Prancūzų buldogas (French Bulldog)

Prancūzų buldogas (French Bulldog)

Veislė: Prancūzų buldogas
Kilmės šalis: Prancūzija
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Balta, juoda, gelsvai ruda, tigriška, rusvai balta, dėmėta. Neleistina mėlyna spalva
Charakteris Gyvybingas, energingas, žaismingas, bendraujantis, prieraišus, budrus, kartais užsispyręs, kantrus, sumanus
Ūgis: 30-32 cm
Svoris: 10-13 kg
Ilgaamžiškumas: 9-13 metų
Kiti pavadinimai: French Bulldog
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis: 3-5 šuniukai

Prancūzų buldogų skiriamasis bruožas – didelės ausys, dėl kurių šuo neretai primena šikšnosparnį. Tai yra nedideli, tačiau labai tvirti šunys, pasižymintys žaismingumu ir neišsenkančia energija. Prancūzų buldogas yra užsispyręs, tačiau labai gudrus šuo – savo intelektinius sugebėjimus dažniausiai naudoja savų tikslų siekimui. Paprastai sutaria su visais šeimos nariais, mielai žaidžia su vaikais, nevengia kitų šunų ar kačių draugijos. Nors prancūzų buldogai yra nedideli, tačiau tokie tikrai nesijaučia – jei  reikės, būtinai stos ir prieš dešimtį kartų didesnį „priešą“.

Prancūzų buldogas (French Bulldog)prancuzu buldogo suniukas

Veislės istorija 

Kinologai dėl prancūzų buldogų kilmės neprieina vieningų išvadų. Vieni mano, kad šiuolaikiniai prancūzų buldogai yra kilę iš anglų miniatiūrinių žaislinių terjerų, kiti teigia, kad šios veislės šunys yra kilę iš Ispanijos buldogų.  Taip pat teigiama, kad prancūzų buldogų protėviai – britų šunys molosai, kurie vėliau išveisti į mastifus. Mastifų šeimai taip pat priklausė ir bulenbeiseriai, kurie buvo naudojami erzinti bulius. Anglijoje šis sportas 1835 metais buvo uždraustas, todėl šie šunys tapo tiesiog kambariniais augintiniais, laikomais tik dėl draugijos. Vėliau norėta sumažinti šios veislės šunų dydį, todėl jie pradėti kryžminti su mopsais ir terjerais. Naujosios veislės šunys svėrė kur kas mažiau – maždaug 7,3-11,3 kg. Maždaug 1850 metais daugybė darbininkų kraustėsi iš Anglijos į Prancūziją, todėl nemažai miniatiūrinių buldogų taip pat pasiekė šią šalį. 1905 metais prancūzų buldogai buvo pripažinti kaip atskira šunų veislė.

Prancūzų buldogai (French Bulldog)prancuzu buldogo suniukai

Prancūzų buldogas: išvaizda

Prancūzų buldogas yra kompaktiškas šuo, kurio ūgi ties ketera siekia 30-32 cm, svoris paprastai svyruoja nuo 10 iki 13 kilogramų. Prancūzų buldogų snukis yra didelis, neįprastai trumpas. Nosis – plati ir trumpa. Galva didelė, kvadratinės formos, bet ne tokia masyvi kaip giminaičio anglų buldogo. Kakta apvalėjanti, akys stačios, trikampio formos (iki kelių mėnesių prancūzų buldogų mažylių ausys būna nulinkusios). Kailis trumpas ir minkštas, lengvai prižiūrimas, jo spalva gali būti įvairi (balta, juoda, gelsvai ruda, tigriška, rusvai balta). Neleistina mėlyna spalva. Prancūzų buldogų akys apvalios, vidutinio dydžio, visada tamsių spalvų. Krūtinės ląsta statinės formos, užpakalinės letenos ilgesnės už priekines. Uodega trumpa (ji nėra  kerpama, prancūzų buldogai jau gimsta trumpauodegiai). Uodega gali būti tiesi arba šiek tiek užriesta.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (21 balsai (-ų))