Sniego letenėlės (Snowshoe)

Sniego letenėlės (Snowshoe)

 

Veislė: Sniego letenėlės
Kilmės šalis: JAV
Spalvos: Dvispalvė arba taškuota (pilka, alyvinė, mėlyna, šokolado)
Charakteris: Protinga, sumani, gudri, smalsi, gyvybinga, aktyvi, žaisminga, miela, draugiška, mėgsta „šnekėti“, sunkiai perneša vienatvę
Svoris: 2,5–5,5 kg
Ilgaamžiškumas:   14-19 metų
Kiti pavadinimai: Snowshoe
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

 

Sniego letenėlės – tai Amerikos kačių veislė tikai įdomiu pavadinimu. Šios katės iš pirmo žvilgsnio primena Siamo kates, tačiau sniego letenėlių kailis yra šviesesnis, jį puošia baltos „kojinaitės“. Tai yra labai protingos katės, kurios tiesiog dievina žmonių kompaniją. Paliktos vienos namuose labai liūdi, todėl tokia veislė nėra tinkama labai užsiėmusiems žmonėms, kurių dažnai nebūna namuose. Sniego letenėlės yra labai žaismingos katės, kurios visą gyvenimą išlieka gyvybingos. Šios katės yra sumanios ir labai gudrios – jei jos ko nors nori, tikrai ras būdą, kaip tą pasiekti!

sniego leteneles snowshoe

 

Sniego letenėlės: veislės istorija

Sniego letenėlės yra gana nauja kačių veislė, kuri buvo išvesta 1960 metais JAV. Veislės atsiradimas – Filadelfijos gyventojos Dorothy Hinds Daugherty nuopelnas. Ši kačių mylėtoja nusprendė sukryžminti Siamo katę su dvispalvėmis Amerikos trumpaplaukėmis katėmis. Rezultatas ne tik pateisino, bet ir pranoko lūkesčius, todėl buvo nuspręsta šį kryžminimą tęsti ir toliau. Nors sniego letenėlės yra labai panašios į Siamo kates, tačiau Siamo katės neturi baltų „kojinaičių“, dėl kurių hibridinės katės ir buvo pavadintos sniego letenėlėmis. 1993 metais veislę pripažino TICA (Tarptautinė kačių asociacija). Vėliau veislę patvirtino ir kitos organizacijos – ACFA (Amerikos kačių mylėtojų asociacija), CFF (Kačių mylėtojų asociacija), ACA (Amerikos kačių asociacija) ir FIFe (Tarptautinė felinologų asociacija). Iki šiol veislės nepripažino CFA (didžiausia kačių mylėtojų asociacija). Lietuvoje sniego letenėlės yra tikra retenybė – gali tekti pavargti, kol rasite, kur įsigyti tokią augintinę. Vis dėlto, sniego letenėlių augintojai pripažins, kad tokios katės paieškos yra tikrai vertos pastangų!

sniego leteneles snowshoe

 

Sniego letenėlės: išvaizda

Sniego letenėlių išvaizda labai primena Siamo kates. Snukutį ir akis puošia dėmės, todėl atrodo, kad katė yra su kauke. Sniego letenėlės yra vidutinio dydžio katės, kurių svoris paprastai siekia 2,5–5,5 kg. Šių kačių kūnas proporcingas, kiek ištemptas. Kojos gana ilgos, letenos apvalios, didelės. Galva vidutinio dydžio, pleišto formos. Akys vidutinio dydžio, ovalios, labai išraiškingos, būtinai mėlynos spalvos. Ausys didelės, plačios. Nosis vidutinio ilgio. Uodega tamsesnio atspalvio nei kūnas, plona, smailiu galu. Kailis trumpas, gali būti dvispalvis arba taškuotas. Dvispalvių sniego letenėlių du trečdaliai kūno yra baltos spalvos (letenėlių „kojinaitės“ visada yra baltos). Taškuotų sniego letenėlių letenos yra baltos, balta spalva dengia mažiau nei du trečdalius kūno. Kačiukai gimsta visiškai balti, tačiau sulaukus kelių savaičių amžiaus ima ryškėti tamsesnė spalva (pilka, alyvinė, mėlyna, šokolado spalva).

sniego leteneles snowshoe

 

Sniego letenėlės: charakteris

Sniego letenėlės yra laikomos puikiomis kompanionėmis, nes jos tiesiog dievina žmonių draugiją. Šios katės puikiai sutaria su įvairaus amžiaus žmonėmis, taip pat ir su vaikais. Nors dauguma kačių į svečius reaguoja gana nepatikliai, tačiau tik ne sniego letenėlės, kurias nepažįstamų žmonių atvykimas visada džiugina. Šios katės puikiai sutaria ne tik su žmonėmis, bet taip pat ir su gyvūnais, su kuriais noriai žaidžia. Sniego letenėlių charakteris labiausiai patinka aktyviems žmonėms, kuriems yra priimtinas didelis kačių judrumas. Šios veislės katės yra labai protingos, nesunkiai išmoksta įvairių triukų (pavyzdžiui, gali atnešti numestus žaislus). Tai nėra labai tylios augintinės – sniego letenėlės labai mėgsta „šnekėti“, kas yra priimtina ne visiems kačių mylėtojams. Teigiama, kad iš Siamo kačių sniego letenėlės perėmė sumanumą, o iš Amerikos trumpaplaukių – mielumą ir draugiškumą. Galite būti tikri, kad tokia augintinė visada pasitiks grįžtantį šeimininką, ir, žinoma, patikrins, ką jis parsinešė pirkinių krepšelyje. Nors šioms katėms yra būdingas didelis aktyvumas, tačiau kartais jos nori nuo visko pailsėti, todėl pasislepia šeimininkams nežinomame namų kampelyje. Neišsigąskite, katė niekur nedingo – pamiegojusi ji tikrai grįš, ir paprašys maisto!

sniego leteneles kaciukas snowshoe

Sniego letenėlės: priežiūra

Snigo letenėlės yra ilgaamžės katės, gyvenančios maždaug 14-19 metų. Paprastai šios katės yra sveikos, tačiau kartais gali būti žvairos (žvairumas taip pat būdingas ir Siamo katėms). Vyresnes nei aštuonerių metų kates rekomenduojama kartą per metus nuvežti į veterinarijos kliniką, kur bus atlikti reikalingi sveikatos tyrimai, ir įvertinama bendra sveikatos būklė. Pašarui sniego letenėlės paprastai nėra labai išrankios, tačiau svarbu užtikrinti visavertę mitybą. Duodamo pašaro kiekį rekomenduojama normuoti, taip pat vertėtų pasirūpinti ir pakankamu katės aktyvumu. Paprastai sniego letenėles žaidimai domina tada, kai juose dalyvauja ir šeimininkas, tad šiai veiklai kasdien reikėtų skirti laiko. Sniego letenėles kai kurie šeimininkai išleidžia į lauką, tačiau joms labiausiai tinka gyventi namuose.

 

Šios katės yra labai švarios augintinės, daug dėmesio skiriančios savo kailiuko priežiūrai. Paprastai šių kačių neprireikia maudyti, tačiau tam dažniausiai per daug nesipriešina. Kailio priežiūra nepareikalaus labai daug dėmesio – pakanka kelis kartus per savaitę pašukuoti. Jei katės neleisite į lauką, nagus kirpkite kas kelias savaites. Taip pat rekomenduojama kas savaitę pavalyti dantis ir duoti specialių skanėstų, skirtų plaukų sąvėlų iš skrandžio pašalinimui (besiprausdamos katės prisilaižo plaukų).

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.