Egzotiškoji ilgaplaukė katė (Exotic longhair cat)

Egzotiškoji ilgaplaukė katė (Exotic longhair cat)

 

Veislė: Egzotiškoji ilgaplaukė katė
Kilmės šalis:  
Spalvos: balta, juoda, ruda, raina, dvispalvė ar dėmėta
Charakteris:  
Svoris:  kg
Ilgaamžiškumas:    metų
Kiti pavadinimai: Exotic longhair cat
Vados dydis:  

 

 

Egzotiškoji ilgaplaukė katė gyvūnų mylėtojų širdis pirmiausia pavergia išskirtine išvaizda, o vėliau – ir charakteriu. Šios veislės katės yra labai meilios ir prieraišios, todėl jos yra puikios šeimos kompanionės. Egzotiškoji ilgaplaukė katė negali pakęsti vienatvės, tad tokia kačių veislė yra tinkama tik tiems žmonėms, kurie savo augintinei gali skirti pakankamai daug laiko ir dėmesio.

egzotiskoji ilgaplauke kate exotic longhair cat

Veislės istorija

Egzotiškoji ilgaplaukė katė – gana neseniai susiformavusios veislės atstovė. 1950 metais kryžminant britų trumpaplaukes, rusų mėlynąsias ir persų kates buvo sukurta egzotiškųjų trumpaplaukių kačių veislė. Naujos veislės atstovės atrodė labai panašiai, kaip ir persų katės, tačiau jų kailis buvo gerokai trumpesnis ir ne toks puošnus. 1 iš 4 egzotiškųjų trumpaplaukių kačių turi recesyvinį geną, kuris gali lemti, kad katės palikuoniai bus ilgaplaukiai. Jei bus sukryžminami du šios veislės atstovai, turintys šį geną, beveik nėra abejonių, kad gims ilgaplaukiai kačiukai. Šiuo metu egzotiškąsias ilgaplaukes kates pripažįsta ne visos asociacijos – kai kurios jų šias kates laiko persų veislės atstovėmis, bet ne atskira veisle. Egzotiškosios trumpaplaukės katės  už savo ilgaplaukes giminaites yra gerokai populiaresnės.

egzotiskoji ilgaplauke kate exotic longhair cat 2

Egzotiškoji ilgaplaukė katė: išvaizda

Egzotiškoji ilgaplaukė katė yra vidutinio dydžio, jai būdinga miela išvaizda ir gana nelaimingos katės išraiška. Suaugę patinai gali sverti 8 kilogramus ir daugiau, patelės įprastai yra gerokai mažesnės ir smulkesnės. Egzotiškųjų ilgaplaukių kačių snukis plokščias, galva apvali, ausys gana nedidelės. Letenos masyvios, uodega ilga, puošni. Kailis gali būti baltas, juodas ar rudas, taip pat egzotiškosios ilgaplaukės katės gali būti rainos, dvispalvės ar dėmėtos. Šios veislės kačių kailis yra ilgas ir reikalaujantis nemažai priežiūros – svarbu pasirūpinti, kad kailyje neatsirastų sąvėlų, todėl būtina katę pakankamai dažnai šukuoti.

Egzotiškoji ilgaplaukė katė: charakteris

Egzotiškoji ilgaplaukė katė labai vertina šeimininkų dėmesį, tačiau privatumas joms taip pat labai svarbus. Nors šios veislės katės dažniausiai puikiai sutaria su vaikais, tačiau labai svarbu stebėti, ar jie su kate nesielgia pernelyg įkyriai. Egzotiškosios ilgaplaukės katės įprastai būna gana santūrios – net ir ko nors prašydamas kniaukia labai tyliai. Kartais šios veislės katės yra labai drovios – ypatingai tada, jei į namus atvyksta svečių. Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad egzotiškoji ilgaplaukė katė yra labai tingi, tačiau iš tiesų šios katės labai mėgsta žaidimus. Žaislams egzotiškosios ilgaplaukės katės nėra labai išrankios – tam puikiai tinka ir popieriaus gniužulėliai, ir butelių kamšteliai.

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.