Europoje jūrų kiaulytės yra auginamos nuo XVI amžiaus. Jūrų kiaulytė yra nedidelis ir labai socialus augintinis, kurio gyvenimo trukmė siekia 5-8 metus. Amerikos jūrų kiaulyčių augintojų asociacija šiandien pripažįsta 13 skirtingų jūrų kiaulyčių veislių, tačiau jų yra išveista kur kas daugiau. Jūrų kiaulyčių mylėtojai su savo augintiniais taip pat dalyvauja ir parodose: tai – ne tik puiki proga susipažinti su bendraminčiais, bet taip pat gauti įvertinimus, kurie reikalingi jūrų kiaulyčių veisimui.
Perujietiškoji (Peruvian) jūrų kiaulytė
Perujietiškoji jūrų kiaulytė pasižymi ilgu kailiu, augančiu į priekį link snukio. Tai yra pirmoji jūrų kiaulyčių veislė, kuri sulaukė Amerikos jūrų kiaulyčių augintojų asociacijos pripažinimo, todėl nieko keisto, kad jos yra tokios populiarios. Perujietiškos jūrų kiaulytės Europą pasiekė 1886-1887 metais: pirmiausia jos buvo pristatytos Paryžiuje, o vėliau ir Anglijoje. Šių augintinių kailis reikalauja specialios priežiūros – tik tuomet jis atrodys gražus ir tvarkingas. Kartais šių jūrų kiaulyčių augintojai kailį šiek tiek patrumpina, nes tai padeda išvengti sąvėlų ir infekcijų.
Alpako (Alpaca)
Alpako jūrų kiaulytės savo pavadinimą įgavo dėl unikalios kailio tekstūros, kuri labai primena alpakų vilną. Alpako jūrų kiaulytės yra maždaug 20 cm ilgio, jų svoris įprastai siekia maždaug 800 gramų (patelės dažniausiai yra smulkesnės, todėl jų kūno ilgis siekia 16-18 cm, o svoris gali svyruoti nuo 600 iki 700 g). Pagrindinis šios veislės bruožas – storas ir labai garbanotas kailis, kurio ilgis siekia 12 cm ir daugiau. Šių jūros kiaulyčių kailis gali būti labai įvairių spalvų: jis gali būti baltas, juodas, raudonas, dvispalvis ar trispalvis.
Šelti (Sheltie)
Šelti jūrų kiaulytės yra ilgaplaukės, jų kailis auga kryptimi nuo snukio link nugaros. Šelti jūrų kiaulyčių išskirtinis bruožas – ilgi barzdos plaukai, kurie susilieja su likusiu kailiu. Visas kūnas yra padengtas tankiais, šilkinės tekstūros plaukais, kurie užpakalinėje kūno dalyje pereina į žeme besivelkantį šleifą. Šios veislės jūrų kiaulytės gali būti vienspalvės arba kelių spalvų (leistina raudona, rožinė, auksinė, alyvinė, smėlinė, juoda, balta, kreminė, šokoladinė ir dramblio kaulo spalva). Parodose dalyvaujančių jūrų kiaulyčių kailį būtina kruopščiai šukuoti ir sukti į papilotes, o namų augintinių kailį galima paprasčiausiai patrumpinti. Šelti jūrų kiaulyčių veislė yra viena seniausių, tačiau pripažinimo sulaukė tik 1973 metais: pirmiausia jos buvo pripažintos Anglijoje, o vėliau – ir Amerikoje.
Tekselis (Texel)
Tekselio veislės jūrų kiaulytės yra ganėtinai didelės: jų ilgis siekia 20-25 cm, o svoris – 700-1200 g. Šios veislės jūrų kiaulytės pasižymi ilgu banguotu kailiu, kurio spalvos gali labai varijuoti (leistinos įvairios spalvos, tačiau dažniausiai galima išvysti juodos, baltos ir auksinės spalvų derinius). Tekselio jūrų kiaulytės yra labai socialios, todėl jos dažnai pasirenkamos kaip namų augintinės. Oficialaus pripažinimo šios veislės atstovės sulaukė 1998 metais.
