Šantilio katė (Chantilly cat)

Šantilio katė (Chantilly cat)

Veislė: Šantilio katė 
Kilmės šalis: Jungtinės Amerikos Valstijos
Spalvos: Juoda, mėlyna, šokoladinė, cinamono, alyvų
Charakteris: Protinga, meili, aktyvi
Svoris: 3-6 kg
Ilgaamžiškumas:   14-16 metų
Kiti pavadinimai: Chantilly cat, Chantilly, Foreign Longhair
Vados dydis:  

Šantilio katė yra puiki šeimos draugė – šios veislės atstovė mieliau renkasi žmonių kompaniją nei buvimą vienumoje. Šantilio katės nėra labai tylios augintinės – jos mėgsta palaikyti „pokalbį“ su savo šeimininku, todėl neretai miauksi ar kitaip „šneka“. Šios veislės katės yra gana aktyvios, todėl niekada neatsisako žaidimų. Šantilio katės nereikalauja jokių įmantrių žaislų – svarbiausia yra tai, kad aktyvioje veikloje dalyvautų ir žmogus, o žaidimui puikiai tik ir popieriaus gniužulėliai, ir butelių kamšteliai. Šios augintinės puikiai prisitaiko, todėl yra tinkamos net ir labai užsiėmusiems žmonėms: jei katė neturės su kuo pabendrauti, ji tikrai ras užsiėmimų.

santilio kate chantilly catsantilio kates chantilly cat

Veislės istorija

Šantilio katė , kaip spėjama, yra kilusi iš Azijos ilgaplaukių kačių. Ši kačių veislė yra ganėtinai nauja, kurios pirmieji atstovai gimė 1960 metais Niujorke. Šios veislės atsiradimas – veisėjos Jennie Robinson nuopelnas. 1970 metais veisėja užregistravo naują veislę, kurią pavadino Foreign Longhair. Vis dėlto, praėjus dar vienam dešimtmečiui buvo nuspręsta šią veislę pervadinti, todėl Šantilio katės buvo vadinamos Tiffany katėmis (šis pavadinimas 1979 metais buvo oficialiai patvirtintas). 1973 metais nėščia Tiffany katė (ar bent labai panaši į ją) buvo atgabenta į Kanadą, ir netrukus susilaukė kačiukų vados. Mažyliai buvo šokoladinės spalvos, o tai Kanados veisėjams paliko labai didelį įspūdį. Vėliau kryžminant kates buvo siekiama išlaikyti šią spalvą, tačiau šiandien galimos kelios spalvų variacijos. 1992 metais Kanados veisėjai nusprendė, kad šiai veislei reikia naujo pavadinimo, todėl šios veislės atstovės buvo pervadintos Šantilio katėmis (Chantilly cat). Ilgą laiką buvo manoma, kad Šantilio katės yra giminingos Burmos katėms, tačiau 1992 metais paaiškėjo, kad šių veislių atstovės neturi nieko bendro. Dvidešimtojo amžiaus pabaigoje Šantilio katės jau buvo sulaukusios gana nemažo susidomėjimo JAV, Kanadoje, Norvegijoje ir Vokietijoje, tačiau veislės atstovių skaičius vis dar buvo pernelyg mažas. 2012 metais TICA (The International Cat Association) pasiūlė išbraukti Šantilio kates iš veislių registro dėl pernelyg mažo registruojamų kačių skaičiaus. 2015 metais pagrindiniai Šantilio kačių veisėjai nutraukė veisimo programą, tačiau šiandien vis dar galima rasti parduodamų Šantilio kačių palikuonių (daugiausia jų parduodama JAV). Lietuvoje šios veislės atstovių vis dar nėra užregistruota, todėl įsigyti šios veislės augintinę gali būti labai keblu.

Šantilio katė: išvaizda

Šantilio katė yra vidutinio dydžio – jos svoris siekia maždaug 4,5 kg (patinai įprastai yra stambesni už pateles). Šios veislės kačių galva yra gana didelė, skruostikauliai yra platūs ir aiškiai išreikšti. Akys aukso spalvos, didelės ir išraiškingos. Ausys vidutinio dydžio, trikampio formos, išaugusios galvos šonuose. Kūnas grakštus, dėl tankaus kailio atrodo stambesnis nei yra iš tiesų. Kailis minkštas, šilkinės tekstūros, gana ilgas. Leistinos kailio spalvos: juoda, mėlyna, alyvinė, šokoladinė ir cinamono spalva. Įdomu tai, kad šios katės labai retai sukelia alergiją, tad tuomet, jei esate alergiški katėms, tačiau namuose norite turėti tokią augintinę, galite susipažinti su Šantilio katėmis – veislynai dažniausiai mielai priima lankytojus.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (10 balsai (-ų))