Kartais šunų augintojai juokauja, kad jų mylimi keturkojai šeriasi tik du kartus į metus, tačiau tai trunka po pusę metų. Gausus ir ilgai trunkantis šėrimasis vargina tikrai dažną šunų augintoją, todėl anksčiau ar vėliau imamasi tam tikrų priemonių, kurios padėtų išspręsti šią problemą. Kartais šėrimasis tėra susijęs su sezoniškumu, tačiau tam tikrose situacijose tai gali įspėti ir apie netinkamą mitybą ar sveikatos problemas. Taigi, nuo ko vertėtų pradėti ieškoti problemos sprendimo būdų?
Kas šeriasi daugiau: ilgaplaukiai ar trumpaplaukiai šunys?
Nors gali atrodyti, kad ilgaplaukiai šunys šeriasi gerokai gausiau nei trumpaplaukiai, tačiau tai nėra tiesa. Įprastai šėrimosi gausumas priklauso nuo augintinio mitybos, priežiūros ypatumų, bendros sveikatos būklės, ir t.t. Kai šunų mylėtojai nėra pakantūs plaukams namuose, dažnu pasirinkimu tampa beplaukių šunų veislių atstovai (pavyzdžiui, Meksikos plikieji), šiurkščiakailiai šunys, kurių kailis yra triminguojamas (pavyzdžiui, šiurkščiaplaukiai taksai) ar tokie šunys, kurių kailio struktūra yra artima žmogaus plaukams (Jorkšyro terjerai, pudeliai, ir t.t.) Pasirinkus šių šunų veislių atstovus itin gausaus šėrimosi tikrai bus galima išvengti, tačiau svarbu žinoti, kad ir šiems šunims bus reikalinga speciali kailio ar odos priežiūra.
Pasirinkite tinkamiausias šukas
Didelio plaukų kiekio namuose padės išvengti dažnas augintinio šukavimas. Šukos turi būti parenkamos pagal tai, koks yra augintinio kailis, ir kokia jo struktūra, tačiau gausiausias šėrimasis įprastai būna susijęs su pokailiu, kuriuo įprastai atsikratoma atšilus orams. Šiuo laikotarpiu šunį patartina šukuoti kiekvieną dieną – tam geriausia rinktis specialias pokailio šukas (furminatorių). Jei augintinis bus šukuojamas su gumine pirštine, bus pašalinamas tik viršutinis kailio sluoksnis (tiksliau, toks šukavimas padės surinkti jau iškritusius plaukus), todėl tinkamų šukų pasirinkimas – labai svarbus momentas.
Nepamirškite maudynių
Kai kurių veislių šunis rekomenduojama maudyti ganėtinai retai (pavyzdžiui, vokiečių aviganius, dobermanus, ir t.t.), tačiau šėrimosi laikotarpiu tikrai nesuklysite nusprendę augintinį išmaudyti. Vanduo ir švelnus šampūnas padės nuraminti odą, o procedūros metu taip pat bus pašalinami negyvi plaukai. Maudynės nepadės sustabdyti šėrimosi, tačiau jos pagreitins šį procesą.
Šunų kirpyklose siūlomos procedūros
Vienas populiariausių pasirinkimų – šunų nukailinimo procedūra, kuri šiuo metu yra siūloma daugelyje šunų kirpyklų. Tokia galimybė puikiai pasiteisina tada, jei namuose išmaudyti ir iššukuoti augintinį yra pernelyg sudėtinga (pavyzdžiui, jei vonia yra pernelyg maža, jei šuns kailis labai ilgai džiūva, ir t.t.) Po šios procedūros šunys šeriasi gerokai mažiau, todėl nukailinimo procedūrą verta rinktis prasidėjus sezoniniam šėrimuisi. Ilgakailių šunų kailį taip pat galima patrumpinti – tokiu atveju šuns plaukų namuose bus kur kas mažiau (tiksliau, bus tiek pat, tik trumpesnių).
Gausiai besišeriantis kailis gali įspėti apie ligas
Jei pastebite, kad šuns kailis šeriasi labiau nei esate įpratę, tai gali įspėti apie vidaus organų, medžiagų apykaitos ar hormonų sutrikimus. Gana dažnais atvejais taip nutinka tuomet, jei augintinio mityba nėra tinkamai subalansuota, todėl kiekvienam vertėtų pagalvoti apie tai, ar šiuo metu šuniui duodamas maistas yra tikrai geriausias pasirinkimas. Taip pat smarkus šėrimasis gali būti susijęs su odos problemomis: tam gali turėti įtakos odos grybelis, blusos, plaukagraužiai, poodinės erkutės, ir t.t. Jei pastebite ką nors neįprasto, visada rekomenduojama pasikonsultuoti su veterinaru, kuris apžiūrės jūsų augintinį, ir galės pateikti naudingų patarimų.
Gali pagelbėti maisto papildų vartojimas
Kiekvieno šuns šeimininko užduotis – pasirūpinti, kad jo augintinio mityba būtų puikiai subalansuota. Šiandien specializuotose gyvūnų prekių parduotuvėse galime rasti tikrai gausų šunų maisto pasirinkimą, tad tereikės atrasti tokį, kuris jūsų mylimam keturkojui tiktų labiausiai. Vis dėlto, net ir tuomet, jei augintinį šersite aukščiausios kokybės maistu, dėl tam tikrų priežasčių jam gali trūkti vienokių ar kitokių maistinių medžiagų, ir tai gali neigiamai atsiliepti kailio būklei. Jei svarstote apie galimybę rinktis maisto papildus, puikiu pasirinkimu gali būti žuvų taukai (pavyzdžiui, natūralus lašišų aliejus). Šį maisto papildą geriausia duoti po šėrimosi – ataugę plaukai bus tvirtesni ir blizgesni.
Kaip tvarkyti namus?
Jei šuns kailio mėtosi ne tik ant grindų, bet taip pat ir ant baldų bei kitų namuose esančių daiktų, savaime suprantama, kad tai gali varyti į neviltį. Vis dėlto, sprendimas visada yra: baldų paviršius bei augintinio guolį galite ištiesti specialia medžiaga, prie kurios neprikimba augintinio plaukai, todėl tvarkymosi procesas taps gerokai paprastesniu. Nors nemažai šunų augintojų pasvajoja apie dulkių siurblio-roboto įsigijimą, tačiau reikėtų įvertinti, ar namuose nėra pernelyg daug kliūčių, kurias šiam įrenginiui bus gana sudėtinga įveikti. Dažniausiai pasiteisinantis sprendimas – pakankamai galingas dulkių siurblys, kuris per ganėtinai trumpą laiką galėsite susiurbti šuns plaukus iš visų pakampių. Nors siurbti kambarius gali tekti kasdien, tačiau tai tebus laikina – pasibaigus sezoniniam šėrimuisi galėsite lengviau atsikvėpti.