Įvairių šunų veislių šiuo metu suskaičiuojama daugiau nei 200, tačiau ne visos jos yra sulaukusios didelio populiarumo. Kartais šunų veislių populiarumui įtakos turi filmai ar serialai, tačiau tai tebūna laikina šlovė (taip nutiko su senbernarais po pasirodžiusio filmo „Bethovenas“ – šiuo metu senbernarų veislės populiarumas gerokai kritęs). Vis dėlto, kai kurios šunų veislės savo populiarumą yra išlaikiusios jau ne vienerius ir ne dvejus metus, taigi, pasidomėkime, kokios šunų veislės šiuo metu sulaukia didžiausio dėmesio.
1. Labradoro retriveris
Labradoro retriveriai Jungtinėje Karalystėje, JAV ir Kanadoje yra pati populiariausia šunų veislė dar nuo 1991 metų. Tai – labai draugiški, nesunkiai dresuojami ir paklusnūs šunys, kurie labai prisiriša prie visų savo šeimos narių. Labradoro retriveriai neabejotinai gali būti laikomi universaliais šunimis – jie puikiai prisitaiko prie šeimininkų gyvenimo būdo, mėgsta bendrauti su įvairaus amžiaus žmonėmis, gali užsiimti tam tikru šunų sportu, tapti aklųjų vedliais, dalyvauti kaniterapijos užsiėmimuose, ir t.t.
Daugiau skaitykite čia: Labradoro retriveris (Labrador Retriever)
2. Vokiečių aviganis
Vokiečių aviganiai yra pasitikintys savimi šunys, draugiški ir geranoriški. Dėl didelio imlumo dresūrai vokiečių aviganiai neretai tampa tarnybiniais šunimis, gali vykdyti žmonių ar įvairių daiktų paiešką. Jie pasižymi puikia klausa ir ypatingai jautria uosle, todėl šių šunų pritaikymas gali būti labai įvairus. Vokiečių aviganiams nepažįstami asmenys paprastai nekelia pasitikėjimo, tad tinkamai išdresuoti gali tapti puikiais sarginiais šunimis.
Daugiau skaitykite čia: Vokiečių aviganis (German Shepherd Dog)
3. Auksaspalvis retriveris
Auksaspalvis retriveris yra ramaus temperamento šuo, kuriam visiškai nebūdinga agresija. Šios veislės šunys – puikūs šeimos bičiuliai, nes auksaspalviai retriveriai puikiai sutaria su įvairaus amžiaus žmonėmis, noriai bendrauja su vaikais. Šie šunys neretai dalyvauja kaniterapijos užsiėmimuose bei talkininkauja neįgaliems žmonėms – tinkamai paruošti auksaspalviai retriveriai gali išmokti daugiau nei 50 skirtingų komandų.
Daugiau skaitykite čia: Auksaspalvis retriveris (Golden Retriever)
4. Anglų buldogas
Anglų buldogai abejingų nepalieka: vieni šiuos šunis tiesiog dievina, kiti – šiek tiek prisibijo. Vis dėlto, nors anglų buldogų išvaizda gali atrodyti kiek gąsdinanti, tačiau šie šunys yra labai geranoriški bei noriai bendraujantys ir su suaugusiaisiais, ir su vaikais. Tai – labai nuovokūs augintiniai, kurie savo šeimininką suprasta vos iš pusės žodžio. Tiesa, anglų buldogai neretai yra kiek užsispyrę.
Daugiau skaitykite čia: Anglų buldogas (English bulldog)
5. Biglis
Biglis yra vidutinio dydžio medžioklinis šuo, kuris pasižymi draugiškumu ir sumanumu. Šių šunų priežiūra yra gana nesudėtinga, bigliams būdinga stipri sveikata ir ilgaamžiškumas (vidutinė biglio gyvenimo trukmė siekia 12-15 metų). Šios veislės šunys yra labai žavūs ir gana greitai dresuojami, tačiau nereikėtų pamiršti, kad jie turi stiprų medžioklės instinktą – vedžioti biglį be pavadėlio net labai nerekomenduojama.
