Nevos maskaradinė katė (Neva Masquerade cat)

Nevos maskaradinė katė (Neva Masquerade cat)

Veislė: Nevos maskaradinė katė
Kilmės šalis: Rusija
Spalvos: Leistini įvairūs kailio atspalviai, išskyrus šokoladinį, cinamoninį ir alyvinį
Charakteris: Protinga, draugiška, meili, prieraiši, neįkyri kai šeimininkas užsiėmęs
Svoris: 5-9 kg
Ilgaamžiškumas:   10-13 metų
Kiti pavadinimai: Neva Masquerade cat
Vados dydis:  

Nevos maskaradinė katė yra kačių veislė, kilusi iš Rusijos. Šios katės sužavi ilgu kailiu bei ryškiomis  akimis, tačiau šios katės yra vertinamos ne tik dėl nuostabios išvaizdos, bet taip pat ir dėl puikaus charakterio. Nevos maskaradinės katės yra taikios, noriai bendraujančios ne tik su savo šeimininkais, bet taip pat ir su nepažįstamais žmonėmis bei  namuose esančiais augintiniais. Šios veislės augintinės yra labai prieraišios, tad galite būti užtikrinti, kad kažkas namuose jūsų visada lauks!

nevos maskaradine kate neva masquerade catnevos maskaradines kates kaciukas neva masquerade cat

Veislės istorija

Nevos maskaradinei katei pavadinimas buvo suteiktas dėl puošnaus kailio, kuris atrodo taip, tarsi katė ruoštųsi eiti į karnavalą. Šios veislės katės yra kilusios iš Sankt Peterburgo, Nevos upės regiono. Į šį regioną buvo importuojama daugybė kačių veislių, tačiau Nevos maskaradinių kačių veislė susiformavo būtent čia. Šios veislės katės – tai įvairių veislių atstovių „mišinys“. Nevos maskaradinės katės atsirado kryžminantis persų, Balio, Siamo ir Himalajų katėms. Iki šių dienų nėra žinoma, ar ši veislė susiformavo natūraliai, ar vis dėlto sukurti veislę buvo siekiama tikslingai. Vidurio Europoje Nevos maskaradinės katės buvo pristatytos 1989 metais, kada buvo nugriauta geležinė uždanga. Nors šios veislės atstovės yra tikrai įspūdingos išvaizdos, o jų charakteris pavergia daugelį, iki šio veislė nėra labai paplitusi tolimesniuose nei vidurio Europos regionuose. Nevos maskaradinės katės auginamos ir Lietuvoje, tačiau veislė nėra labai populiari.

nevos maskaradine kate neva masquerade catnevos maskaradine kate neva masquerade cat

Nevos maskaradinė katė: išvaizda

Nevos maskaradinė katė yra vidutinio dydžio, šios veislės atstovėms yra būdingas tvirtas ir atletiškas sudėjimas. Šių kačių svoris gali svyruoti nuo 5 iki 9 kilogramų. Nevos maskaradinės katės galva stambi, nosis vidutinio ilgio, neužriesta ir neįlinkusi. Ausys didelės, prie pagrindo plačios, į galą smailėjančios. Akys didelės, ovalios, labai išraiškingos. Akių spalva įprastai priklauso nuo kailio spalvos, atspalvis gali varijuoti nuo geltono iki ryškiai žalio, baltos spalvos veislės atstovių akių spalva turi būti mėlyna. Kojos vidutinio ilgio, gana storos, letenos apvalios. Uodega ilga, tiesi, apaugusi ilgu puriu kailiu. Kailis labai tankus, gali būti vidutinio ilgio arba ilgas. Kaklą visada puošia ilgo kailio „apykaklė“. Ant kojų ir uodegos esantis kailis yra ilgesnis nei kitose kūno vietose. Nevos maskaradinių kačių kailio „marginimas“ labai panašus į Siamo kačių. Leistini įvairūs kailio atspalviai, išskyrus šokoladinį, cinamoninį ir alyvinį.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (5 balsai (-ų))