Manksų katė (Manx cat)

Manksų katės (Manx cat)

Veislė: Manksų katės
Kilmės šalis: Meno sala
Spalvos: Galimos įvairios kailio spalvos ir dėmės
Charakteris: Protinga, žaisminga, draugiška, prieraiši, meili
Svoris: 4-7 kg
Ilgaamžiškumas:   10-12 metų
Kiti pavadinimai: Meno katė, Meno beuodegė katė, Manksas, Manx cat, Manks cat
Vados dydis: 5

Manksų katės pasižymi švelniu charakteriu, jos yra labai draugiškos ir prieraišios. Šios veislės augintinės noriai bendrauja su vaikais, puikiai sutaria su namuose esančiais gyvūnais. Manksų katė nesunkiai prisitaiko prie besikeičiančių gyvenimo sąlygų, todėl tokią augintinę galima pasiimti į kelionę. Manksų katės neretai yra lyginamos su šunimis – jos gali išmokti įvairių nesudėtingų komandų, labiau prisiriša ne prie aplinkos, bet prie šeimininko. Įdomu tai, kad šios katės visiškai nebijo vandens ir net mėgsta būti maudomos!

manksu kates manx catmanksu kates manx cat

Veislės istorija

Manksų katės yra žinomos jau nuo seno, o istorijų, pasakojančių apie šių kačių kilmę, tikrai nestinga. Vienoje legendoje pasakojama, kad Nojus per greitai uždarė arkos duris, todėl nurėžė šiai katei uodegą, todėl ji uodegos neturi iki šių dienų. Kitoje istorijoje pasakojama, kad šios beuodegės katės į Man salą pateko iš sunaikintų ispanų laivų. Vis dėlto, šių kačių kilmė yra gana paprasta: tai – mutacijų rezultatas kryžminantis britų trumpaplaukėms katėms. Toje vietoje, kurioje turėtų būti uodega, dažnai būna tiesiog duobutė arba nedidelė ataugėlė. Gimę kačiukai, priklausomai nuo jų uodegos ilgio, gali būti vadinami beuodegiais, trumpauodegiais arba ilgauodegiais. Mutavęs genas, dėl kurio kačiukai gimsta be uodegų, taip pat lemia ir tam tikras skeleto deformacijas: jei yra veisiamos dvi beuodegės Manksų katės, kačiukai dažniausiai gimsta negyvi arba ilgai neišgyvena. Veisėjų teigimu, geriausi veislės atstovai gimsta tuomet, jei yra poruojami du trumpauodegiai. Nors gali atrodyti, kad ši veislė – tai žmogaus veiklos padarinys, tačiau tai nėra tiesa. Beuodegės katės yra žinomos dar nuo XVI amžaus pradžios, o tai įrodo, kad veislė gali gyvuoti ir be žmogaus įsikišimo. Parodose šios katės demonstruojamos nuo 1800 metų, o pirmasis veislės standartas buvo sudarytas 1903 metais.

manksu kates manx catmanksu kates manx cat

Manksų katės: išvaizda

Manksų katės yra vidutinio dydžio, įprastai sveria nuo 4 iki 7 kilogramų. Šių kačių išvaizda labai panaši į britų trumpaplaukių, tačiau nesunkiai pastebėsime patį svarbiausią skirtumą – Manksų katės neturi uodegos arba ji trumpa. Šios veislės kačių galva yra didelė, apvali, skruostikauliai labai ryškūs. Snukis ir smakras labai tvirti, nosis plati ir tiesi. Ausys išaugusios viršugalvyje, šiek tiek palinkusios į priekį, užapvalintais galiukais. Akys didelės, apvalios, jų spalva paprastai sutampa su kailio spalva. Kūnas elegantiškas ir tvirtas, krūtinė plati, nugara trumpa. Užpakalinė kūno dalis yra šiek tiek aukščiau už pečius. Kojos trumpos, tvirtos, galinės kojos ilgesnės už priekines. Kailis dvigubas: pavilnė trumpa ir tanki, dengiamasis kailis ilgesnis už pavilnę, švelnus. Leistinos įvairios kailio spalvos, išskyrus Siamo katėms būdingą spalviškumą.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (7 balsai (-ų))