Burmilos katė (Burmilla cat)

Burmilos katė (Burmilla cat)

Veislė: Burmilos katė
Kilmės šalis: Anglija
Spalvos: Sidabriškai balta arbaauksinė
Charakteris: Energinga, protinga, draugiška, supratinga, smalsi, dažnai reikalauja dėmesio
Svoris: 3-7 kg
Ilgaamžiškumas:   14-15 metų
Kiti pavadinimai: Burmilla cat
Vados dydis: 6

Burmilos katė pakeri ne vien tik išvaizda, bet taip pat ir charakteriu. Šios veislės atstovės yra labai meilios ir švelnios, norinčios būti kuo arčiau savo šeimininko. Burmila labai greitai prisitaiko prie ją supančios aplinkos, noriai bendrauja ne tik su savo šeimos nariais, bet taip pat ir su svečiais. Svarbu žinoti, kad šios veislės katės tiesiog negali pakęsti vienatvės, o negaudamos pakankamai šeimininkų dėmesio, jo tikrai išsireikalaus. Jei neturite pakankamai laiko, kurį galėtumėte skirti savo augintinei, burmilos katė – ne jums.

burmilos kate burmilla cat 3burmilos kates burmilla cat

Veislės istorija

Burmilos katės – tai visai neseniai susiformavusi kačių veislė. Veislė susiformavo atsitiktinai: 1981 metais Didžiojoje Britanijoje neplanuotai susikergė lelijinė Burmos katė ir šinšilinis persų veislės katinas. Gimę kačiukai labai priminė Burmos kates, nes jie buvo sidabrinės spalvos kailiuku. Kačiukams augant buvo pastebėta, kad šių mišrūnų charakterio savybės puikiai apjungia geriausius šinšilinių persų ir Burmos kačių būdo bruožus, todėl buvo nuspręsta imtis veisimo programos. Veislės pavadinimas buvo suteiktas sujungus dviejų veislių pavadinimus (angl. burm(ese)+ (chinch)illa=Burmilla). Pirmasis šios veislės mylėtojų klubas buvo įkurtas 1984 metais, GCCF (Governing Council of the Cat Fancy) asociacija veislę pripažino 1989 metais, o FIFe – 1994-aisiais. 2011 metais buvo švenčiama veislės trisdešimtmečio sukakties proga, todėl buvo surengtas gražiausių ir juokingiausių burmilų konkursas. Gražiausia burmila buvo išrinkta iš Australijos kilusi katė, kuri šiuo metu gyvena Švedijoje.

Burmilos katė: išvaizda

Burmilos katė, tai vidutinio dydžio katė, kurios svoris gali svyruoti nuo 3 iki 7 kilogramų (patelės už patinus yra kur kas smulkesnės ir elegantiškesnės). Žiūrint iš profilio, šių kačių galva primena pleišto formą. Akys toli viena nuo kitos, didelės ir labai išraiškingos (akys gali būti įvairių žalių atspalvių, tačiau pirmenybė teikiama šviesiai žaliai spalvai). Kačiukai iki dviejų metų amžiaus gali turėti gelsvas akis, tačiau ilgainiui spalva pakinta. Kreminių, raudonų ir vėžlinių burmilos kačių akys gali būti oranžinės. Akys ir nosis turi ryškų apvadą (raudonų ir kreminių burmilų nosies ir akių apvadai yra rožinės spalvos).  Šios veislės kačių ausys vidutinio dydžio, suapvalintais galiukais. Smakras tvirtas, nosis trumpa. Žandikaulis platus, smailėjantis ir pereinantis į buką snukutį. Kūnas tvirtas ir raumeningas, nugara tiesi ir stipri. Kojos vidutinio ilgio, užpakalinės kojos šiek tiek ilgesnės už priekines. Uodega gali būti vidutinio ilgio arba ilga, tiesi, užapvalintu galiuku. Burmilos kailis gali būti trumpas ar pusiau ilgas, minkštas, tankus. Pagrindinė kailio spalva paprastai būna sidabrinė arba auksinė, o plaukų galiukai gali būti sabalo, pilkšvai mėlynos spalvos, kreminiai, kaštoniniai, šokoladiniai, raudoni ar vėžlio kiauto spalvos. Nugara ir uodega paprastai yra tamsesnio atspalvio nei pilvas.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (10 balsai (-ų))