Amerikos trumpauodegė katė (American bobtail)

Amerikos trumpauodegė katė (American bobtail)

 

Veislė: Amerikos trumpauodegė katė
Kilmės šalis: JAV
Spalvos:  
Charakteris:  
Svoris:  kg
Ilgaamžiškumas:    metų
Kiti pavadinimai: American bobtail
Vados dydis:  

Amerikos trumpauodegė katė yra labai prieraiši ir pasižyminti aukštu intelektu. Šios veislės katės labai vertina visų šeimos narių dėmesį, noriai bendrauja su vaikais. Nors Amerikos trumpauodegės katės yra gana ramios ir santūrios, tačiau žaisdamos jos tampa tikromis medžiotojomis. Šios veislės katės gali išmokti atnešti numestus žaislus ar kitų nesudėtingų triukų. Jei Amerikos trumpauodegė katė nuo mažumės bus tinkamai auklėjama, ji nesunkiai perpras namuose galiojančias taisykles, ir jų nelaužys.

amerikos trumpauodege kate american bobtail

Veislės istorija

Legenda pasakoja, kad Amerikos trumpauodegės katės yra kilusios iš naminių kačių ir lūšių, tačiau tai nėra tiesa. Nors šios veislės katėms yra būdinga gana laukinė išvaizda, tačiau jos yra kilusios iš naminių kačių. Veislė susiformavo natūraliai: mutavęs genas lėmė, kad kačiukai gimė be uodegos, todėl vėliau imtasi selektyvaus šių kačių veisimo. Trumpa uodega katėms nesukelia jokių nepatogumų – jos gali karstytis ar šokinėti kaip ir kitos katės. Amerikos trumpauodegės katės yra kilusios iš JAV, kur veislė susiformavo ganėtinai neseniai – maždaug 1960 metais. Veislė pirmą kartą pripažinta 1989 metais. Šiuo metu Amerikos trumpauodeges kates pripažįsta ne visos felinologų asociacijos.

amerikos trumpauodeges kates american bobtail 2

Amerikos trumpauodegė katė: išvaizda

Amerikos trumpauodegė katė yra didelė ir gana stambi, savo išvaizda labai primena laukinę katę. Kūnas raumeningas, kojos vidutinio ilgio (užpakalinės kojos ilgesnės už priekines). Kūno forma primena stačiakampį, krūtinė plati, pečiai iškilūs. Letenos didelės, apvalios. Galva plati, proporcinga kūnui. Akys labai išraiškingos, beveik migdolo formos, gali būti bet kokios spalvos.  Uodegos ilgis gali labai varijuoti: uodegos gali apskritai nebūti, taip pat ji gali priminti kirptą ar laužtą uodegą. Kailis gana trumpas, su tankiu poplaukiu. Leistinos įvairios kailio spalvos.

Amerikos trumpauodegė katė: charakteris

Amerikos trumpauodegės katės yra pakankamai judrios – jos labai mėgsta laipioti ir šokinėti. Šios veislės katės yra labai socialios, mėgsta bendrauti ne tik su žmonėmis, bet taip pat ir su katėmis ar šunimis. Svetimų žmonių Amerikos trumpauodegės katės šiek tiek prisibijo, todėl atvykus svečiams dažniausiai nori pasislėpti ar  likti nuošaly. Paliktos vienos namuose Amerikos trumpauodegės katės labai liūdi, todėl ši kačių veislė yra tinkama tik tiems žmonėms, kurie namuose praleidžia gana daug laiko, ir katei gali skirti pakankamai dėmesio. Šios veislės katės gana nesunkiai prisitaiko prie besikeičiančios aplinkos, todėl jos gali tapti puikiomis kompanionėmis kelionių metu. Taip pat šios katės nesunkiai išmoksta vaikščioti su pavadėliu.

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.