyvi, žaisminga, miela, draugiška, mėgsta „šnekėti“, sunkiai perneša vienatvę
Svoris: 2,5–5,5 kg
Ilgaamžiškumas:   14-19 metų
Kiti pavadinimai: Snowshoe
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Sniego letenėlės – tai Amerikos kačių veislė tikai įdomiu pavadinimu. Šios katės iš pirmo žvilgsnio primena Siamo kates, tačiau sniego letenėlių kailis yra šviesesnis, jį puošia baltos „kojinaitės“. Tai yra labai protingos katės, kurios tiesiog dievina žmonių kompaniją. Paliktos vienos namuose labai liūdi, todėl tokia veislė nėra tinkama labai užsiėmusiems žmonėms, kurių dažnai nebūna namuose. Sniego letenėlės yra labai žaismingos katės, kurios visą gyvenimą išlieka gyvybingos. Šios katės yra sumanios ir labai gudrios – jei jos ko nors nori, tikrai ras būdą, kaip tą pasiekti!

sniego leteneles snowshoesniego leteneles kaciukas snowshoe

Veislės istorija

Sniego letenėlės yra gana nauja kačių veislė, kuri buvo išvesta 1960 metais JAV. Veislės atsiradimas – Filadelfijos gyventojos Dorothy Hinds Daugherty nuopelnas. Ši kačių mylėtoja nusprendė sukryžminti Siamo katę su dvispalvėmis Amerikos trumpaplaukėmis katėmis. Rezultatas ne tik pateisino, bet ir pranoko lūkesčius, todėl buvo nuspręsta šį kryžminimą tęsti ir toliau. Nors sniego letenėlės yra labai panašios į Siamo kates, tačiau Siamo katės neturi baltų „kojinaičių“, dėl kurių hibridinės katės ir buvo pavadintos sniego letenėlėmis. 1993 metais veislę pripažino TICA (Tarptautinė kačių asociacija). Vėliau veislę patvirtino ir kitos organizacijos – ACFA (Amerikos kačių mylėtojų asociacija), CFF (Kačių mylėtojų asociacija), ACA (Amerikos kačių asociacija) ir FIFe (Tarptautinė felinologų asociacija). Iki šiol veislės nepripažino CFA (didžiausia kačių mylėtojų asociacija). Lietuvoje sniego letenėlės yra tikra retenybė – gali tekti pavargti, kol rasite, kur įsigyti tokią augintinę. Vis dėlto, sniego letenėlių augintojai pripažins, kad tokios katės paieškos yra tikrai vertos pastangų!

sniego leteneles snowshoesniego leteneles snowshoe

Sniego letenėlės: išvaizda

Sniego letenėlių išvaizda labai primena Siamo kates. Snukutį ir akis puošia dėmės, todėl atrodo, kad katė yra su kauke. Sniego letenėlės yra vidutinio dydžio katės, kurių svoris paprastai siekia 2,5–5,5 kg. Šių kačių kūnas proporcingas, kiek ištemptas. Kojos gana ilgos, letenos apvalios, didelės. Galva vidutinio dydžio, pleišto formos. Akys vidutinio dydžio, ovalios, labai išraiškingos, būtinai mėlynos spalvos. Ausys didelės, plačios. Nosis vidutinio ilgio. Uodega tamsesnio atspalvio nei kūnas, plona, smailiu galu. Kailis trumpas, gali būti dvispalvis arba taškuotas. Dvispalvių sniego letenėlių du trečdaliai kūno yra baltos spalvos (letenėlių „kojinaitės“ visada yra baltos). Taškuotų sniego letenėlių letenos yra baltos, balta spalva dengia mažiau nei du trečdalius kūno. Kačiukai gimsta visiškai balti, tačiau sulaukus kelių savaičių amžiaus ima ryškėti tamsesnė spalva (pilka, alyvinė, mėlyna, šokolado spalva).

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (9 balsai (-ų))