Čosio katė (Chausie cat)

Čosio katė (Chausie cat)

Veislė: Čosio katė
Kilmės šalis: Egiptas
Spalvos: Juoda, taškuota ruda arba taškuota sidabrinė (taip pat gali pasitaikyti ir kitų spalvų kombinacijų, kurios iki šiol nėra patvirtintos)
Charakteris: Protinga, meili, žaisminga, bendraujanti
Svoris: 4,5-11,3 kg
Ilgaamžiškumas:   12-14 metų
Kiti pavadinimai: Chausie cat, Nile Cat
Vados dydis:  

Čosio katė – tai laukinės katės palikuonė, kuri yra labai aktyvi ir prieraiši. Šios veislės katės negali pakęsti vienatvės ir nuobodulio – neišsenkanti katės energija nuolat verčia šeimininkus galvoti, kuo katę užimti. Tai yra labai smalsios katės, kurios iššniukštinėja kiekvieną namų kampelį, ir čia tikrai visada randa ką nors įdomaus. Čosio katė tinka tik tiems žmonėms, kurių negąsdina lengvas chaosas namuose. Nors šios augintinės gali būti ramios ir meilios, tačiau nusiteikite – jos tikrai norės namus apversti aukštyn kojom.

Veislės istorija

Čosio katė – tai visai neseniai sukurtos veislės atstovė. Praėjusio amžiaus devintajame dešimtmetyje buvo bandoma sukryžminti naminę katę su nendrine kate (Felis chaus), tačiau pastangos nepasiteisino iki tol, kol nebuvo sukurta veisimo programa. Spėjama, kad pirmieji nendrinės katės ir naminės katės mišrūnai Egipte galėjo gimti dar prieš kelis tūkstančius metų, ir iš čia atkeliavo į Pietryčių Aziją, Indiją ir Artimuosius Rytus. Yra žinoma, kad Senovės Egipte katės buvo laikomos kaip naminiai gyvūnai, o palei Nilą nendrinės katės buvo neretai sutinkamos, taigi, manoma, kad jos galėjo kryžmintis tarpusavyje. Vis dėlto, tikslingas nendrinių kačių ir naminių kačių kryžminimas pradėtas tik 1960 metais. Laukė ilgas ir atsakingas darbas – veisėjams teko paruošti veisimo programą ir jos tikslus. Pastangos tikrai atsipirko – 1995 metais gautas naujos veislės statusas, o 2013 metais Tarptautinė kačių asociacija (TICA) šią veislę pripažino. Vis dėlto, „Cat Fancier‘s“ asociacija šios kačių veislės nepripažįsta iki šiol. Šiuo metu yra siekiama, kad veislę pripažintų Pasaulio kačių federacija (WCF).

Čosio katė: išvaizda

Čosio katė primena laukinę katę, ji yra gana didelė: patinai dažniausiai sveria nuo 6,8 iki 11,3 kg, patelės – nuo 4,5 iki 6,8 kg. Čosio katės kūnas yra ilgas ir grakštus, krūtinė gili. Galinės kojos ilgesnės už priekines, labai tvirtos. Akys didelės, labai išraiškingos, ovalo formos. Ausys didelės, stačios. Kailis trumpas, šilkinės tekstūros. Leistinos trys kailio spalvos: juoda, taškuota ruda arba taškuota sidabrinė (taip pat gali pasitaikyti ir kitų spalvų kombinacijų, kurios iki šiol nėra patvirtintos). Juodos Čosio katės gali gimti su tam tikromis žymėmis, tačiau jos laikui bėgant pavirsta vientisa juoda spalva. Jei katė daug laiko praleidžia lauke, dėl saulės spindulių juoda spalva gali tapt šviesesnė. Kadangi Čosio katės yra laukinių ir naminių kačių palikuonės, parodose gali dalyvauti tik ketvirtos ir tolimesnės kartos katės – jos turi būti kuo labiau nutolusios nuo savo protėvių.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (8 balsai (-ų))