Kaukazo aviganis (Caucasian Shepherd)

Kaukazo aviganis (Caucasian Shepherd)

Veislė: Kaukazo aviganis
Kilmės šalis: Kaukazo respublika
Paskirtis: Apsauginis šuo, galvijų sargšunis
Spalvos: Įvairios: Juoda, įvairių atspalvių pilka, balta, kreminė, ruda, šių spalvų deriniai
Charakteris Stiprus, budrus, ištvermingas, apdairus, nepriklausomas, dominuojantis, greitas. Idealus sargas, nepasitiki svetimais, gerai jaučia teritoriją ir aršiai saugo šeimininkui priklausantį turtą
Ūgis: 62-72 cm
Svoris: 45-70 kg
Ilgaamžiškumas: 9-12 metų
Kiti pavadinimai: Caucasian Shepherd
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Kaukazo aviganiai – talentingi sarginiai šunys, kuriems svarbu ginti teritoriją ir savo šeimininką. Jei jūsų kieme lakstys Kaukazo aviganis, galite būti ramūs, kad į teritoriją pašaliniai tikrai neįeis. Vis dėlto, viskas pasikeičia už nuosavos teritorijos ribų – Kaukazo aviganis tampa aplinkiniams draugišku šunimi. Šios veislės šunys nėra tinkami pradedantiesiems šunų augintojams – Kaukazo aviganiai yra gana sunkiai dresuojami, todėl tam prireiks ir tam tikrų žinių, ir įgūdžių. Gali būti auginamas šeimoje su vaikais – savus Kaukazo aviganis tikrai mylės ir saugos. Su svetimais vaikais Kaukazo aviganis yra gana atsargus ir taktiškas. Gali sugyventi su katėmis, su kitais šunimis ne visada yra linkę dalintis teritorija.

Kaukazo aviganis (Caucasian Shepherd)Kaukazo aviganis (Caucasian Shepherd)

Veislės istorija

Kaukazo aviganis – gana sena šunų veislė. Nėra tiksliai žinoma, iš kur kilę šios veislės šunys: jie paplitę Gruzijos, Rusijos, Armėnijos ir Azerbaidžano teritorijoje. Kaukazo aviganiai galėjo kilti iš Midijos, Iberijos ir kitose Kaukazo teritorijose gyvenusių šunų. Nuo senų laikų Kaukazo aviganiai patyrė ir natūralią, ir žmogaus vedamą atranką. Nuo seno šios veislės šunys buvo naudojami apsisaugoti nuo laukinių žvėrių (pavyzdžiui, vilkų) ir kitų įsibrovėlių. Kiekviename regione susiformavo atskiri Kaukazo aviganių prototipai, jie išsiskiria savitais bruožais. Spėjama, kad Kaukazo aviganiai buvo pradėti veisti XIX amžiaus pradžioje, o šimtmečiu vėliau veislės formavimui žmogus jau turėjo labai didelę įtaką. Šiuo laikotarpiu Kaukazo aviganių veislė jau buvo pripažinta, pirmasis veislės standartas pristatytas 1931 metais.

Kaukazo aviganis (Caucasian Shepherd)kaukazo aviganis Caucasian Shepherd

Kaukazo aviganis: išvaizda

Kaukazo aviganis yra aukštas, masyvus ir tvirtas šuo. Patino ūgis ties ketera – ne mažesnis nei 65 cm, patelės – ne žemesnės nei 62 cm. Šios veislės šunys gali būti iki 72 cm ūgio. Kaukazo aviganio skeletas masyvus, kaulai stambūs, raumenys – labai stiprūs. Svoris gali svyruoti nuo 45 iki 70 kilogramų. Oda stora ir standi, kailis – tiesus, šiurkštus, su stora pavilne. Kaukazo aviganiai gali būti įvairių spalvų: pilkų ir rudų atspalvių, baltos ar tigrinės spalvos. Spalva turi būti vientisa. Kaukazo aviganių kailis gali būti dviejų tipų: ilgas arba trumpas. Ilgaplaukiai Kaukazo aviganiai turi „apykaklę“ ir „kelnes“, trumpakailiai šių „puošmenų“ neturi, jų kailis ties juosmeniu turi būti ne trumpesnis nei 4 cm ilgio. Šios veislės šunų galva didelė ir plati, kakta ilgesnė nei smakras, snukis bukas, tolygiai siaurėjantis, lūpos storos, prigludusios. Akys nedidelės, ovalios formos, gilios. Nugara plati ir raumeninga, juosmuo trumpas ir platus, šiek tiek iškilus. Didelė, dažniausiai juoda, nosis su plačiomis šnervėmis. Jeigu Kaukazo aviganis yra šviesesnių spalvų (gelsvai rudų ar baltų) šunų nosis gali būti šviesesnė. Ausys nedidelės, išaugusios aukštai, nulėpusios, apžėlusios tankiais plaukais. Ilgais vešliais plaukais apžėlusi uodega kablio, žiedo arba pjautuvo formos, išaugusi aukštai. Kojos tvirtos su stambokomis letenomis. 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (16 balsai (-ų))