Labradoro retriveris (Labrador Retriever)

Labradoro retriveris (Labrador Retriever)

Veislė: Labradoro retriveris
Kilmės šalis: Didžioji Britanija
Paskirtis: Namų šuo, paukštšunis
Spalvos: Gelsva, juoda, šokoladinė. Ant krūtinės gali būti nedidelė balta dėmelė
Charakteris Protingas, draugiškas, švelnus, mielas, ištikimas, prieraišus, judrus, puikus kompanionas
Ūgis: 54-57 cm
Svoris: 25-36 kg
Ilgaamžiškumas: 12-13 metų
Kiti pavadinimai: Labrador Retriever
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis: 4-10 šuniukų

Labradoro retriveriai – šunys, pasižymintis puikiu temperamentu. Iš prigimties šie šunys niekada nerodo agresijos, todėl gali būti puikiais šeimos draugais. Labradoro retriveris puikiai sutaria su vaikais, mielai bendrauja su šunimis. Tai yra aktyvūs augintiniai, kurie dievina aktyvų laisvalaikį gamtoje. Labradoro retriveris visada nori būti kuo arčiau savo šeimos, lengvai prisitaiko prie pasikeitusių gyvenimo sąlygų. Šios veislės šunys yra puikūs palydovai, kurie mielai dalyvaus visoje šeimininkų veikloje ir kantriai ištvers keliones.

labradoro retriveris Labrador RetrieverLabradoro retriveris (Labrador Retriever)

Veislės istorija

Labradoro retriveriai yra kilę ne iš Labradoro, kaip būtų galima pamanyti, bet iš Niūfaundlendo vakarinės pakrantės, kur XVII amžiuje Labradoro retriverių protėviai talkininkaudavo statant tinklus lediniame vandenyje. 1860 metais šie šunys buvo nugabenti į Didžiąją Britaniją, kurioje labai greitai sulaukė žvejų susidomėjimo. Taip pat Labradoro retriveriai (tuo metu vadinti šv. Jono vandens šunimis) buvo puikūs pagalbininkai medžioklėje. Vėliau buvo įvertinti ir Labradoro retriverių gebėjimas atnešti įvairius daiktus jų nepažeidžiant dantimis. Šie šunys labai sužavėjo Malmesburio grafą, kuris pradėjo juos veisti ir suteikė naują pavadinimą. Buvo siekiama dar labiau pagerinti šuns darbines savybes, todėl tuometiniai šunys buvo kryžminami su seteriais ir kitais retriveriais. Didžiosios Britanijos kinologų klubas veislę pripažino 1903 metais, pirmasis veislės mylėtojų klubas įkurtas 1916 metais. Pirmieji Labradoro retriveriai į Lietuvą atkeliavo 1990 metais. Šiuo metu tai yra viena populiariausių šunų veislių visame pasaulyje.

labradoro retriverio suniukas Labrador Retrieverlabradoro retriveris rudas Labrador Retriever

Labradoro retriveris: išvaizda

Labradoro retriveris yra vidutinio dydžio šuo: patinų aukštis ties ketera siekia 56-57 cm, patelių – 54-56 cm. Idealus patinų svoris – nuo 29 iki 36 kg, patelių – nuo 25 iki 31,5 kg. Šios veislės šunų galva yra didelė, proporcinga kūnui, kaukolė plati, perėjimas nuo kakto iki snukio ryškus. Snuki platus, gana trumpas, proporcingas kaukolės dydžiui. Nosis plati, spalva visada priklauso nuo kailio spalvos: juodų ir gelsvų šunų nosis juoda, šokolado spalvos šunų – ruda. Ausys vidutinio dydžio, ištiestos į priekį siekia vidinį akies kamputį. Akys vidutinio dydžio, trikampio formos, spalva priklauso nuo kailio spalvos: juodi ir gelsvi Labradoro retriveriai turi tamsiai rudas arba riešuto spalvos akis, šokolado spalvos šunys turi rudas arba riešuto spalvos akis. Uodega ties pagrindu platesnė, į galą siaurėjanti, vidutinio ilgio. Nuleista uodega siekia kulno sąnarį. Priekinės letenos tiesios ir tvirtos, jų ilgis siekia maždaug pusę šuns ūgio ties ketera. Labradoro retriverio kailis trumpas, tiesus, tankus. Pavilnė minkšta ir labai tanki, apsauganti šunį nuo kritulių ir vandens. Leistinos spalvos: gelsva, juoda arba šokoladinė. Ant krūtinės gali būti nedidelė balta dėmelė. Vasaros metu juodų šunų kailis gali šiek tiek paruduoti, todėl svarbu saugoti augintinį nuo saulės spindulių.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (13 balsai (-ų))