Kurilų bobteilas (Kurilian bobtail)

Kurilų bobteilas (Kurilian bobtail)

Veislė: Kurilų bobteilas
Kilmės šalis: Kurilų salos
Spalvos: Įvairios kailio spalvos: raina, dvispalvė, mėlyna, tabby. Mėlyna ir cinamono spalvos nėra leistinos
Charakteris: Protinga, smalsi, draugiška, prisitaikanti, neįkyri, tačiau mėgstanti dėmesį. Labai aktyvi, "šuniško" charakterio
Svoris: 5,7-7,5 kg
Ilgaamžiškumas:    metų
Kiti pavadinimai: Kurilian bobtail, Kuril bobtail
Vados dydis:  

Kurilų bobteilai – tai natūraliai susiformavusi kačių veislė, kurios skiriamasis bruožas – trumpa, maždaug 8 cm ilgio, uodega. Veislės pavadinimas buvo suteiktas pagal vietovę, kuriose šios katės buvo paplitusios – anksčiau šių kačių buvo galima rasti išskirtinai tik Kurilų salose, tačiau šiandien jos yra veisiamos visame pasaulyje. Kurilų bobteilai pasižymi ypatingu meilumu ir draugiškumu, joms nesunku prisitaikyti prie pasikeitusių aplinkybių, o vaikščiojimas po parką su pavadėliu gali tapti viena mėgstamiausių šių kačių veiklų!

kurilu bobteilas kurilian bobtailkurilu bobteilai kurilian bobtail

Veislės istorija

Kurilų bobteilai nėra labai sena kačių veislė – ji susiformavo maždaug prieš šimtmetį. Veislė atsirado atsitiktinai mutavus genams, kurie lėmė trumpą kačių uodegą. Spėjama, kad  į Kurilų salas kačių atvežė jūrininkai, ir ne visos keliautojos su jais grįžo atgal. Keliama hipotezė, kad Kurilų bobteilų protėviais galėjo būti japonų beuodegės katės. Pirmą kartą parodoje Kurilų bobteilai pasirodė prieš maždaug 20 metų. Pasaulinė kačių federacija (WCF) Kurilų bobteilus pripažino 1995 metais, o praėjus septyneriems metams veislę pripažino ir Tarptautinė kačių federacija (Fif‘e). Nors šiuo metu Kurilų bobteilai yra sulaukę susidomėjimo visame pasaulyje, tačiau daugiausia šių kačių yra išveisiama Rusijoje, iš kur šios katės ir kilusios.

kurilu bobteilas kurilian bobtailkurilu bobteilas kurilian bobtail

Kurilų bobteilas: išvaizda

Kurilų bobteilai yra tvirto, raumeningo kūno sudėjimo. Nors iš priekio šios katės atrodo niekuo neišsiskiriančios iš kitų, tačiau jų uodega tikrai kelia nuostabą. Kurilų bobteilo uodega yra labai panaši į triušio – nedidelė, buka ir pūkuota. Kitas skiriamasis bruožas – užpakalinės kojos, kurios yra ilgesnės už priekines. Šios veislės kačių kūnas trumpas, o ūgis yra didesnis nei daugelio mums pažįstamų kačių veislių. Kurilų bobteilų svoris paprastai svyruoja nuo 5,7 iki 7,5 kg. Galva gana masyvi, ausys vidutinio dydžio, akys didelės, migdolo formos. Nosis šiek tiek įgaubta, antakiai ir ūsai ilgi. Kurilų bobteilų kailis beveik nesišeria, nėra linkęs kaupti purvą. Kačių augintojus džiugina ir tai, kad Kurilų bobteilas neturi jokio katėms būdingo specifinio kvapo. Kailis gali būti įvairus – tai priklauso nuo to, iš kokios salos yra kilę Kurilų bobteilų protėviai. Šios veislės katės gali turėti ilgą arba trumpą kailį: ilgakailėms katėms yra būdinga „apykaklė“ ir „kelnės“, trumpakailių Kurilų bobtelų visą kūną dengiantis kailis yra trumpas. Ir trumpaplaukių, ir ilgaplaukių Kurilų bobteilų kailis yra švelnus, malonus liesti. Leistinos įvairios kailio spalvos: raina, dvispalvė, mėlyna, tabby. Mėlyna ir cinamono spalvos nėra leistinos. Kurilų bobteilų augintojų teigimu, tikroji kailio spalva išryškėja katei suaugus – augant kailis tampa šviesesnis, nes auga ir poplaukis, kuris turi įtakos spalvai.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (10 balsai (-ų))