Kurilų bobteilas (Kurilian bobtail)

Kurilų bobteilas (Kurilian bobtail)

 

Veislė: Kurilų bobteilas
Kilmės šalis: Kurilų salos
Spalvos: Įvairios kailio spalvos: raina, dvispalvė, mėlyna, tabby. Mėlyna ir cinamono spalvos nėra leistinos
Charakteris: Protinga, smalsi, draugiška, prisitaikanti, neįkyri, tačiau mėgstanti dėmesį. Labai aktyvi, "šuniško" charakterio
Svoris: 5,7-7,5 kg
Ilgaamžiškumas:    metų
Kiti pavadinimai: Kurilian bobtail, Kuril bobtail
Vados dydis:  

 

Kurilų bobteilai – tai natūraliai susiformavusi kačių veislė, kurios skiriamasis bruožas – trumpa, maždaug 8 cm ilgio, uodega. Veislės pavadinimas buvo suteiktas pagal vietovę, kuriose šios katės buvo paplitusios – anksčiau šių kačių buvo galima rasti išskirtinai tik Kurilų salose, tačiau šiandien jos yra veisiamos visame pasaulyje. Kurilų bobteilai pasižymi ypatingu meilumu ir draugiškumu, joms nesunku prisitaikyti prie pasikeitusių aplinkybių, o vaikščiojimas po parką su pavadėliu gali tapti viena mėgstamiausių šių kačių veiklų!

kurilu bobteilai kurilian bobtail

 

Veislės istorija

Kurilų bobteilai nėra labai sena kačių veislė – ji susiformavo maždaug prieš šimtmetį. Veislė atsirado atsitiktinai mutavus genams, kurie lėmė trumpą kačių uodegą. Spėjama, kad  į Kurilų salas kačių atvežė jūrininkai, ir ne visos keliautojos su jais grįžo atgal. Keliama hipotezė, kad Kurilų bobteilų protėviais galėjo būti japonų beuodegės katės. Pirmą kartą parodoje Kurilų bobteilai pasirodė prieš maždaug 20 metų.

Pasaulinė kačių federacija (WCF) Kurilų bobteilus pripažino 1995 metais, o praėjus septyneriems metams veislę pripažino ir Tarptautinė kačių federacija (Fif‘e). Nors šiuo metu Kurilų bobteilai yra sulaukę susidomėjimo visame pasaulyje, tačiau daugiausia šių kačių yra išveisiama Rusijoje, iš kur šios katės ir kilusios.

kurilu bobteilas kurilian bobtail

 

Kurilų bobteilas: išvaizda

Kurilų bobteilai yra tvirto, raumeningo kūno sudėjimo. Nors iš priekio šios katės atrodo niekuo neišsiskiriančios iš kitų, tačiau jų uodega tikrai kelia nuostabą. Kurilų bobteilo uodega yra labai panaši į triušio – nedidelė, buka ir pūkuota. Kitas skiriamasis bruožas – užpakalinės kojos, kurios yra ilgesnės už priekines. Šios veislės kačių kūnas trumpas, o ūgis yra didesnis nei daugelio mums pažįstamų kačių veislių. Kurilų bobteilų svoris paprastai svyruoja nuo 5,7 iki 7,5 kg. Galva gana masyvi, ausys vidutinio dydžio, akys didelės, migdolo formos. Nosis šiek tiek įgaubta, antakiai ir ūsai ilgi. Kurilų bobteilų kailis beveik nesišeria, nėra linkęs kaupti purvą. Kačių augintojus džiugina ir tai, kad Kurilų bobteilas neturi jokio katėms būdingo specifinio kvapo. Kailis gali būti įvairus – tai priklauso nuo to, iš kokios salos yra kilę Kurilų bobteilų protėviai.

