Prasidėjus šiltajam sezonui, augintinius turintys žmonės leidžiasi į savaitgalio ar atostogų keliones su keturkojais draugais. Kad ši patirtis būtų maloni ir džiuginanti, tokią kelionę reikia kruopščiai suplanuoti – gyvūnas turi jaustis komfortiškai ir būti saugus.
Prekybos tinklo „Senukai“ atstovai sako, kad gyvūnų transportavimo įranga vasaros laikotarpiu tampa iš tiesų paklausi. Išauga klientų susidomėjimas specialiais augintinių krepšiais ir dėžėmis, automobilių saugos diržais, antkakliais ir pavadėliais, dubenėliais bei gertuvėmis. Šios prekių kategorijos pardavimų augimas stebimas tiek fizinėse, tiek elektroninėje parduotuvėje.
Keliaujant automobiliu, lėktuvu ar kita transporto priemone, svarbu pasirūpinti gyvūno apsauga. Ekspertai pateikia keletą svarbiausių patarimų, kaip užtikrinti saugią ir malonią kelionę tiek jums, tiek jūsų augintiniui.
#1. Laiku pasiruoškite kelionei
Jei nusprendėte į ilgą kelionę leistis kartu su augintiniu pirmą kartą, reikia pasirengti ne tik jums, bet ir jūsų keturkojui. Prie artėjančios kelionės gyvūną patariama pradėti pratinti likus bent kelioms savaitėms.
Pagalvokite apie augintinio komfortą ir saugumą visos kelionės metu. Pasirūpinkite tinkama transportuoti dėže ar krepšiu. Taip pat pasiimkite guolį, mėgstamų žaislų, maisto, vandens, pavadėlių ir kitais aksesuarais. Taip svetimoje vietoje augintinis jausis ramiau, bus užtikrintas visų jo poreikių išpildymas.
Prieš kelionę į užsienį automobiliu ar lėktuvu vertėtų pasitarti su veterinaru. Jis patikrins gyvūno sveiką, atnaujins reikalingus skiepus, sutvarkys dokumentus ir pateiks tolesnes rekomendacijas.
#2. Pasirinkite tinkamą kelionės krepšį
Nedidelį ar vidutinio dydžio augintinį reikia vežti specialioje dėžėje arba krepšyje, todėl patikrinkite, ar jis tinkamas ir atitinka saugumo reikalavimus.
Rinkitės tokį transportavimo krepšį, kuris būtų patogus jūsų augintiniui. Dėžė turi būti patvari, tvirta, pakankamai erdvi ir gerai vėdinama, kad augintis galėtų joje laisvai stovėti, apsisukti ir gulėti. „Senukų“ ekspertai rekomenduoja palaipsniui pratinti gyvūną prie jo krepšio, ypač jei jis nekeliavo anksčiau.
Pirmiausia dar namie įdėkite į krepšį mėgstamų žaislų ar skanėstų, kad augintinis apsiprastų ir nejaustų streso. Pradėkite nuo trumpesnių išvykų, kad augintinis priprastų ir jaustųsi saugiai bei patogiai. Tolydžio ilginkite jų laiką, jeigu matote, kad gyvūnas gerai jaučiasi.
Kaip alternatyvą krepšiui, galite naudoti saugos diržą, kurį sudaro petnešos ir diržas su jungtimi į saugos diržo laikiklį. Šių aksesuarų būna pritaikytų tiek šunims, tiek katėms. Toks apsaugos būdas leidžia augintiniui laisvai judėti, atsigulti ir apsaugo tiek gyvūną, tiek jo šeimininką staigiai stabdant. Tai ypač tinkamas vežimo automobilyje būdas didesnių veislių šunims.
#3. Išsirinkite geriausią vedžiojimo aksesuarą
Vasara – tinkamas laikas atsinaujinti augintinio antkaklį, petnešas ir pavadėlį. Norint įsigyti juos tinkamus, verta atkreipti dėmesį į kelis veiksnius.
- Dydis ir reguliavimas. Rinkitės aksesuarų dydžius, kurie atitiktų augintinio kūno formą ir dydį – antkaklio, petnešų ir pavadėlio reguliavimo sistema turėtų leisti tinkamai juos pritaikyti augintinio kaklui ir krūtinei.
- Komfortas ir medžiagos. Rinkitės tokius aksesuarus, kurie būtų pagaminti iš minkštos, neerzinančios medžiagos. Patikrinkite, ar antkaklio, petnešų ir pavadėlio kraštai yra suapvalinti ir be aštrių dalių, kurios galėtų dirginti augintinio odą ar galėtų jį sužeisti.
- Saugumas ir tvirtumas. Įsitikinkite, kad augintinio aksesuarai yra tvirti ir saugūs. Mažesnėms bei trumpo plauko veislių šunims rekomenduojama rinktis siauresnį antkaklį arba petnešas, o ilgų plaukų ir stambesnėms veislėms reikėtų rinktis platesnį antkaklį. Žinovai pabrėžia, kad tarp antkaklio ir šuns kaklo lengvai turi tilpti 2 pirštai.
Pavadėlių pasirinkimas yra platus. Kokį geriausia rinktis, priklauso nuo to, kokio dydžio yra jūsų augintinis. Automatiniai ir virviniai pavadėliai tinka pasivaikščiojimui mieste ir dažnai pasirenkami mažesnių veislių gyvūnams. Jei jūsų augintinis didelis ir stambesnis – rinkitės juostinį pavadėlį, kuris yra patikimesnis ir stipresnis.
#4. Stenkitės išlaikyti rutiną
Kelionės metu specialistai pataria išlaikyti įprastą augintinio maitinimo, žaidimų ir miego tvarkaraštį. Taip bus užtikrinamas jo komforto lygis.
Stenkitės laikytis maitinimo rutinos ir šerti augintinį jo mėgstamu maistu. Pasiruoškite pakankamai maisto ir vandens kelionei – patogiai ėsti ir jausti mažiau streso padės dubenėlis ir gertuvė. Lakti iš gertuvės patariama pratinti gyvūną iš anksto. Į kelionę įsidėkite šiek tiek daugiau maisto, kad jo nepritrūktų, jeigu užtruktumėte ilgiau, nei planavote. Visada turėkite šviežio šalto vandens.
Taip pat užtikrinkite augintiniui poilsio vietą. Jei tai yra ilga kelionė automobiliu, atlaisvinkite pakankamai vietos ant sėdynės arba bagažinėje, kad tilptų augintinio krepšys ir guolis. Patariama patiesti specialias automobilio sėdynių apsaugas. Taip išlaikysite jas švarias, jeigu gyvūnas šeriasi, mėgsta maudynes ar oras yra darganotas.
Nepamirškite pasivaikščiojimų. Ilgai keliaujant automobiliu, gyvūnas pavargsta, todėl reikėtų užtikrinti reguliarus sustojimus, kad jis galėtų pavaikščioti ir pabėgioti, primena „Senukų“ ekspertai.