Koronetas (Coronet)
Koronetas – tai Anglijoje susiformavusi jūrų kiaulyčių veislė, kuriai būdingas ilgas ir švelnus kailis. Šios jūrų kiaulytės savo išvaizda labai primena Šelti veislės atstoves, tačiau Koronetas išsiskiria ant galvos turimu plaukų verpetu. Koronetas gali būti bet kokių kailio spalvų.
Merino (Merino)
Merino jūrų kiaulytės pasižymi banguotu kailiu ir verpetu ant galvos. Nors Merino veislės jūrų kiaulytės yra ganėtinai retos, tačiau tenka pripažinti, kad toks augintinis atrodo tikrai labai mielas. Šios veislės jūrų kiaulytės labai mėgsta tyrinėti aplinką, todėl joms vertėtų įrengti pakankamai erdvų narvelį ir karts nuo karto išleisti palakstyti.
Beplaukės (Hairless) jūrų kiaulytės
Šios neįprastos išvaizdos jūrų kiaulytės buvo išveistos JAV. Beplaukės jūrų kiaulytės įprastai nėra visiškai plikos – jos turi plaukų kuokštelius ant galvos ir kojų. Tokį augintinį gali drąsiai rinktis tie žmonės, kurie yra alergiški gyvūnų kailiui – beplaukės jūrų kiaulytės yra laikomos hipoalergine veisle. Beplaukės jūrų kiaulytės yra ganėtinai reiklios – būtina užtikrinti, kad patalpos temperatūra tokiai augintinei bus tinkama, be to, tokios augintinės yra gana imlios infekcijoms. Pradedantiesiems jūrų kiaulyčių augintojams rekomenduoja rinktis kitokią veislę.
Šarkos/Arlekinai (The Magpie/Harlequin)
Šarkos/Arlekinai – tai Anglijoje susiformavusios jūrų kiaulyčių veislės. Šarkos – tai juodai baltos jūrų kiaulytės, kurių juoda ir balta kailio spalvos yra tarpusavyje persimaišiusios. Arlekinai tokį pavadinimą įgavo dėl panašumo į tokio pat pavadinimo triušius – šių jūrų kiaulyčių kailis yra juodai kreminės spalvos (kreminė ir juoda spalva yra persimaišiusios).
Ridžbekas (The Ridgeback)
Išgirdus tokį veislės pavadinimą pirmiausia pagalvojama apie šunis, tačiau tokį pat vardą yra įgavusi ir jūrų kiaulyčių veislė. Ridžbekai – tai lygiaplaukės jūrų kiaulytės, turinčios stačių plaukų keterą nuo kaklo iki pat užpakalio („pasišiaušusių“ plaukų ilgis siekia maždaug 2,5 cm). Tai – iš Anglijos kilusios jūrų kiaulytės, kurių kailis gali būti bet kokios spalvos.
Šveicariškosios (The Swiss) jūrų kiaulytės
Šveicariškosios jūrų kiaulytės neretai yra vadinamos tiesiog pūkų kamuoliu. Tai – labai švelnios jūrų kiaulytės, kurių kailio ilgis įprastai siekia 5-7 cm (pilvą dengiantis kailis yra trumpesnis nei kitose kūno vietose).
Skini (Skinny) jūrų kiaulytės
Skini jūrų kiaulytės yra beveik beplaukės – jos turi šiek tiek garbanotų plaukų ant snukučio ir letenėlių (kai kurios šios veislės jūrų kiaulytės yra visiškai beplaukės). Skini jūrų kiaulyčių oda yra lygi ir glotni, raukšles galima pastebėti tik kaklo ir kojų srityse. Skini jūrų kiaulyčių oda gali būti įvairių spalvų bei raštų. Pirmųjų Skini jūrų kiaulyčių gimimas užfiksuotas 1978 metais – vėliau buvo nustatyta, kad jų plikumą lemia mutavęs genas. Beplaukės jūrų kiaulytės ir toliau buvo naudojamos veisime, todėl šiandien ši veislė sulaukia tikrai nemažo susidomėjimo.
