Nevos maskaradinė katė (Neva Masquerade cat)

Nevos maskaradinė katė (Neva Masquerade cat)

 

Veislė: Nevos maskaradinė katė
Kilmės šalis: Rusija
Spalvos: Leistini įvairūs kailio atspalviai, išskyrus šokoladinį, cinamoninį ir alyvinį
Charakteris: Protinga, draugiška, meili, prieraiši, neįkyri kai šeimininkas užsiėmęs
Svoris: 5-9 kg
Ilgaamžiškumas:   10-13 metų
Kiti pavadinimai: Neva Masquerade cat
Vados dydis:  

nevos maskaradine kate neva masquerade cat 5

 

Nevos maskaradinė katė yra kačių veislė, kilusi iš Rusijos. Šios katės sužavi ilgu kailiu bei ryškiomis  akimis, tačiau šios katės yra vertinamos ne tik dėl nuostabios išvaizdos, bet taip pat ir dėl puikaus charakterio. Nevos maskaradinės katės yra taikios, noriai bendraujančios ne tik su savo šeimininkais, bet taip pat ir su nepažįstamais žmonėmis bei  namuose esančiais augintiniais. Šios veislės augintinės yra labai prieraišios, tad galite būti užtikrinti, kad kažkas namuose jūsų visada lauks!

nevos maskaradine kate neva masquerade cat

 

Veislės istorija

Nevos maskaradinei katei pavadinimas buvo suteiktas dėl puošnaus kailio, kuris atrodo taip, tarsi katė ruoštųsi eiti į karnavalą. Šios veislės katės yra kilusios iš Sankt Peterburgo, Nevos upės regiono. Į šį regioną buvo importuojama daugybė kačių veislių, tačiau Nevos maskaradinių kačių veislė susiformavo būtent čia. Šios veislės katės – tai įvairių veislių atstovių „mišinys“. Nevos maskaradinės katės atsirado kryžminantis persų, Balio, Siamo ir Himalajų katėms.

Iki šių dienų nėra žinoma, ar ši veislė susiformavo natūraliai, ar vis dėlto sukurti veislę buvo siekiama tikslingai. Vidurio Europoje Nevos maskaradinės katės buvo pristatytos 1989 metais, kada buvo nugriauta geležinė uždanga. Nors šios veislės atstovės yra tikrai įspūdingos išvaizdos, o jų charakteris pavergia daugelį, iki šio veislė nėra labai paplitusi tolimesniuose nei vidurio Europos regionuose. Nevos maskaradinės katės auginamos ir Lietuvoje, tačiau veislė nėra labai populiari.

nevos maskaradine kate neva masquerade cat

 

Nevos maskaradinė katė: išvaizda

Nevos maskaradinė katė yra vidutinio dydžio, šios veislės atstovėms yra būdingas tvirtas ir atletiškas sudėjimas. Šių kačių svoris gali svyruoti nuo 5 iki 9 kilogramų. Nevos maskaradinės katės galva stambi, nosis vidutinio ilgio, neužriesta ir neįlinkusi. Ausys didelės, prie pagrindo plačios, į galą smailėjančios. Akys didelės, ovalios, labai išraiškingos. Akių spalva įprastai priklauso nuo kailio spalvos, atspalvis gali varijuoti nuo geltono iki ryškiai žalio, baltos spalvos veislės atstovių akių spalva turi būti mėlyna. Kojos vidutinio ilgio, gana storos, letenos apvalios. Uodega ilga, tiesi, apaugusi ilgu puriu kailiu.

Nevos maskaradinės katės kailis labai tankus, gali būti vidutinio ilgio arba ilgas. Kaklą visada puošia ilgo kailio „apykaklė“. Ant kojų ir uodegos esantis kailis yra ilgesnis nei kitose kūno vietose. Nevos maskaradinių kačių kailio „marginimas“ labai panašus į Siamo kačių. Leistini įvairūs kailio atspalviai, išskyrus šokoladinį, cinamoninį ir alyvinį.

nevos maskaradines kates kaciukas neva masquerade cat

 

Nevos maskaradinė katė: charakteris

Nevos maskaradinės katės yra labai švelnaus charakterio, jos yra prieraišios tarsi šuniukai. Šios veislės augintinės yra puikios kompanionės, norinčios visur ir visada palaikyti savo šeimininkams kompaniją. Nevos maskaradinės katės labai vertina savo šeimos narių dėmesį, tačiau dienos metu laiką gali leisti ir vienos – svarbiausia, kad grįžę iš darbo katę paglostytumėte ir su ja pažaistumėte. Šios katės labai greitai prisitaiko prie pasikeitusios aplinkos, todėl jos visada gali palaikyti kompaniją kelionės metu.

Nevos maskaradinės katės labai noriai bendrauja su vaikais, su jais elgiasi labai švelniai, tačiau svarbu stebėti, kaip vaikas elgiasi su augintine. Nors Nevos maskaradinei katei įkyrus dėmesys tikrai nepatiks, tačiau nedideles skriaudas ji labai greitai pamirš. Su namuose esančiais gyvūnais šios veislės katės dažniausiai puikiai sutaria, arba tiesiog nekreipia į juos dėmesio.

Šių kačių augintojai teigia, kad Nevos maskaradinės katės puikiai jaučia šeimininko emocijas, todėl žino, kada galima prašyti paglostymų, o kada geriausia būti nuošalyje. Prie namuose vyraujančių taisyklių Nevos maskaradinės katės labai greitai pripranta, ir stengiasi jų nelaužyti. Šios katės yra gana lengvai auklėjamos, tačiau prie taisyklių vertėtų pratinti dar nuo mažumės.

nevos maskaradine kate neva masquerade cat

Nevos maskaradinė katė: priežiūra

Nevos maskaradinės katės yra sveikos ir ilgaamžės, tačiau svarbu užtikrinti tinkamą katės priežiūrą. Atminkite, kad sveikos katės kailis yra žvilgantis, katė yra kupina energijos ir valgi. Kai kurių Nevos maskaradinių kačių dantys yra gana silpni, todėl pakankamai dėmesio skirkite jų priežiūrai – juos rekomenduojama reguliariai valyti katėms skirta dantų pasta.

Pasirūpinkite, kad augintinės mityba būtų visavertė – geriausia rinktis aukštos kokybės subalansuotą pašarą, skirtą katėms. Jei katė yra sterilizuota ar vyresnio nei septynerių metų amžiaus, geriausia rinktis mažiau kalorijų turintį pašarą, ir jį normuoti.

Šios veislės katės yra labai švarios ir prisižiūrinčios savo kailį, todėl patartina reguliariai duoti skanėstų su „Malt“ pasta – tai padės išvengti plaukų sąvėlų susidarymo skrandyje.

 

Kailio priežiūra pareikalaus šiek tiek jūsų laiko ir pastangų – kadangi jis yra gana ilgas, jį rekomenduojama kuo dažniau šukuoti (bent kelis kartus per savaitę). Pasirūpinkite, kad kailyje neatsirastų plaukų sąvėlų, o tuomet, jei taip nutiktų, sąvėlas nedelsdami pašalinkite.

Jei nuspręstumėte įsigyti šios veislės augintinę, atidžiai rinkitės veislyną, ir pasidomėkite, kokie sveikatos tyrimai buvo atlikti kačiukų tėvams. Nors nėra pastebėta, kad šios katės sirgtų tam tikromis veislei būdingomis ligomis, tačiau niekada negalite žinoti, kada ir kokia liga gali „išlįsti“.

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.