Europos trumpaplaukė katė (European shorthair cat)

Europos trumpaplaukė katė (European shorthair cat)

Veislė: Europos trumpaplaukė katė
Kilmės šalis: Skandinavija
Spalvos: Labai įvairios: raina, kreminė, balta, melsva, rausva, ir t.t. Nepripažįstamos šokoladinės arba alyvinės spalvos, taip pat ir tokių spalvos žymės.
Charakteris: Protinga, draugiška. Atskirų tos pačios veislės individų charakteris gali labai skirtis
Svoris: 4-7 kg
Ilgaamžiškumas:   15-20 metų
Kiti pavadinimai: European shorthair cat
Vados dydis:  
Hipoalerginis: Ne

Europos trumpaplaukė katė – gana jauna kačių veislė, kurios standartas iki pat XX amžiaus devintojo dešimtmečio dar nebuvo apibrėžtas. Europos trumpaplaukių išvaizda yra labai panaši į paprastų naminių kačių, joms būdingi konkretūs išvaizdos bruožai, tačiau charakterio savybės gali labai skirtis. Kiekviena Europos trumpaplaukė katė yra unikalaus charakterio, dvi šios veislės atstovės temperamentu gali skirtis tarsi diena ir naktis. Paprastai šios katės yra žaismingos ir vertinančios savo šeimininkus, tačiau pasitaiko ir tokių šios veislės atstovių, kurios yra gana uždaros ir nemėgstančios pernelyg daug dėmesio.

europos trumpaplaukes kates kaciukas european shorthair cateuropos trumpaplauke kate european shorthair cat

Veislės istorija

Europos trumpaplaukių veislė susiformavo Šiaurės Europoje, nors taip pat šias kates buvo bandoma veisti ir Didžiojoje Britanijoje. Europos trumpaplaukės katės buvo išveistos kryžminant geriausias charakterio ir išvaizdos savybes turinčias namines kates. Buvo tikimasi sukurti tokią kačių veislę, kurios atstovės būtų trumpaplaukės, ir turėtų žavų apvalų snukutį. Skandinavijos felinologai siekė kiek kitokio rezultato nei britai, kurie namines kates kryžmino su persų veislės atstovėmis. Šiaurės Europos felinologai ėjo sunkesniu keliu, ir kryžmino vien tik atrinktas namines kates. Kurį laiką britų ir skandinavų išveistos katės buvo vadinamos tokiu pat vardu, tačiau kuo toliau, tuo labiau stiprėjo noras šias kates atskirti (kačių išvaizda labai skyrėsi). 1980 metais skandinavai pateikė prašymą, kad jų išvesta kačių veislė būtų atskirta nuo britų trumpaplaukių. Praėjus dvejiems metams Europos trumpaplaukės katės jau buvo vertinamos pagal Skandinavijoje sukurtą standartą. Šiuo metu daugiausia Europos trumpaplaukių gyvena Suomijoje, tačiau veislė populiari visoje Europoje. Lietuvoje šios veislės katės nėra sulaukusios labai didelio susidomėjimo. Tikėtina, kad taip yra dėl to, kad prieglaudose galima rasti labai daug kačių, savo išvaizda labai primenančių Europos trumpaplaukes. Taigi, neretai vadovaujamasi nuostata, kad geriau priglausti katę iš prieglaudos nei mokėti už ją pinigus – juk veislinės katės tikrai nėra pigios.

europos trumpaplauke kate european shorthair cateuropos trumpaplauke kate european shorthair cat

Europos trumpaplaukė katė: išvaizda

Europos trumpaplaukė katė yra vidutinio dydžio, paprastai sveria nuo 4 iki 7 kilogramų. Šios veislės kačių kūnas masyvus ir raumeningas, būdinga gerai išvystyta krūtinė ir šiek tiek suapvalinta galva. Lyginant su britų trumpaplaukėmis, Europos trumpaplaukių kačių galva yra ne tokia apvali. Ausys nedidelės, jų ilgis ir plotis yra daugmaž vienodas, ausų galiukai suapvalinti. Akys apvalios, gana didelės, gali būti įvairių spalvų, tačiau spalvos dažniausiai dera prie kailio. Galūnės vidutinio ilgio, labai stiprios, pėdutės apvalios. Uodega gana plona, į galą dar labiau siaurėjanti. Kailis trumpas, švelnus, žvilgantis, spalvos gali būti labai įvairios: raina, kreminė, balta, melsva, rausva, ir t.t. Nepripažįstamos šokoladinės arba alyvinės spalvos, taip pat ir tokių spalvos žymės.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (8 balsai (-ų))