Bolduino (Baldwins) jūrų kiaulytės
Tai – visiškai beplaukės jūrų kiaulytės, kurių plikumą lėmė mutavęs genas. Įdomu tai, kad Bolduino jūrų kiaulytės gimsta plaukuotos, tačiau 2-5 gyvenimo dieną kailis ima slinkti (dviejų mėnesių jūrų kiaulytė dažniausiai lieka visiškai plika). Šios veislės jūrų kiaulytės yra labai raukšlėtos, jų oda gali būti įvairių spalvų ir raštų.
Mini Jakas (Sheba Mini Yak)
Mini Jakas – tai iš Australijos kilusi jūrų kiaulyčių veislė, kuri susiformavo sukryžminus Abisinijos ir perujietiškąsias jūrų kiaulytes. Mini Jakas pasižymi vidutinio ilgio kailiu, kuris visuomet atrodo susitaršęs. Deja, šių jūrų kiaulyčių kailis net ir sąžiningai jį puoselėjant niekada neatrodo tvarkingas. Mini Jakai neretai turi įprotį savo kailį šiek tiek pakramtyti ir papešioti, – ir visai nesvarbu, kad savo narvelyje turi sukaupęs tikrai nemenkas šieno atsargas. Šios veislės jūrų kiaulytės nėra labai reiklios, todėl jos puikiai tinka ir pradedantiesiems jūrų kiaulyčių augintojams.
Kuji (Cuy)
Kuji – tai milžiniškos jūrų kiaulytės, kurios yra kilusios iš Pietų Amerikos. Šios veislės atstovės gali išaugti net iki 50 cm ilgio, o jų svoris neretai siekia 4 kilogramus. Kuji jūrų kiaulytės yra skirstomos į atskiras rūšis, kurios pasižymi skirtinga kūno struktūra (didžiausios yra Cobayos jūrų kiaulytės).
Panda (The Panda)
Kaip ir galima suprasti iš šios veislės pavadinimo, Panda jūrų kiaulyčių kailiui būdingas baltos ir juodos spalvos derinys. Šios veislės atstovių oda įprastai yra juodos spalvos, o akys – labai tamsios. Panda jūrų kiaulyčių veislė yra kilusi iš Naujosios Zelandijos.
Airiškosios kuoduotosios (The Irish Crested) jūrų kiaulytės
Airiškosios kuoduotosios jūrų kiaulytės yra kilusios iš Anglijos. Skiriamasis šių jūrų kiaulyčių bruožas – kuodelis, kuris išsidėstęs ne tik ant galvos, bet taip pat ir per visą nugarą. Įdomu tai, kad šis „kuodelis“ – tai priešinga linkme augantis kailis, todėl jis visuomet yra pasišiaušęs.
Juostuotosios (The Belted / The Galloway) jūrų kiaulytės
Juostuotosios jūrų kiaulytės yra kilusios iš Anglijos. Tai – lygaus plauko jūrų kiaulytės, kurių pagrindinis skiriamasis bruožas – per juosmenį einanti balta juosta.
Abisinijos (Abyssinian) jūrų kiaulytės
Abisinijos jūrų kiaulytės yra vienos reikliausių, todėl jos tinka tikrai ne kiekvienam šių gyvūnėlių mylėtojui. Gana dažnai Abisinijos jūrų kiaulytės yra vadinamos tiesiog verpetuotosiomis, nes būtent kailio verpetai yra išskirtinis jų bruožas. Parodose dalyvaujančios jūrų kiaulytės privalo turėti bent 10 tokių kailio verpetų, kurie reikalauja nuolatinės priežiūros – kailiui augant juos svarbu atskirti, o šukuoti šios veislės atstoves būtina kiekvieną dieną. Skiriama ir Abisinijos Satin veislės atmaina – šios veislės atstovės pasižymi šilkinės tekstūros blizgiu kailiu.
