Bordo dogas (Dogue de Bordeaux)

Bordo dogas (Dogue de Bordeaux)

Veislė: Bordo dogas
Kilmės šalis: Prancūzija
Paskirtis: Namų, sarginis šuo
Spalvos: Rusvi ir rausvi atspalviai, rudas
Charakteris Drąsus, stiprus, bebaimis, pasiaukojantis, ramus, ištikimas, pastovus, draugiškas saviems bet nedraugiškas svetimiems, budrus
Ūgis: 57-69 cm
Svoris: 45-69 kg
Ilgaamžiškumas: 10-12 metų
Kiti pavadinimai: Prancuzų mastifas, Bordo buldogas, Dogue de Bordeaux
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Bordo dogai kitaip dar vadinami prancūzų mastifais arba Bordo buldogais. Šiuolaikiniai prancūzų mastifai yra švelnesnio charakterio nei šios veislės pirmtakai. Tai – ramaus charakterio šuo, kuris yra labai atsidavęs savo šeimininkui. Iki šių dienų šios veislės šunys talkininkauja saugant turtą – jie yra labai nepasitikintys nepažįstamaisiais. Bordo dogai puikiai sutaria su savais, tačiau nepažįstamieji turi pelnyti jų pasitikėjimą. Su kitais šunimis Bordo dogai sutaria ne visada, jie yra linkę dominuoti kitų patinų atžvilgiu. Nors šių šunų išvaizda yra gana grėsminga, tačiau jie yra puikūs vaikų draugai. Bordo dogai nėra tinkami pradedantiesiems šunų augintojams – svarbu turėti pakankamai įgūdžių šunį dresuojant.

bordo dogas prancuzu mastifas Dogue de Bordeauxbordo dogas prancuzu mastifas suniukai

Veislės istorija

Bordo dogas – viena seniausių iš Prancūzijos kilusių šunų veislių. Veislei buvo suteiktas Bordo miesto pavadinimas, tačiau iki šiol neprieinama vieningos nuomonės dėl šios veislės šunų kilmės. Spėjama, kad jie galėjo kilti iš graikų arba romėnų molosų, iš mastifų ar ispanų šunų. Veislė gyvuoja jau daugybę metų ir per šį laikotarpį Bordo dogai turėjo daugybę paskirčių. Prancūzų mastifai dalyvaudavo šunų kautynėse, ganė gyvulių bandas, taip pat talkininkavo kareiviams. Viduramžių pabaigoje Bordo dogai dažniausiai buvo auginami asmeninei apaugai ir galvijų ganymui. Prancūzijos revoliucijos metu buvo išnaikinta didžioji dalis šių šunų, nes jie bandė ginti savo šeimininkus ir jiems priklausantį turtą. Vis dėlto, susidomėjimas šia veisle neišnyko, todėl buvo stengiamasi ją išsaugoti. XX amžiuje susidomėjimas prancūzų mastifais gerokai sumažėjo, tačiau šiandien veislės populiarumas sparčiai auga. Pirmą kartą parodoje Bordo dogai pasirodė 1863 metais.

Bordo dogas (Dogue de Bordeaux)bordo dogo suniukai Dogue de Bordeaux

Bordo dogas: išvaizda

Bordo dogas yra didelis šuo – patinų aukštis ties ketera siekia 60-69 cm (svoris svyruoja nuo 50 iki 69 kg), patelių – 57-66 cm (svoris – 45-50 kg). Šių šunų kūnas yra trumpas ir kresnas, galva – plati ir raukšlėta. Galvos dydis yra labai svarbus – patinų galvos apimtis turėtų siekti maždaug 65-75 cm (įprastai galvos apimtis turi atitikti ūgį ties ketera). Bordo dogų apatinis žandikaulis yra atsikišęs, sąkandis – labai stiprus. Šios veislės šunims yra būdinga juoda arba raudona „kaukė“, kuri turi būti ryškesnė už kailį. Oda ant kaklo stora, nukarusi. Priekinės kojos sunkių kaulų, tiesios. Uodega ties pagrindu labai stora, į galą siaurėjanti. Pageidautina, kad uodega būtų ne ilgesnė nei iki kulnų. Kailis trumpas, švelnus. Leistinos spalvos varijuoja nuo gelsvai rudos iki raudonmedžio atspalvio. Baltos dėmės yra leistinos tik tam tikrose kūno vietose – ant pirštų galų ir krūtinės, baltos žymės kitose kūno vietose yra laikomos trūkumu. 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (18 balsai (-ų))