Pudelis (Poodle)

Mažasis pudelis (Poodle)

Veislė: Mažasis pudelis
Kilmės šalis: Prancūzija
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Balta, juoda, pilka, ruda, raudona, abrikosinė
Charakteris Ramus, patikimas, protingas, sumanus, aktyvus, draugiškas, prieraišus, paklusnus, lengvai dresuojamas
Ūgis: 35-45 cm
Svoris: 15-19 kg
Ilgaamžiškumas: 12-15 metų
Kiti pavadinimai: Poodle, Caniche
Hipoalerginis: Taip (100 procentų hipoalerginių šunų nebūna, tačiau hipoalerginės veislės šuo gali sukelti silpnesnius alergijos simptomus, arba alergija gali apskritai nepasireikšti. Daugiau apie alergiją šunims skaitykite čia)
Vados dydis: 4-7 šuniukai

Mažasis pudelis – šunų veislė, kuri labiausiai išpopuliarėjo prieš penkis dešimtmečius. Iki tol jokia kita šunų veislė taip greitai nepasiekė tokio didelio susidomėjimo, ir tik vėliau pudelių populiarumą nustelbė vokiečių aviganiai ir Jorkšyro terjerai. Mažasis pudelis yra nedidelis šuo, puikiai tinkantis auginti bute. Šios veislės šunys yra labai prieraišūs ir draugiški, mielai dūksta su vaikais, neatsisako žaidimų su kitais šunimis. Tai yra taiki šunų veislė, mažieji pudeliai gali puikiai sugyventi ir su kitais gyvūnais.

mazojo pudelio suniukasMažasis pudelis (Poodle)

Veislės istorija

Apie pudelių kilmę prirašyta daugybė pasakojimų: viename jų teigiama, kad ši šunų veislė yra kilusi iš medžioklinių šunų ar aviganių. Taip pat manoma, kad pudeliai galėjo kilti iš prancūzų pointerių, kuriuos maurai atgabeno iš Afrikos į Europą. Rašytiniuose šaltiniuose pudeliai pirmą kartą paminėti penkioliktame amžiuje (šiuo laikotarpiu veislė jau buvo gana populiari Rusijoje, Olandijoje, Belgijoje ir Vokietijoje), bet spėjama, kad veislė egzistavo ir amžiumi anksčiau ar net dar seniau. Vokiečiai, prancūzai ir rusai nelabai sutarė dėl to, iš kokios šalies pudeliai gali būti kildinami. Žinoma, visi norėjo, kad pudeliai būtų priskiriami būtent jų šaliai. Ir vis dėlto, galiausiai veislė buvo priskirta Prancūzijai, o dabartiniai pudeliai galutinai susiformavo būtent čia. Maždaug aštuonioliktame amžiuje buvo išvesti ir mažesni pudeliai, kurie dažnai tapdavo didikų kompanionais. Pirmasis veislės aprašymas buvo atliktas 1880 metais, tarptautinė kinologų federacija aprašą patvirtino gerokai vėliau, tik 1936 metais. Įdomu tai, kad Anglijoje ir JAV pudelių veislės standartai šiek tiek skiriasi (pagrindinis skirtumas – leistinas šunų ūgis). Lietuvoje pirmieji pudeliai atsirado 1974 metais. Nors čia jie galėjo būti atvežti ir anksčiau, tačiau tokių duomenų neišliko.

mazasis pudelis poodleMažasis pudelis (Poodle)

Mažasis pudelis: išvaizda

Mažasis pudelis yra elegantiškas, gana nedidelis šuo, kurio kūno proporcijos formuoja kvadratą. Paprastai mažieji pudeliai būna 35-45 cm ūgio ties ketera, svoris gali svyruoti nuo 15 iki 19 kilogramų. Mažųjų pudelių krūtinė yra vidutinio pločio, juosmuo trumpas ir raumeningas. Kojos tiesios, stiprios ir raumeningos, pėdos yra nedidelės, ovalo formos. Mažųjų pudelių ausys yra maždaug akių lygyje (gali būti ir kiek žemiau), gana plačios ir ilgos. Uodega įstatyta aukštai, vidutinio ilgio (Europos Sąjungos šalyse uždrausta trumpinti uodegas). Lūpos yra standžios, vidutinio storio, akys įkypos, labai ryškios. Kailis yra garbanotas ir tankus,vienspalvis. Kailio tekstūra yra kiek šiurkštoka. Priimtinos šešios mažųjų pudelių spalvos: juoda, ruda, balta, pilka, abrikosinė, raudona. Nosies spalva visada priklauso nuo kailio spalvos. Mažieji pudeliai yra hipoalerginiai šunys – jie nesišeria, kailis nekelia alergijos.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (23 balsai (-ų))