Tailando katė (Tajų, Thai cat)

Tailando katė (Tajų, Thai cat)

Veislė: Tailando katė
Kilmės šalis: Tailandas
Spalvos: Seal point (letenos, snukutis ir uodega yra juodi), blue point (kailį puošiančios žymės yra melsvo atspalvio), chocolate point (žymės yra šokoladinės spalvos), lilac point (kailio žymės rausvai pilkšvos spalvos).
Charakteris: Protinga, klusni, prieraiši, draugiška, drąsi, mėgstanti bendrauti
Svoris: 3,5-4 kg
Ilgaamžiškumas:
13-15 metų
Kiti pavadinimai: Tajų katė, Thai cat
Antialerginis: Ne
Vados dydis:  

Tailando katės kitaip dar vadinamos tajų katėmis. Tai – labai prieraišios ir mėgstančios bendrauti augintinės, kurios puikiai prisitaiko prie besikeičiančios aplinkos. Tajų katės puikiai jaučiasi vaikščiodamos su pavadėliu lauke ir nesunkiai ištveria keliones. Šioms katėms svarbiausia yra tai, kad šeimininkas visada būtų šalia, todėl tokia augintinė tinka tik tiems žmonėms, kurie turi pakankamai laiko, kurį gali skirti savo katei. Paliktos vienos namuose Tailando katės labai liūdi, todėl įvertinkite tai, ar katei galėsite skirti pakankamai daug dėmesio. Tailando katė tikrai nėra ta augintinė, kuri mėgsta vaikščioti viena, nes jai visada reikalinga žmogaus draugija.

tailando kate taju thai cattailando kates taju thai cat

Veislės istorija

Tailando katės – tai gana senos veislės atstovės. Spėjama, kad pirmosios katės su tajų katėms būdingomis žymėmis kilo iš naminių Tailando kačių. Įdomu tai, kad šios katės už Tailando ribų nebuvo žinomos iki pat XIX amžiaus pabaigos, tačiau tokios katės yra vaizduojamos XIV amžiaus meno kūriniuose, minimos vėlesniuose rašytiniuose šaltiniuose. Pirmiausia šios veislės atstovės buvo importuojamos į Angliją, kur netrukus sulaukė labai didelio susidomėjimo. Veisėjus bene labiausiai žavėjo smailus kačių snukutis, todėl buvo nuspręsta dar labiau išryškinti šią savybę. Gimę kačiukai buvo vadinami moderniomis Siamo katėmis (iki 1949 metų Tailandas buvo vadinamas Siamo karalyste). Iki pat XX amžiaus pirmosios pusės modernios Siamo katės Anglijoje buvo labiausiai paplitusios, todėl veisėjai išsigando, kad originali Siamo kačių versija visiškai išnyks. Siekiant išsaugoti pirminę šių kačių išvaizdą, buvo imtasi veisimo programos. 2006 metais Tarptautinė kačių asociacija (angl. TICA) pradėjo svarstyti galimybę Tailando kates užregistruoti kaip atskirą veislę, o 2010 metais šios katės sulaukė pripažinimo. Šiandien Tailando ir Siamo katės yra laikomos atskiromis veislėmis, tačiau FIFe (The Federation Internationale Feline) tajų kačių veislės vis dar nepripažino.

Tailando katė: išvaizda

Tailando katė yra vidutinio dydžio, elegantiškos išvaizdos augintinė, kurios svoris paprastai siekia 3,5-4 kg. Šios katės gali būti dviejų tipų – tradicinės (senojo tipo) arba klasikinės. Senojo tipo Tailando katėms yra būdinga lygiakraščio trikampio galva, vidutinio dydžio ausys ir didelės apvalios akys. Šio tipo katės yra labiausiai paplitusios Vokietijoje, Rusijoje ir Lenkijoje. Klasikinių Tailando kačių galva yra pleišto formos, akys įkypos, žydro safyro spalvos. Šių kačių ausys yra gana didelės, tačiau mažesnės nei Siamo kačių. Klasikinės Tailando katės yra paplitusios Anglijoje, Prancūzijoje ir Belgijoje. Tajų kačių kailis yra trumpas, prigludęs prie kūno, be pavilnės. Kailio spalva gali būti labai įvairi: seal point (letenos, snukutis ir uodega yra juodi), blue point (kailį puošiančios žymės yra melsvo atspalvio), chocolate point (žymės yra šokoladinės spalvos), lilac point (kailio žymės rausvai pilkšvos spalvos).

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (7 balsai (-ų))