Daugiau skaitykite čia: Biglis (Beagle)
6. Prancūzų buldogas
Prancūzų buldogai – viena gražiausių dekoratyvinių šunų veislių, todėl pastaraisiais metais įgyja vis didesnį populiarumą ir Lietuvoje. Prancūzų buldogai yra sumanūs ir gana lengvai dresuojami, tačiau neretai yra gerokai užsispyrę. Paprastai prancūzų buldogai yra gana aktyvūs, tačiau blogu oru ne visada nori kelti kojas iš namų. Jei nuspręsite įsigyti šios veislės augintinį, rinkitės tikrai patikimą veislyną, ir pasidomėkite šuniukų tėvams atliktais sveikatos tyrimais – deja, šios veislės šunys negali pasigirti labai stipria sveikata.
Daugiau skaitykite čia: Prancūzų buldogas (French Bulldog)
7. Pudelis
Pudeliai – labai elegantiški, aristokratiškų manierų šunys, pasižymintys sumanumu bei paklusnumu. Tai yra viena lengviausiai dresuojamų veislių (protingiausių šunų sąraše puikuojasi antroje vietoje). Pudeliai puikiai prisitaiko prie šeimininko gyvenimo būdo, tačiau labai mėgsta įvairius aktyvius užsiėmimus. Pudelį nesunku išmokyti įvairių triukų, taip pat jis gali dalyvauti įvairiose šunų sporto varžybose, kuriose tikrai bus galima tikėtis prizinių vietų. Pudeliai gali būti kelių skirtingų dydžių – ramiausiais laikomi didieji pudeliai.
Daugiau skaitykite čia: Didysis pudelis, mažasis pudelis, nykštukinis pudelis, toipudelis
8. Rotveileris
Rotveileriai yra viena seniausių šunų veislių, kurių istorija siekia romėnų laikus. Nors kartais manoma, kad šie šunys yra agresyvūs, tačiau tai nėra tiesa – socializuoti ir tinkamai išauklėti rotveileriai yra patikimi ir geranoriški. Šios veislės šunys labai myli vaikus, stengiasi jiems įtikti, ir atleidžia jų nedideles skriaudas. Ritveileriai labai retai loja, visada stebi aplinką, ir ramūs išlieka tol, kol nekyla realios grėsmės.
Daugiau skaitykite čia: Rotveileris (Rottweiler)
9. Jorkšyro terjeras
Šie nedideli šuneliai – labai mieli ir sumanūs, tačiau tik nedaugeliui yra žinoma, kad Jorkšyro terjerai buvo išveisti graužikų medžioklei. Ši šunų veislė populiarumo viršūnėje puikuojasi jau gana ilgą laiką, ir tai turėjo labai neigiamą įtaką jorkšyrų reputacijai. Neatsakingi veisėjai net sugalvojo tris šių šunų „standartus“ – mini, midi ir maxi. Iš tiesų Jorkšyro terjeras turėtų būti ne didesnis nei 17 cm ūgio, o svoris neturėtų viršyti 3,1 kg.
Daugiau skaitykite čia: Jorkšyro terjeras (Yorkshire Terrier)
10. Bokseris
Bokseriai yra gana jauna šunų veislė, kuri buvo sukurta XIX amžiaus pabaigoje. Tai yra gana ramūs šunys, kurie labai prisiriša prie visų savo šeimos narių, noriai bendrauja su vaikais. Bokseriai yra lengvai dresuojami ir greitai perprantantys, ko iš jų tikisi šeimininkas. Šios veislės šunims labai svarbi ankstyva socializacija, nes kai kurie bokseriai išauga gana baikštūs.
Daugiau skaitykite čia: Vokiečių bokseris (Boxer)