Tedis (The Teddy)
Šios veislės jūrų kiaulytės JAV yra vienos populiariausių. Išskirtinis šios veislės atstovių bruožas – stačiai stovintis kailis, kuris atrodo taip, tarsi būtų įelektrintas. Tedis nereikalauja labai daug priežiūros – šiltuoju metų laiku jis gali būti auginamas lauko aptvarėlyje, o šukuoti šias jūrų kiaulytes reikia kartą ar du kartus per savaitę (maudyti šios veislės atstoves patartina kas mėnesį). Skiriama ir kita, labai panaši jūrų kiaulyčių veislė, kuri angliškai vadinama Teddy Satin: šios veislės atstovės pasižymi šilkinės tekstūros blizgiu kailiu.
Silki (The Silkie)
Silki – tai viena seniausių jūrų kiaulyčių veislių, kuri Anglijoje 1973 metais sulaukė oficialaus pripažinimo. Įdomu tai, kad Jungtinėse Amerikos Valstijose ši veislė buvo pripažinta du kartus: pirmą kartą 1932 metais, o antrą – 1980-aisiais. Šios veislės atstovėms būdingas gana ilgas kailis, kuris perskirtas per vidurį siekia žemę. Parodose dalyvaujančių Silki veislės jūrų kiaulyčių kailis turi būti kruopščiai prižiūrimas, o namų augintinių kailį galima šiek tiek patrumpinti. 1987 metais taip pat buvo pripažinta ir Silki Satin veislė – šios jūros kiaulytės pasižymi itin švelniu ir blizgiu kailiu.
Amerikietiškoji (American) jūrų kiaulytė
Amerikietiškoji jūrų kiaulytė pasižymi elegantiška išvaizda ir trumpu kailiu. Šios veislės atstovės yra vienos populiariausių: jų kailis nereikalauja ypatingos priežiūros, be to, amerikietiškosios jūrų kiaulytės yra gana atsparios susirgimams ir ilgaamžės.
Olandiškoji (Dutch) jūrų kiaulytė
Olandiškoji jūrų kiaulytė pasižymi trumpu ir glotniu kailiu. Šios jūrų kiaulytės įprastai yra dvispalvės – jos būna baltai juodos, baltai rudos, baltai oranžinės, ir t.t. Šios veislės jūrų kiaulytės šiandien nėra labai populiarios.
Dalmatinas (Dalmation)
Turbūt niekam nekyla abejonių, kodėl šios veislės jūrų kiaulytės yra įgavusios būtent tokį pavadinimą. Dalmatinams būdingas baltas kailis su juodomis dėmėmis, tačiau šios veislės jūrų kiaulyčių dėmės nėra tokios ryškios kaip tokio pat pavadinimo šunų: juodos dėmės yra persimaišiusios su baltu kailiu.
Reksas (Rex)
Reksas – tai trumpo banguoto kailio jūrų kiaulytė, pasižyminti itin ramiu ir švelniu temperamentu. Šios veislės atstovės nėra labai reiklios, todėl jos puikiai tinka ir pradedantiesiems jūrų kiaulyčių augintojams. Reksų kailis gali būti įvairių raštų ir spalvų, jo tekstūra yra ganėtinai švelni. Įprastai šios jūrų kiaulytės užauga iki 20-45 cm ilgio.
Kuoduotosios (Crested) jūrų kiaulytės
Pagrindinis šių jūrų kiaulyčių skiriamasis bruožas yra kuodelis (rozetė) ant jų galvos. Jeigu kuodelio spalva sutampa su su viso kailio spalva - tokia jūrų kiaulytė vadinama Anglų kuoduotaja. Jeigu kuodelis yra baltas, tada kiaulytė yra vadinama Amerikos kuoduotaja.
Kalifornijos (Californian) jūrų kiaulytės
Kalifornijos jūrų kiaulytė - tai viena iš neseniai išvestų jūros kiaulyčių rūšių, kuri dar nėra oficialiai pripažinata. Kalifornijos jūrų kiaulytės būna vienos spalvos, su patamsėjimais ant nosies, ausų, kojų, bei tamsiais „akiniais“ aplink akis.