Mekongo trumpauodegė katė (Mekongo bobteilas, Mekong Bobtail Cat)

Mekongo trumpauodegė katė (Mekong Bobtail Cat)

Veislė: Mekongo trumpauodegė katė (Mekongo bobteilas)
Kilmės šalis: Tailandas
Spalvos: balta su rusvomis, alyvinėmis, raudonomis ar šokoladinėmis žymėmis
Charakteris: Meili, žaisminga, komunikabili, pasitikinti savimi, "šuniško" charakterio
Svoris: 2,5-5 kg
Ilgaamžiškumas:   15-18 metų
Kiti pavadinimai: Mekongo bobteilas, Mekong Bobtail Cat
Vados dydis:  

Mekongo trumpauodegė katė kitaip dar vadinama Mekongo bobteilu. Tai – gana rami ir labai prieraiši katė, kuri visada nori būti kuo arčiau šeimininko. Išskirtinis šių kačių bruožas – trumpa uodega, kuri veislę paverčia tikrai išskirtine. Mekongo trumpauodegė katė yra puiki kompanionė, kuri mielai bendrauja ir su vaikais ir su suaugusiaisiais, nesipeša su namuose esančiais kitais augintiniais. Jei katei  tenka pasisaugoti, ji tiesiog laikosi atstumo, tačiau niekada nerodo agresijos. Šios veislės atstovės nepakenčia vienatvės, tad jos geriausiai jausis tuose namuose, kuriuose visada yra žmonių. Jei yra galimybė pasiimti augintinę į kelionę, tą darykite nedvejodami – Mekongo bobteilai labiau prisiriša prie juos supančių žmonių nei prie aplinkos.

mekongo bobteilas mekong bobtail catmekongo trumpauodege kate mekongo bobteilas mekong bobtail cat

Veislės istorija

Mekongo trumpauodegės katės yra natūraliai susiformavusios veislės atstovės. Trumpauodegės katės buvo randamos Pietryčių Azijoje šalia Mekongo upės, kur veislė galėjo gyvuoti jau daugybę metų. Šiomis katėmis labai susidomėjo rusų keliautojai, kurie Mekongo bobteilų parsivežė į savo gimtą šalį ir ėmėsi veisimo programos. Nors veislė gyvuoja jau ne vieną šimtmetį, tačiau pirmasis veislės standartas buvo sudarytas gana vėlai – tik 1994 metais, o patvirtinimo sulaukė praėjus dešimtmečiui. Šiandien būtų sunku pasakyti, kaip ir kada ši veislė susiformavo, tačiau žinoma, kad Mekongo bobteilai XIX amžiuje jau buvo susiformavusi veislė (trumpauodeges kates 1883 m. išleistoje knygoje mini Čarlzas Darvinas). Džiugina tai, kad šios veislės atstovės yra labai sveikos ir ilgaamžės – pirmoji Rusijoje išveista katė nugaišo sulaukusi 22 metų amžiaus. Nors šios katės išvaizda yra tikrai įdomi, o charakteris – tiesiog pavergiantis, tačiau Mekongo trumpauodegės katės vis dar nėra sulaukusios didelio susidomėjimo, o Lietuvoje jas galime pamatyti tik tarptautinių parodų metu, kada atvyksta svečių iš užsienio.

mekongo bobteilo kaciukai mekong bobtail catmekongo trumpauodege kate mekongo bobteilas mekong bobtail cat

Mekongo trumpauodegė katė: išvaizda

Mekongo trumpauodegė katė yra vidutinio dydžio, šios veislės katės dažniausiai sveria 3-5 kilogramus.  Kūnas yra vidutinio dydžio, gana raumeningas, tačiau atrodo labai elegantiškai. Kojos lieknos, bet labai stiprios, galinės kojos ilgesnės už priekines. Letenos gana nedidelės, ovalios. Galva vidutinio dydžio, proporcinga kūnui. Ausys vidutinio dydžio, toli viena nuo kitos, ties pagrindu plačios, į galą siaurėjančios, užapvalintais galiukais. Akys labai išraiškingos: jos gana didelės, migdolo formos, mėlynos spalvos. Uodega trumpa, jos ilgis gali labai varijuoti, tačiau ji turėtų būti ne ilgesnė nei ketvirtadalis katės kūno ilgio. Kailis trumpas, labai švelnus. Leistinos kailio spalvos: balta su rusvomis, alyvinėmis, raudonomis ar šokoladinėmis žymėmis.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (7 balsai (-ų))