Šios veislės katės gali turėti ilgą arba trumpą kailį: ilgakailėms katėms yra būdinga „apykaklė“ ir „kelnės“, trumpakailių Kurilų bobtelų visą kūną dengiantis kailis yra trumpas. Ir trumpaplaukių, ir ilgaplaukių Kurilų bobteilų kailis yra švelnus, malonus liesti. Leistinos įvairios kailio spalvos: raina, dvispalvė, mėlyna, tabby. Mėlyna ir cinamono spalvos nėra leistinos. Kurilų bobteilų augintojų teigimu, tikroji kailio spalva išryškėja katei suaugus – augant kailis tampa šviesesnis, nes auga ir poplaukis, kuris turi įtakos spalvai.

kurilu bobteilas kurilian bobtail

 

Kurilų bobteilas: charakteris

Kurilų bobteilai yra labai draugiškos ir tvarkingos katės, kurios greitai perpranta namuose vyraujančias taisykles, ir stengiasi jų laikytis. Šios veislės katės noriai bendrauja ir su žmonėmis, ir su namuose esančiais augintiniais, puikiai sutaria su vaikais.

Kurilų bobteilai labai greitai prisitaiko prie besikeičiančios aplinkos, todėl nesunkiai ištveria keliones. Šios katės kuo puikiausiai jaučiasi vaikščiodamos su pavadėliu – tam yra tinkami visi metų laikai.

Nors Kurilų bobteilai labai draugiški ir prieraišūs, tačiau nėra įkyrūs, jie jaučia, kada galima reikalauti dėmesio, o kada geriausia likti nuošaly. Įdomu tai, kad šios veislės katės labai mėgsta vandenį – maudynės joms tikrai nebus kančia, veikiau puiki pramoga.

Kurilų bobteilai turi labai stiprų medžioklės instinktą, todėl vienuose namuose geriausia neauginti paukščių, graužikų ar žuvelių, laikomų atviruose akvariumuose. Šios katės puikiai jaučiasi ir tuose namuose, kuriuose visada siaučia šurmulys, ir tuose namuose, kuriuose vyrauja ramybė. Nesvarbu, koks gyvenimo būdas jums yra priimtiniausias, galite būti užtikrinti, kad Kurilų bobteilas prie to prisitaikys.

kurilu bobteilas kurilian bobtail

Kurilų bobteilas: priežiūra

Kurilų bobteilai yra sveika kačių veislė – iki šiol nėra nustatytų jokių genetiškai paveldimų ligų. Taip yra dėl to, kad veislė susiformavo natūraliai, be žmogaus įsikišimo. Vis dėlto, renkantis veisėjus vertėtų pasidomėti, kokie sveikatos tyrimai buvo atlikti kačiukų tėvams – tai padės išsirinkti tikrai sveiką augintinę. Jei Kurilų bobteilas bus tinkamai prižiūrimas, galite būti užtikrinti, kad katė bus sveika, ir jus džiugins ilgus metus.

Vienas dažniausiai pasitaikančių sveikatos sutrikimų – nutukimas, nes Kurilų bobteilai apetitu tikrai nesiskundžia. Labai svarbu tai, kad augintinei duodamas pašaras būtų visavertis ir griežtai normuojamas, nes nė nepastebėsite, kaip katė ims sverti daugiau nei apibrėžia veislės standartas.

 

Kurilų bobteilų kailis yra gana lengvai prižiūrimas – jis nekaupia purvo ir savaime išsivalo, tad maudyti katę tikrai nėra būtina (jei prireiktų tai atlikti, Kurilų bobteilas tikrai nesipriešins). Paprastai pakanka kailį pašukuoti du ar tris kartus per savaitę – tai užkirs kelią sąvėlų susidarymui, ir kailis atrodys tikrai tvarkingai. Taip pat vertėtų reguliariai valyti augintinės dantis bei patrumpinti nagučius.

Kai Kurilų bobteilas bus vyresnis nei septynerių metų amžiaus, rekomenduojami kasmetiniai klinikoje atliekami tyrimai, kurie leis patikrinti bendrą sveikatos būklę.

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.