Nebelungas (Nebelung cat)

Nebelungas (Nebelung cat)

 

Veislė: Nebelungas
Kilmės šalis:  JAV
Spalvos: Mėlynai pilka
Charakteris: Rami, žaisminga, bendraujanti, prieraiši, jautri, nepakenčianti vienatvės 
Svoris: 2,5-7 kg
Ilgaamžiškumas:   11-16 metų
Kiti pavadinimai: Nebelung cat

  

Nebelungas – tai labai reta kačių veislė. Šios veislės atstovai pasižymi įspūdinga išvaizda ir nuostabiu charakteriu, tad nebelungai tikrai verti susidomėjimo. Šios katės yra gana ramios, nekrečiančios daug išdaigų, tačiau mėgstančios žaidimus. Nebelungai greitai išmoksta, kokių namuose nustatytų taisyklių negalima laužyti ir jų laikosi (na, bent jau dažniausiai). Šios veislės atstovai labai prisiriša prie visų šeimos narių, noriai bendrauja ir su vaikais, ir su suaugusiaisiais, taip pat sutaria su namuose esančiais augintiniais.

nebelungas nebelung cat

 

Veislės istorija

Nebelungas – tai katė, kurios kilmė iki šiol nėra visiškai aiški. Spėjama, kad veislė galėjo susiformuoti Šiaurės Rusijoje, tačiau iki šiol nėra svarių įrodymų, galinčių tą patvirtinti. Veislės pavadinimas yra kilęs iš vokiško žodžio „Nebel“, reiškiančio rūką arba miglą. Manoma, kad toks veislės pavadinimas buvo suteiktas dėl mėlynai pilkos kailio spalvos. Dabartinės nebelungų veislės pradžia yra datuojami 1980 metai, tačiau ši veislė gyvavo dar gerokai anksčiau. Yra žinoma, kad nebelungų veislės populiaciją  buvo bandoma atkurti karalienės Viktorijos laikais (1837 – 1901 m.), kuomet šios veislės atstovės buvo laikomos rusų mėlynųjų kačių veislės atmaina. Pirmųjų dabartinės veislės atstovų porelė gyveno operos mylėtojos Koros Kob namuose. Katės, pavadintos Zygfridu ir Brunhilda, čia atsirado gana atsitiktinai – K. Kob katė atsivedė neįprastos išvaizdos kates. Kadangi jų išvaizda buvo tikrai įspūdinga, K. Kob nusprendė siekti, kad šios katės būtų pripažintos naujos veislės atstovais. 1986 metais gimė pirmoji nebelungų vada, o praėjus ketveriems metams Koros Kob veisimo katės jau buvo vežamos į kitas šalis. 1987 metais nebelungams buvo suteiktas naujos veislės statusas, kuris praėjus vieneriems metams buvo  patvirtintas. Praėjus dešimtmečiui nebelungai jau buvo sulaukę kelių kačių asociacijų pripažinimo. Šuo metu nebelungai vis dar laukia CFA (The Cat Fanciers' Association) patvirtinimo.

nebelungas nebelung cat

 

Nebelungas: išvaizda

Nebelungas ir pirmo žvilgsnio primena rusų trumpaplaukę katę, tačiau įsižiūrėjus įdėmiau galima pastebėti ir gana nemažų skirtumų. Vienas didžiausių skirtumų – tai nebelungo kailis, kuris yra ilgesnis ir puresnis, o kitas – plunksninė uodega, kuri rusų mėlynosioms katėms nėra būdinga. Nebelungas yra vidutinio dydžio katė, kurios svoris gali siekti 2,5-7 kg (patelės smulkesnės už patinus). Šios veislės atstovams būdinga elegantiška išvaizda: kūnas yra gana ilgas, grakštus, padengtas įspūdingu kailiu. Kūnas lieknas, bet tvirtas, galva vidutinio dydžio, proporcinga kūnui. Ausys didelės, pleišto formos galiukais, papuoštos plaukų kuokšteliais. Akys didelės ir labai išraiškingos, apvalios, gali būti žalios ar gelsvai žalios spalvos. Kojos gana ilgos, letenos apvalios, apaugusios tankiu kailiu. Uodega ilga, ją dengiantis kailis yra dar ilgesnis nei ant viso kūno paviršiaus. Kūną dengiantis kailis yra dvisluoksnis – viršutiniai plaukai gana ilgi, purūs, pavilnė minkšta ir tanki. Leistina tik viena nebelungo spalva – mėlynai pilka. Įdomu tai, kad nebelungas yra viena iš nedaugelio ilgaplaukių kačių veislių, kurių kailio spalva yra mėlyna.

nebelungas nebelung cat

 

Nebelungas: charakteris

Nebelungai yra labai socialios katės, kurios savo emocijas neretai reiškia balsu. Šeimininkas visada žino, kaip nebelungas jaučiasi, nes jis to nė nebando nuslėpti. Nebelungas labai vertina savo šeimos narių dėmesį, tačiau svečiai pirmiausia turi užsitarnauti šios katės prielankumą. Gali būti, kad jūsų svečiai katės net nepamatys – jei ji norės, pati ateis „paisveikinti“, jei ne – jūs jos neprisišauksite. Šios katės nerodo jokios agresijos – jei susierzina, dažniausiai tiesiog kiūtina į šalį. Nebelungai negali pakęsti vienatvės, tad tokios katės labiausiai tinka tiems žmonėms, kurie didžiąją dalį dienos praleidžia namuose, nes priešingu atveju katė labai liūdės. Jei nebelungas negaus pakankamai šeimininkų dėmesio, jis gali tapti irzlus. Šios veislės katės yra labai jautrios ir greitai įsižeidžiančios, tad su jomis reikėtų elgtis itin švelniai. Jei katei skirsite pakankamai dėmesio, galite būti užtikrinti, kad augintinė jausis laiminga, ir tarp jūsų užsimegs labai stiprus ryšys.

nebelungas nebelung cat

Nebelungas: priežiūra

Nebelungai yra sveika kačių veislė, kurios atstovai dažniausiai sulaukia maždaug 11-16 metų amžiaus. Veislei nėra būdingi tam tikri konkretūs sveikatos sutrikimai, tačiau renkantis veislyną palanku pasidomėti, kokie sveikatos tyrimai atlikti kačiukų tėvams. Vyresnes nei 7 metų kates rekomenduojama kasmet nuvežti į veterinarijos kliniką, kurioje bus atlikti reikalingi sveikatos tyrimai. Taip pat vertėtų pakankamai dėmesio skirti katės dantų priežiūrai, nes tai padės išvengti periodonto ligų (patartina bent kartą per savaitę išvalyti augintinės dantis).

 

Ilgą ir tankų kailį reikėtų šukuoti ne rečiau nei du kartus per savaitę, nes priešingu atveju gali susiformuoti sąvėlos. Jei šukavimo metu pastebite, kad kailis pernelyg pešamas, tokiu atveju patartina įsigyti specialių priemonių, kurios palengvintų šukavimą. Maistui šios veislės katės paprastai nėra labai išrankios, tačiau būtina parinkti tokį pašarą, kuris garantuotų visavertę augintinio mitybą. Be to, duodamo maisto kiekį reikėtų normuoti – nebelungas ne visada jaučia saiką, taigi, gali imti tukti.

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.